Споделете тук вашите първи признаци

  • 12 789
  • 63
  •   1
Отговори
Здравейте бъдещи и настоящи майчета,
Отдавна чета вашия форум с огромен интерес, но за пръв пиша тук и имам едно питане.
Предполагам че тези от вас които са планирали своята бременност, а може би и някои които не са ще могата да ми отговорят на въпроса!
Забелязали ли сте някакви признаци за бременноста си още преди да сте направили първия тест /т.е- когато все още е било твърде рано за тест/.
Ние правим опити за бебе и на мен толкова ми се иска да е станало, че нямам търпение да изчакам още няколко дни за теста, а откривам някои признаци и се чудя дали не си внушавам!
Много ще съм ви благодарна ако ми отговорите!!!

# 1
  • Мнения: 1 655
Здравей,
аз бях сигурна че съм бременна още преди да дойде време за цикъла ми. При мен признаците бяха - чувствителни гърди (дори болезнени при допир), бързо изморяване и лесно доспиване още по обяд. Около периода когато трябваше вече да ми дойде цикъла започнах да усещам гадене при вида на храна.

Така беше при мен.
Желая надеждите ти да се оправдаят и след 9 месеца да има още едно здраво бебче на тоя свят:) Успех!

# 2
  • Мнения: 466
Ами при мен беше следното:вътрешно чувство и то много силно ,че нещо не е както преди и другото, което е по-важно е , че гърдите ми бяха много напрегнати , но не както преди цикъла, а още по-напрегнати. Stuck Out Tongue

# 3
  • София
  • Мнения: 6 547
и аз бях така с гърдите, но не бях сигурна, защото дразненето при мен се появява някой път и преди да ми дойде.
обаче яко ми се виеше свят, особено вечер и като стана рязко, вечер в банята;
също така главата ме болеше отпред, когато се къпя от топлата вода, като се наведа да отворя фурната, абе от всичко топло Laughing ;
хайде и късмет - чакама да се похвалиш  Grinning

# 4
  • Мнения: 18 542
Първият признак беше, че не ми идваше вече 13 ден. Моят цикъл е малко щантав, за това не бързах с теста.  Simple Smile
Няколко дни след това започнаха да ме болят гърдите и да ги чувствам напрегнати, а след още 2-3 дни ми се промени обонянието. Не понасях миризма на цигари и кафе. Така до към 5-6 месец.

# 5
  • Мнения: 100
по принцип моят цикъл не е редовен,даже изобщо не подозирах че можеби съм бременна.Но един ден тръгвайки за банята (гола) се загледах в огледалото и забелязъх ,че нещо съм напухкавяла,но си помислих ,че може би е от цикъла и че скоро ще ми дойде,е да ама не.След като ми закъсня с рекордните 20-тина дни Neutral Face ,казах на мъж ми да ми купи тест за бременност Twisted Evil ,а той ме погледна с ей такива очи Shocked .Но както и да е, направих теста и резултата беше положителен  bigdance2 .И двамата бяхме много изненадани. И сега се радваме на нашата малка принцеса.

И на теб ти го желая от сърце.

P.S. Да ни кажеш след това какви са резултатите.

# 6
  • София
  • Мнения: 235
Osven gurdite i umorata, az stanah mnogo chuvstvitelna na bolka i toplo i nai-pokazatelnoto, koeto si go obqsnih sled tova beshe, che pieh mnogo voda - neshto, koeto ne e harakterno za men!

# 7
  • София
  • Мнения: 235
Osven gurdite i umorata, az stanah mnogo chuvstvitelna na bolka i toplo i nai-pokazatelnoto, koeto si go obqsnih sled tova beshe, che pieh mnogo voda - neshto, koeto ne e harakterno za men!

# 8
  • Мнения: 3 200
На мен единствения ми признак беше, че не ми дойде Simple Smile
Никаква друга промяна нямах, нито имах гадене в началото, както чувам, че други имат.
Гърдите ми започнаха да се променят чак към 3-я месец, но тогава вече отдавна знаех, че съм бременна.
Мисля, че това е строго индивидуално, едва ли има общи признаци!!

