помощ за кашлица

  • 14 389
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
Аз имам същия проблем. Кашлица и бременност - побърках се.
Това, което много ми помогна (но е супер гадно) е -
1/4 глава обелен стар лук (изяждаш го все едно е парче ябълка) и след това 2 лъжички мед, които се смучат като близалка.

При мен имаше ефект


И един сироп Стодал може да ти помогне.Хомеопатичен е и е за всякакъв тип кашлица.

на Стодала пише да се приема с повишено внимание при бременни

# 16
  • Мнения: 718
Ако повръщаш, меда сигурно няма да е удачен, понеже дразни стомаха. Преди 2м и аз имах сериозна кашлица и една съфорумка ме посъветва да си направя чайче от смокини (слагаш няколко смокини и заливаш с гореща вода, оставяш да престои за час-два). Много е приятно и върши работа.

# 17
  • Мнения: 338
Аз имам същия проблем. Кашлица и бременност - побърках се.
Това, което много ми помогна (но е супер гадно) е -
1/4 глава обелен стар лук (изяждаш го все едно е парче ябълка) и след това 2 лъжички мед, които се смучат като близалка.

е, това наистина е зверско...  #Crazy

Ако повръщаш, меда сигурно няма да е удачен, понеже дразни стомаха. Преди 2м и аз имах сериозна кашлица и една съфорумка ме посъветва да си направя чайче от смокини (слагаш няколко смокини и заливаш с гореща вода, оставяш да престои за час-два). Много е приятно и върши работа.

това звучи супер, ще го направя, благодаря

# 18
  • Мнения: 123
Аз имам същия проблем. Кашлица и бременност - побърках се....
Миналата седмица бях така и на мен почна да ми се гади от кашленето , но поне не повръщах , четох за клеевата тинктура и започнах покрай малката и аз да вземам+фреш лимон и мед  Peace
А да ви питам това за содата и меда как точно се взема , дъщеря ми кашля вече близо две седмици , гърдите й са чисти  , играе , мн е активна , но особено сутрин кашли по няколко пъти и това ме притеснява , докторката ни каза че се чистела, ама колко време  newsm78

# 19
  • Мнения: 37
Моята кашлица обикновено е суха, много силна и на пристъпи. Преди 2 години ми казаха за нещо, на което доста се смях, но като ми се наложи, го направих и наистина имаше ефект. Пък и не е вредно - между две парченца шоколад изсипи едно пакетче ванилия. Слепи парченцата и ги остави да се разтопят в устата. Шоколадът е нужен, защото иначе само ванилията е горчива и неприятна. На мен много ми помага. Дано и при теб! Успех и бързо оздравяване!

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
......, а другият в 1-1,5л вода слагаш 7-8 бонбони лукчета "7 билки", една глава лук срязана на 4, небет шекер (за който ми казаха, че вече не се произвежда, но го има в някои складове), 4 ореха, които чупиш и слагаш с черупките и 2-3 листа индрише. Слагаш да заври и след като се стопят бонбоните и небет шекера (ако намериш), прецеждаш и пиеш.
Бързо оздравяване!

Ето това ме е оправяло мен като дете, когато нищо друго не е помагало  Peace Варя го и за сина си, но в няколко магазина ме гледаха доста опулено, като питах за Небет Шекер.

# 21
  • Мнения: 338
Аз имам същия проблем. Кашлица и бременност - побърках се....
Миналата седмица бях така и на мен почна да ми се гади от кашленето , но поне не повръщах , четох за клеевата тинктура и започнах покрай малката и аз да вземам+фреш лимон и мед  Peace
А да ви питам това за содата и меда как точно се взема , дъщеря ми кашля вече близо две седмици , гърдите й са чисти  , играе , мн е активна , но особено сутрин кашли по няколко пъти и това ме притеснява , докторката ни каза че се чистела, ама колко време  newsm78


