Отговори
  • Мнения: 4 458
Помагайте, подсказвайте и давайте идеи

Как по дяволите се оправяте с постоянния стремеж на децата да са пъви? Започва се от внимание, дреха, играчка, милувка...... та се стига до всевъзможни крайности.

Децата знаят че: "ние сме две и винаги искаме да сме първи а ти си само една и не можеш едновременно...."  Това обаче не винаги помага  ooooh!

Как постъпвате когато и двете деца искат едно и също нещо в едно и също време?

При мене се е стигало до бой за тоалетната и който е останал втори вместо да изчака решава че трябва да се изпишка на килима или в по-добрия вариант във ваната или на земята в банята.
Ужас е направо Confused Винаги има за какво да се състезават и  какво да се сравняват.....
Когато говоря с едната другата припява и обратно.

Писна ми безрезултатно да повтарям: изчаквайте се, изслушвайте се, редувайте се.......  Naughty   ooooh! Tired

Последна редакция: ср, 14 сеп 2005, 21:49 от kiara

# 1
  • Мнения: 2 013
Помагайте, подсказвайте и давайте идеи

Как по дяволите се оправяте с постоянния стремеж на децата да са пъви? Започва се от внимание, дреха, играчка, милувка...... та се стига до всевъзможни крайности.

Децата знаят че: "ние сме две и винаги искаме да сме първи а ти си само една и не можеш едновременно...."  Това обаче не винаги помага  ooooh!

Как постъпвате когато и двете деца искат едно и също нещо в едно и също време?

При мене се е стигало до бой за тоалетната и който е останал втори вместо да изчака решава че трябва да се изпишка на килима или в по-добрия вариант във ваната или на земята в банята.
Ужас е направо Confused Винаги има за какво да се състезават и  какво да се сравняват.....
Когато говоря с едната другата припява и обратно.

Писна ми безрезултатно да повтарям: изчаквайте се, изслушвайте се, редувайте се.......  Naughty   ooooh! Tired


Същото е и при нас, въпреки че са момче и момиче, т.е. по-различни. Конкуренцията и състезанието при близнаците е заложена и, честно казано, аз лично не съм намерила начин да се справя с това. В много редки моменти някой е съгласен да отстъпи....
Единственото, което може да се направи е да се редуват - днес едната първа ще направи нещо, утре - другата, да се третират напълно равноправно по отношение на дрехи, играчки, внимание и пр. всичко, което можеш да се сетиш. Изслушвай тази, която е започнала да говори първа. Кажи на другата да чака, като през това време да брои до 10, например.... ама не съм сигурна дали ще помогне....
И разделяне - ден или часове за всяка сама с мама, ако можеш да си го позволиш

# 2
Моите деца са 2 момчета с 1 год.разлика.Трябва да ви кажа,че кошмара е още по-голям,защото малкия в никакъв случай не допуска да е на заден план.Дори сега е забранил на батко си да казва,че е по-голям.Стара е се да го настигне по години,като яде повече!Падаш от смях!!!Но как се справям ли?Смного търпение.Не че не ми избиват нервите,но се старая през повечето време да разсъждавам трезво.

# 3
  • Мнения: 4 458
" Изслушвай тази, която е започнала да говори първа."

Ама те и двете говорят в един глас една през друга и се надвикват Mr. Green

Опитвам се да ги редувам, но не мога да помня чий ред е за всяко нещо, нали?

"И разделяне - ден или часове за всяка сама с мама, ако можеш да си го позволиш"
 
Не е лошо като идеа, но кой ще гледа другата  Rolling Eyes
Аз им казвам че като говоря с едната другата ще чака. Сещате се че не става номера  Close

Така като гледам при повечето семейства с повече от едно дете го има този проблем, но все пак.... Какви методи се ползват?

# 4
  • Мнения: 331
олелееее... Cry Cry Cry Cry
за това не се бях сещала.
хич не ми се мисли.
аз си мислех, че още малко... да почнат да разбират, да не се утрепят някъде...
да не изядат пак някое кучешко лайнце...
да не реват от миенето на главите...
и готово...

за говоренето и реда за пишкане хич не ми е дошло наум.
мерси за напомнянето... #Crazy #Crazy

# 5
  • Мнения: 903
Майко мила, това звучи страшно. Моите са още много малки и нямаме този проблем. С яденето се изчакват. Едната е по ящна и я храним първа, а другата заспива малко преди времето за хранене и трудно я будим. Незнам какво ще правя като порастнат, но ми се струва удачно ако не се разберат кой да е първи да не е никой. Сега така си мисля, но като опре яйцето до дупето ще видим. Надявам се до тогава да споделите някои хитринки.

# 6
  • Мнения: 2 013
Днес бях съчувстващ свидетел на следната случка
Майка с две около 6 гоишни близначки пред банкомат. Двете девойки, разбира се, са се наредили пред банкомата и се надвикват коя да натисне копчето, коя да изтегли картата и пр.... Идва момента на появата на парите. Момиченцата дружно се устремяват да ги извадят, дърпат на две страни и, разбира се, късат десетолевките по средата.... Горката майка запази слонско самообладание, тръгнаха си, а хлапетата в един глас сочеха другата за виновна, щото тя не трябвало да ги взима.... Аз седях след тях на опашката за банкомата, сама, и се чудех да й кажа ли, че не е единствената.....