# 9
  • София
  • Мнения: 366
И мен първо ми се напрегнаха страшно много гърдите - още преди да е време за цикъла. Пиех много вода, а скоро след това ми се спеше нон-стоп - направо имах чувството, че още малко и ще падна по нос върху клавиатурата и ще заспя като труп  Laughing

# 10
  • sofia
  • Мнения: 562
пък на мен ми се подуха краката,била съм бременна на десетина дни!беше посред зима (около 20 февруари)!така ме боляха глезените а цял ден не бях правила нищо кой знае какво!гинеколога каза че това е един от първите признаци!успех!дано да си бременна!няма нищо по-хубаво от това да си имаш бебе!

# 11
  • Мнения: 694
освен по-горе изброените, получих и киселини. по това разбрах защото никога не съм имала, а ме мъчиха цели девет месеца, само колко газирана вода изпих само аз знам. Премери си базалната температура рано сутринта и ако е около 37 значи е станало до края на третия месец тя не спада- ако не се лъжа така беше.
Стискам палци и да се похвалиш по-бързо

# 12
Аз си чаках бебока повече от година и винаги си въобразявах, че нещо не ми е като друг път и все ми идваше цикъла. А когато забременях не разбрах преди да ми закъснее.

# 13
  • Мнения: 426
ЗДРАВЕЙ, АЛИСА!И ЗА КАТО ТЕБ БЯХ НЕТЪРПЕЛИВА ДА УЗНАЯ ПРЕДИ ТЕСТА,ЩЯХ ДА СЕ ПРЪСНА ОТ ВЪЛНЕНИЕ.  girluu   : НЯКЪДЕ КЪМ 7- ДЕН ОТ ЗАКЪСНЕНИЕТО УСЕТИХ ГЪРДИТЕ СИ ПО НАПРЕГНАТИ И ПО -ТВЪРДИ(КАТО СИЛИКОНОВИ)ОТ ОБИКНОВЕННО,ЧЕСТО МИ СЕ ДОСПИВАШЕ БЯХ ПЕРМАНЕНТНО УМОРЕНА.ГОРЕ -ДОЛУ ТОГАВА ОБОНЯНИЕТО МИ СТРАНО СЕ ИЗОСТРИ. ПРИ МЕН ТЕЗИ ПРИЗНАЦИ БЯХА ДОСТА ПОКАЗАТЕЛНИ.НАДЯВАМ СЕ СКОРО ДА СЕ ПОХВАЛИШ И ПРИСЪЕДИНИШ КЪМ НАШЕТО МАЛКО ГОЛЯМОСЕМЕЙСТВО  bigdance2

# 14
  • Мнения: 5 246
И аз разбрах че съм бременна по гърдите си,колкото и странно да звучи  Wink Бяха напрегнати,а зърната ми бяха станали като "царевични пръчици" Embarassed   Laughing Изчаках до деня в който трябваше да ми дойде и направих тест и се появиха двете така желани чертички(като споделях с мойте приятелки, че имам съмнение ,че съм бременна те ми се смееха и ми повтаряха че си въобразявам  Confused ) Но не си въобразявах бях бременна и много щастлива.И след 3 седмици живот и здраве ще си гушкам бебето  Wink
Пожелавам ти всичко най,най и стискам палци  Stuck Out Tongue

# 15
  • Мнения: 5 500
Най, ама най-първият признак беше, че каквото и да хапнех нищо не ми беше вкусно, което е недопустимо за мен. Все едно ядях пластмасова храна Imp  Sign Exclamation

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При мен беше странно - обонянието ми се изостри, почнах непрекъснато да кихам, като някаква алергия (това беше само първият 1 1/2мес.)Бях много чувствителна и ужасно нервна, много, много нервна. Но аз бях почти сигурна, че съм бременна, ние всичко бяхме планирали Simple Smile Най-сигурно си е тестът, желая търпение и стискам палци

# 17
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Цитат на: evpraksia
На мен единствения ми признак беше, че не ми дойде Simple Smile
Никаква друга промяна нямах, нито имах гадене в началото, както чувам, че други имат.
Гърдите ми започнаха да се променят чак към 3-я месец, но тогава вече отдавна знаех, че съм бременна.
Мисля, че това е строго индивидуално, едва ли има общи признаци!!





