За българската козметика

  • 202 826
  • 743
  •   1
Отговори
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 123
Здравейте,
реших да пусна тема, в която да споделяме за продукти но бълг. козметични фирми, от които сме доволни.
Преди 1 год. имаше подобна тема (не успях да я намеря) и ми беше полезна, а има и много нови неща.
Да напиша аз.
Крем  - АНТИБРЪЧКОВ ОКОЛООЧЕН БИОКОНЦЕНТРАТ
Крем за лице анти акне ЛАВАНДУЛА
Паста за зъби - Астера Parodon active
Крем здраве и бочко за детенце.
Ще дописвам.
Споделете и вашите добри попадения от БГ козметика.

# 1
  • Мнения: 183
Доволна съм от зелената серия на ELEA, и от детския крем " Бочко" със смрадлика.
Ако се сетя за още нещо ще допълня.

# 2
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 123
Имам на Билка - измиващ гел, тоалетно мляко и тоник, а и шампоан - купени след добри отзиви във форума, но още нямам изградено лично мнение за ти препоръчам.

Някой с отзиви за друга козметика?
Наскоро ми препоръчваха във козм. магазин бълг. шампоан и балсам с помпичка - визуално - изглеждаха супер, но за съжаление не си спомням производителя, но ще се разходя и ще споделя.

# 3
  • Мнения: 1 416
Не съм доволна въобще от марки като Арома, Рубела и Дева(тя май беше на Рубела). Всичко, което съм купувала на въпросните марки е нискокачествено според мен и в крайна сметка съм го изхвърляла. Така се бях убедила, че българската козметика не става за нищо, докато не прочетох по форуми колко доволни имало от маската анти акне на Талодерма, коректора на Амрита и лосиона Акне аут на Биотрейд. Купих си първо маската на Талодерма с голямо недоверие, но ме изненада изключително приятно, много съм доволна от тази маска и смятам да пробвам и други продукти на Талодерма Grinning Коректора на Амрита също не е лош, не е кооой знае какво, но не е лош. Акне аут на Биотрейд ми се струва добър за сега, но е още рано да кажа, ползвам го отскоро. Забравих да добавя, че харесвам розовата вода на Българска роза.Та така, от българската козметика марки, от които съм останала доволна са Талодерма, Амрита, Биотрейд, Българска роза Simple Smile

# 4
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 123
О, от последния пост си спомних за един добър продукт на Талодерма КРЕМ ЗА КРАКА И НАПУКАНИ ПЕТИ

# 5
  • Мнения: 60
много съм доволна от
Шампоан против пърхут на Българска Роза - Карлово ( много по-хубав е от Нивеа , Уош енд гоу , и други такива )
и от бои за коса на Рубела

# 6
  • Мнения: 1 310
Аз обожавам сапуните на Рефан. След душа с тях кожата ми не побелява и не става на люспи.  Peace А освен това миришат невероятно.  Crazy

# 7
  • Мнения: 97
О, от последния пост си спомних за един добър продукт на Талодерма КРЕМ ЗА КРАКА И НАПУКАНИ ПЕТИ

Да, този крем е страхотен и аз останах много приятно изненадана, т.к. по принцип съм доста скептично настроена към българската козметика.

# 8
  • Мнения: 18
Я, каква интересна тема се е отворила. Тъй като съм яростен противник на спама и самохвалството (за всички вече е ясно, че работя за "Лавена" и за "Бочко") ще ви кажа само няколко общи неща за всички БГ козметични продукти, които да ви замислят следващия път, когато посегнете/ не посегнете към тях.

Големият проблем на повечето производители е лошият маркетинг. Те именно ПРОИЗВЕЖДАТ, а не МАРКЕТИРАТ.

Голяма част от хората, които трябва да направят продукта привлекателен за потребителите са твърде консервативни и разсъждават от гледна точка на ПРОИЗВОДИТЕЛЯ/СПЕЦИАЛИСТА, а не на ПОТРЕБИТЕЛЯ! Затова и най-често продуктите им са в лоши опаковки, стоят сбутани на нивото на обувките ви в дрогериите и веригите магазини.