# 7
  • Мнения: 4 458
Днес бях съчувстващ свидетел на следната случка...........

Ами да това си е нещо нормално Wink Няма нужда да и казваш че не е единствената, нали е запазила самообладание Joy

Аз лично снощи точно преди лягане бях на ръба на  нервна криза.
Не стига че цял ден бяхме я на парад, я на въртележки и ми се виеше сят вече от умора, шум, хора, жега.... ами точно преди да си легнат децата се случва следнто:

Едната решава днес да е добрата и да прибере цялата стая, подреди криво-ляво дрехите в шкафчето, прибра играчките, моливи, тетрадки..... даже попита има ли някой за тоалетната за да изгаси лампата  Grinning Аз разбира се направо се бях разляла от умора и щастие че поне една вечер нещата са спокойни и няма викове, крясъци и каране кой бил първи и чий ред е за .... нещо си. В нас цареше блажено спокойствие докато другата не реши че и се пишка. Отива детето до тоалетна а сестра и след нея да и светва лампата и да и затвори вратата (голяма комбина са  Wink ) Минути на затишие и следва тряс, бум, уааааааааа, писък, рев.....  Shocked Rolling Eyes
Тази която отива до тоалетна иска сама да си затвори вратата а другата държи да и помага и да затваря тя! Бутат се и тряс, вратата прищипва пръстите на едната! ooooh!

Понякога си мисля че нарочно правят така. Страшни инати са! Нито едната не иска да отстъпи Crossing Arms

Не знам вече какво да си мисля. Дали някъде в ранното детство не се крие ключа  newsm78 Уж винаги съм гледала да са третирани по равно и никога да не ги бия илиим се карам много......

# 8
Леле, а аз си мислих 4е като поотраснат ще спрят да си прищипват пръстите.... 
В4ера един от близнаците (с прякор Катерушко...) беше решил 4е може сам да си излиза от кошарката. Аз бях в банята с баткото и като излизам го виждам да преска4а отгоре, с един крак съвсем навън, оп оп. Е, успях да го хвана преди да тръгне да пада.... Ужас  ooooh! Явно не мога пове4е да го оставям там...

# 9
  • Мнения: 183
В нас цареше блажено спокойствие докато другата не реши че и се пишка. Отива детето до тоалетна а сестра и след нея да и светва лампата и да и затвори вратата (голяма комбина са  Wink ) Минути на затишие и следва тряс, бум, уааааааааа, писък, рев.....  Shocked Rolling Eyes
Тази която отива до тоалетна иска сама да си затвори вратата а другата държи да и помага и да затваря тя! Бутат се и тряс, вратата прищипва пръстите на едната! ooooh!


Аз си мислех, че това се случва само на нас - точно същите изпълнения!

# 10
  • Мнения: 331
аз пак да дам отчет. моите КРУШИ /така им викам откакто започнаха да седят, защото в гръб приличат на круши/ вече започнаха да се бият за мен. когато някоя реши да ме гушка, и си завре главицата в скута ми, другата идва и се започва едно дърпане и блъскане и писъци... понеже не мога вече да ги вгигам двете заедно, затова по цял ден седя на пода, разкрачена и едната ми сяда на единия крак, другата - на другия. от това седене на земята вече забравих какво е стол, маса, да не говорим за диван или фотьойл, даже вечер като се приберат другите, ми се чудят защо си седя на земята... освен това, викат на всички вкъщи МАМА /или меме или мими, зависи от настроението им/, на татко си, на батко си, дори на свекърва ми, което ме побърква, но какво да направя... големи круши са...

# 11
освен това, викат на всички вкъщи МАМА /или меме или мими, зависи от настроението им/, на татко си, на батко си, дори на свекърва ми, което ме побърква, но какво да направя... големи круши са...
Ооо, аз едва сега обърнах внимание на това ти писание...
Ами те и моите правят същото, казват мами/меме и протягат ръ4и4ки към мама/татко. Моето обяснение беше, 4е явно за тях това е "ВЗЕМИ МЕ"...

Ина4е последната беля дето изфабрикуваха, беше следната:
Мъжът ми е с тях в къщи и им приготвя  обяда, aз и баткото смe нa пазар. Мъжът ми отнесен в готвенето нe ги 4ува кaквo правят, oбръща сe в eдин мoмeнт и гледа двамата хванали по eдин буркан от шкафа, eдин с домати и един с фасул, и в момента в който той им казва "Неее...", двамата захвърлят бурканите на земята... Сготвили набързо и те…  chef. Та като се прибрах, те все още не бяха обядвали, но мъжът ми беше из4истил Laughing 

# 12
  • Мнения: 331
двамата хванали по eдин буркан от шкафа, eдин с домати и един с фасул, и в момента в който той им казва "Неее...", двамата захвърлят бурканите на земята...

 Crazy моите буркани бяха с мед и сладко от смокини... Crazy Crazy Crazy Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 13
  • Мнения: 143
Съвети колкото искаш, но всеки трябва да си намери начин за своите деца конкретно, а и той ще е успешен само за определен период.
Най-общо  ние следваме правилото със всеки да се отнасяме различно - все пак това са си различни личности и всеки има нужда от специфично внимание. Даже не ги гушкаме по един и същи начин. Наистина е много трудно да се намери баланс, но в повечето случаи ги оставяме сами да си намерят начина да се разбират. Когато започнат да се бутат и карат, кой да е до мен като четем книжки например - ги гоня всичките и прекратявам четенето, докато не се наместят сами и много бързо сами намират решение.

# 14
  • Мнения: 7 803
хайде сега пак ми обяснете колко е добре zа децата да не се раzделят нито в детската градина нито в училище и по 24 часа да са си zаедно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт