Ефикасно средство против хлебарки

  • 333 534
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 379
Може ли някой да ми каже - Фронтлайн спрей или капсула да купя?
И как се процедира?

В кухнята ни има нашествие ooooh!.
Абсолютен срам и позор за чистница като мен.
Засега използвам спрей Райд, но ми се иска просто да изчезнат и никога повече да не се появят, а знам, че Фронлайн действа.

# 31
  • София
  • Мнения: 15 453
Може ли някой да ми каже - Фронтлайн спрей или капсула да купя?
И как се процедира?

В кухнята ни има нашествие ooooh!.
Абсолютен срам и позор за чистница като мен.
Засега използвам спрей Райд, но ми се иска просто да изчезнат и никога повече да не се появят, а знам, че Фронлайн действа.
Купи си капсулата за най големите кучета, разтвори я в два литра вода и напръскай навсякъде.Може единия литър първия път, втория литър, след 10-15 дни, ако има новоизлюпили се. Но в нас забелязвам,че въпреки,че съм пръскала септември, като дойде някоя хлебарка от някъде, и навирва краката.Все още действа.Пръсках зад шкафовете, отзад , отстрани, отгоре. Даже гърба на секцията в хола изпръсках.

Последна редакция: нд, 23 май 2010, 15:43 от Тайна

# 32
  • Мнения: 15 379
Тайна, благодаря ти сърдечно  bouquet!

Имам страхотна алергия към хлебарки, която е доказана и искрено се надявам Фронтлайн да ги изтреби.
Защото ми се струва по-приемлива идея от фирма. Искам да стане възможно най-бързо.

Благодаря ти още веднъж!

Забравих да попитам - готовият разтвор за пръскане може ли да си преседи просто в бутилка и след 20-тина дни (за толкова време се излюпват яйцата, ако има такива) да напръскам отново? Кухнята ни е малка, всъщност целия апартамент е мини и си мисля, че 2 литра разтвор ще са много.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 453
 Може, аз си го разтворих в двулитрова бутилка от Кока-кола, и на мен ми дойде доста, но имам и за трето пръскане даже. Ако искаш да подейства по-бързо, направи го в литър, хем ще е по-концентрирано.Баня, стени, под ваната, килера, тоалетните, в отворите за тръбите пръсках,зад печката, под печката, вътре в шкафовете, и отвън, зад радиаторите, абе навсякъде. И най-много на скритите, тъмни и влажни места, че там се крият.

# 34
  • Мнения: 15 379
Сега разбрах.
А докато пръскаше, излизаха ли гадовете да бягат?
Защото аз пръсках 2 поредни нощи (до 2 часа среднощ съм стояла Crazy) с Райд и до минута-две зашеметени изпълзяват изпод пералня, миялна и мивка, които са на един ред. Всъщност има само там, слава Богу!
Питам те, за да знам дали да ги дебна и да им помагам да измират и след това да почистя основно след тях.


# 35
  • Мнения: 4 916
Да кажа и аз за Фронтлайна, как го хвалеше ветеринарката - значи пръскало се на височина 30-40 см. по стените, също и около контактите, зад хладилника, пералнята, абе по топлите места. Ако напръсканите повърхности не се мият, Фронтлайна действал поне 6 месеца. След пръскане само се прибирали труповете. Не вредял на хора, котки или кучета.

ПП - Трябвало да се напръска добре и входната врата!

# 36
  • София
  • Мнения: 15 453
Сега разбрах.
А докато пръскаше, излизаха ли гадовете да бягат?
Защото аз пръсках 2 поредни нощи (до 2 часа среднощ съм стояла Crazy) с Райд и до минута-две зашеметени изпълзяват изпод пералня, миялна и мивка, които са на един ред. Всъщност има само там, слава Богу!
Питам те, за да знам дали да ги дебна и да им помагам да измират и след това да почистя основно след тях.
Пръсках през деня, не съм ги дебнала. Не съм видяла да излизат, като пръскам, те нали нощем излизат. После с дни чистих, но май леговището им беше извън нас, защото не бяха много умрелите. Сигурно са си се изтровили в гнездото си.В един момент вече нямаше ни живи, ни умрели.

# 37
  • Мнения: 15 379
ПП - Трябвало да се напръска добре и входната врата!
Ако на прозорците няма комарници е добре да се напръска и по външните и вътрешни первази.
Гадините ходят и по фасадите на сградата и при отворен прозорец влизат вътре.

Тайна, благодаря отново!

# 38
  • Мнения: 76
не се сдържах..

Между приятели:
- Вкъщи са напъплили едни хлебарки - ужас! С какво ли не пръсках - няма отърване...
- А пробва ли с тебешир за хлебарки?
- Защо, помага ли?
- Разбира се! Седят си кротко в ъгъла и си рисуват.

 Laughing Laughing Laughing

# 39
  • Мнения: 15 379
Преди малко приключих с обработката на цялото ни жилище с Фронтлайн.
След няколко дни ще споделя резултата, дано да е положителен Peace.

# 40
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Sourcherry, ще следя темата и отзивите ти. В къщи са голяма напаст тези гадини. Ще пробвам може би аз, само се моля това да не доведе до поредните мутанти. Кафявите гадини така са се омесили че от време на време виждам и някакви като че ли са с крила само дето още са на фаза лазене.

# 41
  • Мнения: 15 379
Деси, при нас са черни и отвратителни ooooh!.
Искам да ти кажа, че преди малко видях една гад да се разхожда по стената, нищо й нямаше.
Вероятно ефект ще има поне след 24 часа след обработката. Ако не измрат от Фронтлайн-а ще викна скорострелно фирма.
Ще пиша пак, дано помогне!


Допълвам - ей сега видях, че 3 гадини са се гътнали нагоре с краката, явно действа Party.
Всъщност хубавото е, че излизат и само им прибирам труповете с метлата.

Последна редакция: чт, 27 май 2010, 00:48 от Sourcherry

# 42
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И аз се бях замислила за фирма. Спря ме единствено това че освен на хотел няма къде да се изнесем за няколко дни а с тези бебета си е малко мисля невъзможна. Черните хлебарки ги прогонват черните кубчета, Хлебаркомор мисля че се казваха. В апартамента на баща ми имаше такова нашествие и с това се отърва.

# 43
  • София
  • Мнения: 15 453
  Черните идват от тавани и мазета.Те не живеят по апартаментите, само нощем влизат да търсят храна. Честит бърз резултат. Живите не ги трепи, остави ги да занесат отровата в леговището си, та да изтровят и другите.Тя им залепвала по крачката и си я носят.

# 44
  • Мнения: 15 379
Чудесен съвет, Тайна Hug.
Нямам търпение тази гадина да се гътне, защото виждаш по кое време седя да дебна как върви избиването.
Всъщност открих, че са се заселили под ламината, там е топличко и им е било екстра.
И са само черни, но пък са два вида - едните са по-едри, а другите среден размер.
От златистите никога не съм виждала. Само инцидентно черна гад, та сега това нашествие просто ме съсипа. А уж по цял ден съм с парцала в ръка.

Общи условия

Активация на акаунт