Няма нужда да ви казвам, че всеки ден на пазара е война, в която чуждите марки превъзхождат българските - те имат големи бюджети, а и по-високите им цени стимулират търговците да ги слагат така, че да е по-лесно да вземете тях. Не казвам, че са некачествени вносните продукти - много български просто не им отстъпват по качество. Затова - когато пазарувате козметика - гледайте си в краката  Grinning

Още нещо, което трябва да имате наум когато си купувате българска козметика - много производители тръгват с добро качество на рецептурата и когато наложат продукта - просто го развалят, за да печелят повече... Усетите ли това - НАКАЖЕТЕ ГИ ВЕДНАГА, СМЕНЯЙКИ ПРОДУКТА ИМ.

Тук ще се позова на лошата практика в Лавена доскоро - преди няколко години две гениални "маркетоложки" убедили тогавашната изпълнителна директорка, че кремовете АВИТА и ЛИМОН трябва да приличат на тези на Арома - включително да се намали обема от 100 на 75 мл - данните за продажбите показват, че потребителите са реагирали адекватно и мигновено - КАТАСТРОФАЛЕН СПАД В ПРОДАЖБИТЕ... В момента върнахме нещата такива, каквито са си били... Същото се е случило с крема за лице с КОНКРЕТ ОТ НЕВЕН - решили, гениите, да намалят себестойността, слагайки ЕКСТРАКТ ОТ НЕВЕН - по-неефикасна, но по-евтина съставка. Резултатът - естествено същия... В момента се ровим да намерим старата рецептура...

Поздрави,

Бате Бочко

# 9
  • Мнения: 401
Използвам много българска козметика и, както Бате Бочко, мисля, че в много случаи тя не отстъпва на вносната.
Лично аз съм доволна от:
1. кремове за около очи Organic-  кафяв (май че беше с кофеин). Лавена имаше един също много добър крем за около очи преди няколко години, в розова тубичка, само дето вече са го спрели от производство. Също така и кремовете за около очи на Ален мак - нормален  и специален за зимни условия;
2. Тоалетно мляко използвам само "Па-па" на Ален мак- струва под 2 лева, и май е единственото, от което не ми смъди кожата около очите ,когато си чистя грима.
3. Кремове за крака- на Талодерма, за който някой по-горе е писал, както и този на Елея.
4. И оттук нататък започвам да "правя реклама" на Лавена (не работя там, и нямам нищо общо с тази фирма, освен това, че съм й редовна потребителка, и ходя по всякакви изложения в НДК, за да си закупя от тяхните продукти). На Лавена съм доволна от:
4.1. Шампоан Медикал - много добър против пърхут. Наистина действа (поне на мен, де).
4.2. Паста за зъби Тетра Минт. Също много добра, не е прекалено люта, и според стоматолози е много добро решение за проблемни венци. (напоследък са пуснали и Тетра Грейп с вкус на грозде, но тя не ми хареса особено)
4.3. Кремове за ръце - Невен и Лайка.  Само с тях си мажа ръцете. Виждам, че имат и нови аромати, но трудно се намират. Изобщо много съжалявам, че на Лавена продуктите се намират толкова трудно - поне в София.

# 10
  • Мнения: 56
Като стана на въпрос за Лавена-две-три поредни години ползвах техен слънцезащитен продукт -не отстъпваше на Виши примерно,който ползвах след това.

# 11
  • Мнения: 1 416
Абсолютно съгласна съм с това, че много  български производители започват с добри и качествени продукти и след като се утвърдят на пазара после ги развалят нещата Tired! За жалост това важи не само за българската козметика, а и за дръги продукти като киселото мляко, сиренето и т.н. 

# 12
  • Мнения: 315
Използвам за детето крем Здраве и Бочко,също така съм доволна от продуктите на Бебино , Евент и на Билка .Сега мисля да плобвам шампоаните на Билка

# 13
  • в голямото село
  • Мнения: 497
момичета, а някакви отзиви за козметиката на Регал? Приятелка ми похвали серията им Ботокс ефект, но нещо ме спира така сляпо да се доверя. Някой ползвал ли е тези техни продукти?

# 14
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
момичета, а някакви отзиви за козметиката на Регал? Приятелка ми похвали серията им Ботокс ефект, но нещо ме спира така сляпо да се доверя. Някой ползвал ли е тези техни продукти?

Преди 2-3 години пробвах крем за околоочния контур и не видях никакъв резултат.  Имам един ексфолиращ гел (не съм виждала гел с такива твърди ексфолиращи частици в него, все едно е с пясък  newsm78), хубаво почиства.

Общи условия

Активация на акаунт