I pri men bese taka,nikakav priznak.

# 18
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Ечо
Аз си чаках бебока повече от година и винаги си въобразявах, че нещо не ми е като друг път и все ми идваше цикъла. А когато забременях не разбрах преди да ми закъснее.


Същата работа беше и при мен  Laughing Като че ли чувствах гърдите си малко по-големи само, но имай предвид, че всички признаци може да са плод на въображението ти, за съжаление. При мен беше така мнооого месеци наред.
Стискам ти палци!!!!

6o6i
20та седмица  :B-fly:

# 19
  • Мнения: 1 770
Няма да забравя безкраааааайната умора, която чувствах тогава, без да знам, че съм бременна. Качих 1 кг "от въздуха". Едвам ходех на работа - влачех се като парцал! Даже един ден прокървих леко и си помислих, че е менструация. След няколко дена (след като "мензиса" всъщност изчезна) си направих тест - положителен! Две седмици след прокървяването пак прокървих и влязох в болница. Слава Богу всичко беше наред и резултатът в момента гука на леглото до мене Simple Smile

# 20
  • Мнения: 8 769
Признаци? Shocked Никакви, ама наистина НИКАКВИ! Grinning

# 21
  • Мнения: 343
И аз нямах кои знае какви признаци. Ден - два преди да ми дойде започна да ме боли коремът и след като и прокървих малко, си помислих, че и този месец нищо  Sad   НО след като цяла седмица си ме боля сякаш ей сега ще ми дойде, а няма нищо, си направих тест и той взе че показа 2 чертички  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 2 493
При мен  също нямаше кой знае какви признаци преди теста. Предполагах че съм бременна въпреки че ми закъсняваше само с 3 дена, но имах някакво вътрешно чувство ( може само да съм си втълпявала). При нас по принцип не беше планирано или по точно мислехме го, но за понататък. Въпреки всичко се зарадвахме много. Аз гледах теста 5 пъти докато накрая повярвам  Laughing . Искам само да споделя, че после ( може би седмица по-късно) започна ужасно гадене, което продължи до средата на третия месец и беше не само сутрин, ами целодневно и даже и нощем  Cry .  Нямах никакъв апетит и ядях на сила (поне мъничко).  Чувствах се супер уморена и постоянно ми се спеше. Това продължи до началото на 4тия месец. Сега вече съм ок и се чувствам чудесно  Sunglasses .

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз веднага разбрах че съм бременна,доста преди да ми датата на цикъла.Сутрин като се събудех и ми се виеше свят,през деня за кратко ми прилошаваше.Започваш да се чувстваш различно.Стига да не си внушаваш разбира се Wink

# 24
Благодаря ви много за отговорите момичета!

От всичко което прочетох болезнените гърди явно са най-често срещания признак. И моите бяха болезнени със сигурност повече отколкото обикновено преди цикъл. Това ме накара едва ли не да си мисля че съм бременна сто процента.
Че ми е сънливо е все ми се спи при мен мен е перманентно Confused  и не може да бъде признак. Не ми става лошо и не повръщам.
Вече трети ден обаче прокървявам /не ме боли корема/, което при мен е сигурен признак че ще ми дойде  Sad  така че го очаквам всеки момент.
Разочарована съм разбира се, така се надявах да е станало, но уви. Дано следващия месец се получи и както казва bina и аз да се присъединя към вашето МАЛКО ГОЛЯМО СЕМЕЙСТВО  Simple Smile , все пак това беше първия месец в който опитахме.
Но си мисля ако това чакане продължи дълго и всеки месец се вълнувам така аз направо ще психясам Sad  Sad  Sad

# 25
  • Мнения: 1 037
Момичета,аз съм от съседния форум,но смятам че можете да ни помогнете,като се върнете известно време назад и споделите с нас какви са били първите ви признаци за бременност.Както знаете,ние които се опитваме да забременеем се опитваме да "уловим" сигналите на тялото,а за да го направим трябва да се учим от нечий опит.Благодаря ви предварително!!!!

