Да си ушиеш щори сам

  • 3 953
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте, мили мами! От скоро сме в нов апартамент и трябваше бързо да избираме много неща. Разбира се след като минаха 5-6 месеца започнаха да ме дразнят някои неща в интериора, за които преди това бях отстъпила в споровете със съпруга.Тъй като в момента съм мама, която получава 240 лева обезщтетение от държавата, откакто синчето навърши 1 година, някакси не ми е удобно да правя толкова скорошни промени за сметка на съпруга.
Започнах малко отдалеко, но с няколко думи искам да сменя една част от щорите в дневната с друг десен, като ги ушия сама, но не зная дали мога да намеря подобна подходяща материя (не знам каква е точно) някъде по магазините в София.
Ще съм ви много благодарна, ако ме осветлите малко по въпроса.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 348
Аз бях решила майка ми да ми ушие Японска стена.Оказа се обаче, че няма подходящ бод на машината (оверлог). Така, че преди да си купиш плат може би трябва да провериш как ще го ушиеш и дали имаш такъв бод. Иначе платове има много, но някои са доста "лигави" и не стават.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 280
В темата за пердетата имаше схеми за щори, ако не се лъжа.

# 3
  • Мнения: 146
Mайка ще ми шие японска стена,до края на месеца трябва да са готови,ще снимам и ще показвам.Мисля че ще се справиш избираш си подходящ плат,дамаска и действаш. Peace

# 4
  • Мнения: 1 885
Ето малко линкчета тип DIY:

Навиващи се щори - http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1 … %BE/view/441.html

Римски щори - http://www.comfort.bg/bg/интересно/view/539.html



Що се отнася до японските стени... хм може би зависи от плата. Моите са с подгъв.

# 5
  • Мнения: 505
Тези щори ще са евтини и най-лесни за изпълнение  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6
Момичета, благодаря ви много за отговорите. Дадохте ми много интересни идеи, но ме затруднява повече намирането на самия плат. От къде мога да намеря плат, като този на вертикалните щори. Идеята ми е да използвам механизма на сегашните щори и да сменя само текстилната част на един от прозорците.

Общи условия

Активация на акаунт