равни части мед, сода и ракия се смесват на каша - аз слагам по една чаена лъжичка - всеки път се разбърква точно преди взимане - и е отвратително, с дъщеря ми сме се пазарили за да го взима... давах й по една чаена лъжичка сутрин, обед и вечер.
ако гърдите са й чисти, може да кашля от сополи или от трета сливица. за сополи може да пробваш някои рецепти - има доста хубави такива - например в равни части глицерин и небет шекер на прах - капя по 1-2 капки 3 пъти на ден; чувала съм че сок от лимон било също много ефикасно. ако пък не е от сополи, може да пробваш и следната рецепта - аз я давам цяла зима на дъщеря ми като започна от ранна есен - като имуностимулант - много съм доволна: 700 гр. чист мед, 125 гр. масло, 1 с.л. джинджифил, 1 с.л. ленено семе (желателно е да е на прах), 1 с.л. мастикс (това е медицинска дъвка, слага се и в ракията при варене, купува се от аптеката, ако нямат на прах, си го счукваш) - аз разтапям меда на водна баня, след това разтапям и маслото - така се смесват по-добре, добавям и другите неща и го съхранявам в бурканче - обикновено правя само 1/4 от рецептата - стига за около месец - давам по една чаена лъжичка сутрин и вечер, желателно е да не е на гладно. оставяла съм и в детската градина, за да й дават след като се нахрани. ако се разболее увеличавам на 3 пъти дневно. 4 пъти ми се вижда много.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 041

А да ви питам това за содата и меда как точно се взема , дъщеря ми кашля вече близо две седмици , гърдите й са чисти  , играе , мн е активна , но особено сутрин кашли по няколко пъти и това ме притеснява , докторката ни каза че се чистела, ама колко време  newsm78


аз за мед и сода знам, че се прави при гнойни ангини и скарлатини и се намазват сливиците с марличка с това.....при което аз лично директно повръщам....не съм чувала да се дава изобщо за кашлица.

# 23
  • Мнения: 338
не се мажат сливиците, а гърлото около сливиците - повръщаш, защото докосваш сливиците.

а сместа с мед и сода (+ракия) аз лично си я приложих миналия път като кашлях така - по 1 супена лъжица 4 пъти на ден след хранене, за 2 дни бях като нова - изчистиха ми се гърдите и кашлицата почти изчезна.

# 24
  • Мнения: 123
tarzanka , благодаря   bouquet
Ще пробвам и двете  , предпочитам " бабешки " рецепти пред лекарства  Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ето тук има няколко рецепти дано да са ти полезни и да се оправиш бързо http://shtastlivi.dir.bg/_wm/library/item.php?did=372093&df= … 44325&dflid=3

# 26
  • Мнения: 273
Бременна съм в 6 ти месец и имам проблем с кашлицата от 2 ри месец. Появява се, изчезва, вече и посвикнах. В първите месеци и аз повръщах като се закашлех. Спасявах се с ментови бонбони до един момент в коѝто ми се отвратиха, сега съм на тик-так Simple Smile . Ябълките много ми помагат, топло мляко с мед и много от нещата описани от другите момичета във форума. Според мен това е проблем свързан с киселини и стомашни сокове, поне при мен, защото е особенно мъчително когато съм легнала.

# 27
  • Мнения: 7 416
  Инхалации!По 5-6 на ден! Peace

# 28
  • Мнения: 338
искам да ви споделя какво ми помогна - чай от босилек и за всеки случай слагам в него и малко нишадър. всеки ден по 1-2 чая и съм забележително по-добре. а жената, която ми каза за босилека, каза да го пия вместо вода - отвара от босилек, но аз не го обичам и го пия със захар като чай.

# 29
  • Мнения: 269
По време на моята бременност, също имах проблем с кашлицата. Единственото нещо, различно от лекарствата, което ми помогна, беше смес от мед+хардал. 5-6 пъди дневно по 1 с.л.

Общи условия

Активация на акаунт