# 26
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
При мен признаците бяха ла лице веднага, но при някои няма промени и не усещат,че са бременни.След обиад за много кратко ми ставаше лошо,а сутин като се събудех ми се въреше цялата стая.Лошо след това ми ставаше вечер,не сутрин-за това ти казвам,че е различно при всички.Моя позната не беше и разбрала че е бременна(има нередовен цикъл)чак до 4-ти месец.
 Пожелавам ти скоро да дойдеш за постоянно в нашия форум-УСПЕХ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 27
  • Мнения: 1 037
Благодаря ти Биляна за поканата!Мисля да се възползвам!От няколко дни имам нещо като ПМС,а остават 5 дни до датата на цикъла.Затова се интересувам живо може ли това да са признаци

# 28
Здравей!
Ами признаците за бременност са толкова много и строго индивидуални. При мен единствения признак беше спирането на цикъла,иначе нищо друго не подсказваше за това че съм бременна.

# 29
  • Мнения: 910
Na men mnogo riadko mi e stavalo losho, kusmet iavno, no osnovnoto, koeto me nakara da si vzema testa, osven razbira se tova che planirahme i chakahme da stane rabotata, biaha dve neshta - tsikala mi e adski redoven i vsiako zakusnenie ot 1 den dori oznachava neshto, i vtoro - az sam mnogo energichna lichnost i rabotia mnogo, a togava taka mi se speshe po tsial den, murzeshe me bukvalno da gledam! Simple Smile I neshto drugo, to moje bi e mnogo individualno - no az imah vutreshno chuvstvo, useshtane, che shte stavam maika, che sam bremenna, nishto che 3 testa pokazaha otritsatelni rezultati v nachaloto... Nastroenieto mi beshe razlichno, chuvstvah se shtastliva i razvulnuvana bez da znam znashto... Uspeh!

# 30
  • София
  • Мнения: 2 958
Здравей!
Моите признаци бяха като при повечето майки, въпреки че не на всички им става лошо и т.н. На мен ми ставаше лошо на обед, спеше ми се многоооооо, изморявах се бързо и такива работи. Има майчета които повръщат, но на някои дори веднъж не им става лошо.
Дано скоро се похвалиш с добрата новина и влезеш в нашия клуб Grinning Успех

# 31
# 32
  • Мнения: 2 489
Мен ме боляха много гърдите и чувствах умора, сутрин не ми беше лошо, а много ме болеше глава. И не можех да спя.
Това бяха  симптомите в началото, сега вече са много повече - гади ми се, нямам апетит и други такива

# 33
  • Мнения: 1 037
Благодаря ви мамчета!Много сте ми полезни!Продължавайте в същия дух!И ме чакайте,идвам!!!!!!!!!!!

# 34
  • Мнения: 7 106
На мен започна да ми се гади още преди да ми закъснее от цигари,готвено и кафе.Около датата на която трябваше да ми дойде имак всички признаци за това,но леля Фло /както вие я наричате Wink / така и не се появи Grinning .А гърдите ми бяха станали като дини и много ме боляха.

Пожелавам ти от сърце да се похвалиш скоро с добра новина!

# 35
  • Мнения: 4 915
Здравей.  Simple Smile
Ето накратко симптомите при мен:
- гърдите ми бяха много твърди и напрегнати. Коремът обаче не се поду и кожата на лицето не ми се омазни, както преди цикъл.
- не ми се гадеше, но загубих тотално апетит. Сякаш имах нещо като топка в стомаха, изобщо не ми се ядеше.
- много ми се спеше през деня, беше ми отпаднало и мързеливо.
- доста преди да разбера със сигурност, че съм бременна, забелязах, че престана да ми се пие алкохол. Аз пия само бира или вино,но я тях нещо не ги понасях много-много. Тогава това ми направи впечатление, после се разбра защо - явно организмът си знае работата.  Simple Smile  Wink

Както са ти писали и другите момичета, признаците при теб може да са съвсем различни - според физиологията ти, или дори да ги няма.

Желая ти скорошо присъединяване към този форум!  Simple Smile  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 2 006
Здравей,аз направих тест преди да ми закъснее,като бях абсолютно сигурна ,4е с мен става нещо Grinning А ина4е после имах стандартните усещания-гадене,повръщане и т.н.Успех ти желая и скоро да се похвалиш Stuck Out Tongue

# 37
  • Мнения: 263
Ще съм малко описателна, надявам се това да е от помощ. Моите най-първоначални симптоми бяха същите като когато ми идваше мензиса. Ама абсолютно същите: болки в корема, малко ме боляха гърдите. И все имах чувството, че ми е дошъл и тичах до тоалетната с превръзка в ръка. Обаче резултата беще само нещо като бяло течение. След двудневно чудене дали съм бременна или не, си направих тест и ми показа положителен резултат.  Гаденето ми се появи по-късно, някъде във втори месец. Болки в зърната и гърдите също почна да се появява по-късно. Но както тука едно момиче писа, при всеки е строго индивидуално.

Стискам палци скоро да си в нашия форум  Grinning

# 38
  • Мнения: 1 975
napregnati gurdi, povrushtashe mi se sutrin kato pomirishech mirizmata na kafeto....... povrushtashe mi se ot mirizmata na vsichko! - v magazinite si durgax nosut pod fanelata za da ne povurna........mnogo me bolqxa zurnata na gurdite, qdeshe mi se samo soleno..........................
 naistina che beshe mnogo tegko..........
taka beshe naj-veche prez purvite meseci  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 4 242
И аз ти желая късмет, на теб и на другите момичета от съседния  форум! Flowers Four Leaf Clover  Praynig  thumbsup
При мен прилошаването дойде чак втория месец Sleepy . Най- напред беше предменструалния синдром, но с малки разлики от обичайните неразположения- гърдите ми бяха по- наедрели от другите месеци, корема по- подут (все едно си преяла с фасул и си пълна с газове Misc Bomb  Laughing ), много ми се спеше  sleepuu , едва се вдигах от леглото за да отида на работа Tired  и все бях гладна eat , като наблягах на киселото (опустоших десетки буркани кисели краставички пред телевизора:lol: ). Освен това ревях Sob  на всеки филм, даже и в комедиите намирах тъжни нюанси  Cry  ( и все още съм така) Rolling Eyes
Всичко това си заслужава обаче  Hands Clap   babyuu

# 40
  • Мнения: 1 037
Така,тази сутрин съм малко обезкуражена.Реших да си премеря температурата,защото знам че ако има бременност тя трябва да е около 37 и нагоре до третия месец,а моята беше 36.7,гърдите ме болят малко.Вчера цял ден имах спазми в яйчниците и усещах все едно,че ми идва.Може и този месец да ми дойде,но ще ви информирам задължително.Надявам се- при това топло посрещане,скоро да стана една от вас

# 41
  • Мнения: 232
Ами и аз мога да кажа , че при мен е доста редовен цикъла и като закъсмя почнах да се замислям...Направих си тест за първи път напълно съгурна, че съм бременна и се оказа положителен. Но реших, понеже го бях правила вечерта, че е по - добре да ме види гениколог. В самия тест имаше талонче за отстъпка. Да ама не, той ми каза , че не съм бременна, и че още е рано и за да се каже със съгурност, но теста който той ми направи показваше , че не съм бременна.След 1 седмица като ми каза да мина пак на преглед аз реших да изчакам защото ми предстоеше море.И така на морето постоянно ми се спеше, гърдите така ми се бяха напампали, че няма накъде, не ми се ядеше, даже една салата със зор я изяждах,а и най - странното за всички бе чудно, че ми ставаше лошо от кафето и от бирата - а обикновенно доста обичам бирата...а даже и една неможах да изпия. Минах само на сокчета, явно организма си чувства. прибрах се във София и се оказа даже, че сим в 7 седмица бременна. Та явно въпросния лекар си е пипал ушите вмвсто да види за какво става на въпрос.

# 42
  • Мнения: 1 770
При мен (втора бременност) започна с огромна умора - едвам се влачех на работа! Спрях и да пия кафе - не ми се пиеше въобще, въпреки че принципно много го обичам и пия по няколко на ден. Започна да ми се яде повече на обяд - беше лято и по принцип съм главно на салатки тогава, но този път ми се хапваше нещо по-сериозно и не можех да мина само със салата. Не съм гледала цикъла, защото той ми е над 35 дена, понякога и 40. По едно време прокървих и помислих, че ще ми идва. Да, ама не. След две седмици направих тест: положителен! Започна да ми става мноооого лошо. Пак прокървих и влязох в болница за 10 дни - въпреки че нямаше отлепвания или нещо друго: не се разбра от какво е кървенето. Както започна, така и спря. Беше ми лошо още доста време обаче. И т.н. и т.н.
С първата бременност също ми беше много лошо в началото.

# 43
  • София
  • Мнения: 10 825
А при мен се започна с леки болки в корема (като преди цикъл) и мноооого напрегнати гърди - около 3 седмици усещането беше много неприятно. Дори докосването на мекичка памучна тениска по зърната ми създаваше едно такова гадничко усещане.
Гаденето започна по-късно, а и при мен беше доста слабо, но слава богу премина. Нещото, което не съм чувала да споделя друга бъдеща мама е непрекъснатото урегване (което все още го има,но е значително по-нарядко, слава богу). За щастие е тихичко и незабележимо за околните иначе сигурно щях да шокирам колегите си, хи-хи-хи! Grinning
А на теб - успех със начинанието! Wink

# 44
  • Мнения: 8 769
Никакви признаци, ама наистина НИКАКВИ! Докато не реших да отида да видя какво ми има(или няма) в същност.....
Това за температурката- и то не действа при мен стои си на 36.3 и туй то! Grinning
Диди, а какво означава тази лентичка, че пише на някакъв неразбираем за мен език...явно е нещо свързано с овулацията...ама тия цветове? Може ли да поясниш малко?

# 45
  • Мнения: 1 037
Направо полудявам с тая грешка.За лентичката-цветовете са:червения цвят дните на кръвотечение,жълтия на нефертилните дни,зеления-фертилни а яйцето показва в кой ден от цикъла съм.Поне така си го обеснявам аз.А някой беше писал за оригването-и при мен е така,но и миналия месец го имах-постоянно,тихичко,като хълцане или спазъм,не мога да го оприлича точно.незная какво да си мисля точно.Остават 4 дни до датата на цикъла,а ми се струват 400.Не мога да спя през нощта,събудя ли се-край.И това подръпване в яйчниците вече 7 ден,не мога да си  го обясня.Ами още малко ще ви занимавам с моите глупости и ако ми дойде другия месец пак.Така,че не ми се сърдете.Явно много искам да стана мама,и приятелят ми също-ляга на коремчето ми и се опитва да чуе нещо(лудост голяма).Целувки и скоро пак ще съм тук.

# 46
  • Мнения: 1 037
Да си кажа болката.Преди малко си направих тест и той беше отрицателен.Не знам дали не сбърках,защото този вид-тип касетка го дават за първия ден от закъснението,а на мен ми е 21 ден при продължителност 25 дни.Но ми стана супер кофти.Мислех си,че като от 1 седмица имам нещо като ПМС може да е сигнал за бременост,да ама не.Ще се пръсна от яд.Ще изчакам до датата и тогава ще съм сигурна какво е положението,ама аз бързам.................

# 47
  • Мнения: 7 837
Аз бях сигурна преди още да ми закъснее. Усещах го вътрешно.
Спеше ми се и по цял ден се прозявах. Преди да отида на преглед си направих четири теста за два дни. Когато отидох на лекар вече бях в четвърта седмица.

# 48
  • Мнения: 1 037
Ох,уж и аз имам някакво усещане..............дано скапания тест да не е показал вярно.Нали няма да съм първата с отрицателен тести бременост в коремчето.Много искам да е така

# 49
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравейте, аз нямах абсолютно никакви признаци че съм бременна, ака никакви.Нито ми е било лошо, нито ме е боляло нещо, нищо Simple Smile . Предполагам че при всеки е толкова индивидулано, иче няма смисъл да се сравняват признаци. Знам че всички които искат бебечета, силно се надяват, и аз искрено ви пожелавам да си ги имате в най близко бъдеще. Стискам ви палци, не спирайте да работите по въпроса и бъдете търпеливи, пък то само ще си дойде, и тогава ще чакаме да се похвалите и с вашите съкровища, защото децата са най-голямата радост Grinning
Още веднъж ви пожелавам, да има две чертички на теста, и дори да ги няма да не се отчайвате до следващия месец

# 50
  • Мнения: 966
Individyalno e sas badkoto se skasax ot povrashtane i kakvo li ne oshte ama sas malkata razbrax 4ak v 4etvartia meses Embarassed kogato se prebix po vreme na noshtno karane na ski, spasitelite ako ne biaxa reagirali barzo sega niamashe da ia ima ottogava po4ti ne karam ski osven kogato pravia kef na desata.

# 51
  • Мнения: 232
Ама теста не винаги показва това което е..така че не се отчаиваи може и да си бременна и на мен ми показа отрицателен тест ама ето на  Grinning чакам си едно малко бебче да се появи

# 52
  • Мнения: 1 037
Днес имам рожден ден и искам да почерпя-  party023
Благодаря ви за споделените признаци,продължавайте в същия дух.Ние идваме,ама кога....................

# 53
  • Мнения: 1 722
При мен беше дори малко комично, защото си направих 2 теста - за бременност - отрицателни и отидох на лекар да попитам какво ми има. Тя ме прегледа и каза, че наистина до 1-2 дни се очаква цикъла ми да дойде и ли предписа някакви лекарства и след цикъла нагревки да правя и други разни, че съм с обърната матка и това щяло да затрудни забременяването. И така, след 2 дни цикъла ми още го нямаше и заминахме на море, като аз се запасих  с тампони. През почивката цикъла ми не дойде и аз бях почти сигурна, че съм бременна. Но за симптомите:
- на морето ме хвана запек и аз си мислех първо, че е от цацата и картофите
-корема ми се поду ужасно много като топка
-приспиваше ми се много рано и все бях уморена
Но нито ми се гадеше нито никакви такива
По-късно започна да ме пощипва корема ниско - това било от разрастването на матката. И ми се гади - особено сутрин. Но нямам чести позиви за уриниране - не знам защо. Само че ниско в кръста някъде към срамната кост ме боли - това било, защото таза се разширява.

# 54
  • Мнения: 285
Надявам се скоро да се присъединиш към нас, ако ти е редовен цикъла може и да не разбереш няколко месеца , докато не ти изкочи корема разбира се Grinning , при мен цикълът ми идваше на датата и след като закъсня с две седмици, започнах да усещам едно напрежение в гърдите, стават ти по твърди, сутрин неизбежно гадене и главозамайване, е разбира се имаше и тест за да сме сигурни 99%, ще го разбереш със сигурност когато стане. Успех!!!!

# 55
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Е хайде и аз като новоизлюпена бъдеща мама да стопделя признаци. В 5 г.с. съм по мои изчисления. В момента от време на време ме наболява корема ниско долу. Усещането е все едно всеки момент ще ми дойде цикъла и все бягам с ужас в тоалетната. Но тези болки започнаха точно когато трябваше да ми дойде. Преди това ме боляха гърдите около една седмица, но и това е ПМС, и сега ме болят но по-малко и не са толкова напрегнати. Че ми се спи спи ми се, но това е защото ставам рано, а и преди беше така. Иначе никакво гадене, никакво повръщане ...... засега. Дай боже и за в бъдеще да е така.  Така че очевидно при всеки е различно Embarassed
А на теб Диди ти стискам палци скоро да се присъединиш към бъдещите майчета Simple Smile  Аз ще съм първата която ще те поздрави!

# 56
  • Мнения: 3 394
A-a pri men beshe lesno-samo mi spri tcikala i haide hop, gotovi sme Stuck Out Tongue No pak v England navsiakade po patishtata ima babunki, spiashti poliatcai i drugi podobni, ta sutrih kato tragvah s kolata za rabota mi stavashe malko losho kolkoto i bavno da karah Confused

# 57
  • Мнения: 1 037
Здравейте момичета!
Както виждате моите съмнения се оказаха напразни.Но смятам,че и моят час ще дойде,и ви благодаря че сте така отзивчиви.
Ако някой не е споделил първите си трепети(признаци) може само да ни помогне.

# 58
  • Мнения: 7 837
Не се отчайвай didi и продължавай да се бориш. Обикновено резултата е сполучлив когато най-малко очакваш.
УСПЕХ!!! Simple Smile

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 790
И аз също ще кажа, че признаците са строго индивидуални. Мен в началото ме болеше коремът, като предменструални болки. Все си мислех, че всеки момент ще ми дойде. Направих три теста и трите отрицателни. И реших, че явно ще се мре щом ме боли, не ми идва и не съм бременна  Laughing   Laughing   Laughing   Laughing   Laughing  Една вечер даваха реклама на дамски превръзки и аз се разревах, защото си мислех, че тотално съм се повредила. Вечер като хапнех леко започваше да ми се гади,обаче аз тогава реших, че си въобразявам. И така докато не отидох на лекар и той не ми каза, че съм бременна. Иначе във втория месец се появи и гаденето, без повръщане. А в края на трети и началото на четвърти месец се появи повръщане без гадене  Laughing

# 60
  • Мнения: 61
Zdraveite mili dami,
i az da spodelia moite parvi trepeti. Izchislih datata na zachevane po kalkulatora na bg-mamma i se postarahme sas sapruga. Na sedmia den, otidohme da pazruvame v edna placa nablizo, s mnogo chernichki ot vsiakakvi darzavi i za parvi pat pochuvsvah che mi se gadi. Useshaneto e razlichno ot prezivianite dotogava-sthe go poznaete. Okolo 10-tia den kokalchetata otstrani na korema mi izcheznaha, a te vidnagi sa starchali.Prosto imah shembence, kakvoto ne biah vizdala nikoga po sebe si. Posle razkazvam na svekarvata i na maika si-te ne viarvat, che moze da mi lichi tolkova skoro. Da, no poznah-ne mi doide na datata, a zapochnah da imam i bust Simple Smile Znaeh si che sam bremenna i predi testa. Drugo koeto zabeliazah-chetoh niakade che chuvstvoto za samosahranenie narastva neusetno. Taka e. Kak vnimatelno presichah ulicite, dori i tuk kadeto vseki spira ako vidi peshehodec.
Tribava da se vslushvame v sebe si i bebcho vinagi se izdava.
Izviniavam se za latinicata.

# 61
  • Мнения: 1 616
При мен се появи напрежение в гърдите и по-силно течение-обикновено по тези признаци познавам идването на менструацията ми...На всичкото отгоре два теста показаха отрицателен резултат,така че просто чаках "да дойде"....Simple Smile....В същото време не съм имала гадене или повръщане,нито чести позиви за уриниране,бях жизнена и трудоспособна,както винаги..Едва след като закъснението стана по-голямо,си направих още два теста,които показаха положителен резултат,а на другия ден и гинеколог потвърди бременността...Така че типичните признаци на бременността не винаги се проявяват-аз не съм имала абсолютно никакви оплаквания...В петия месец започна да ми се оформя коремче,а чак в седмия взеха да се появяват(и то рядко)неразположения като киселини,хемороиди,бърза умора,болки в ставите и мускулите и т.н...Тоест смело мога да заявя,че взех да се чувствам бременна едва в седмия месец..Simple Smile..Успех на всички-и бъдещи,и настоящи мами! Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 693
Цитат на: didi75
Днес имам рожден ден и искам да почерпя-  party023
Благодаря ви за споделените признаци,продължавайте в същия дух.Ние идваме,ама кога....................


С голямо закъснение - Честит Рожден Ден, мила!

На въпроса ти - аз нямах никакви признаци до самото раждане, ако не броим липсата на менструация и нарастващата пупа.

# 63
  • Мнения: 1 037
Утре ще ходя на лекар и вече ще имам пълна информация защо при нас е толкова сложно бебеправенето.з си мисля че е сложно-за 5 месеца никакъв резултат-даже цикъла ми стана точен като часовник.Преди ми идваше в интервал от 23 до 27 ден,а сега на 25 и съм.......Боболента,благодаря ти за закъснелите поздрави-приемам ги с удоволствие.Много ми е интересно дали ще усетя бременността.Сигурно няма да повярвам.Толкова дълго чакам "милото човече" да се появи,че вече като вървя по улиците и видя майки с деца ми се насълзяват очите.Дори в момента като пиша ми е много мъчно.Не съм се отчаяла,но ........... се чувствам зле

Общи условия

Активация на акаунт