Повишено слюноотделяне при бременност

  • 11 021
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Момичета, за киселини, гадене и т.н е писано много, но за тази гадост, както с миналата бременност, така и сега намирам много малко информация, още по-малко съвети. Във форума тук-там в отчетните теми по някоя бъдеща майка се оплаква, но съвети за справяне с проблема почти няма  Cry
Аз се молех с тази бременност да ми се размине, но уви - слюнка като сярна киселина непрекъснато извира и засилва усещането ми за гадене. Налага се да плюя  Embarassed С миналата бременност ми мина в 12г.с., но още тогава чух истории за жени, които до края си ходели с буркан за плюене в чантата  Cry
Няма такава гадост  #Cussing out Четох съвет за смучене на твърди ментови бонсбони и подлагане на хавлия вечер, за да не се мокри възглавницата  Sick Бонбоните при мен не помагат, напротив по-гадно е  Cry
Някой успявал ли е да се справи с това ???!!!

# 1
  • Мнения: 764
Аз не моцах да се справя, но и не правех нищо конкретно. Плюех здраво докъм началото на 5-ти м. И аз като теб се надявах с втората бременност да ми се размине, още повече, че с първата не беше изобщо така, но уви. И до сега ми се плюе, но по-малко, особено след като си измия зъбите или след ядене. Просто свикнах и се опитвам да не обръщам внимание.
Лека бременност ти пожелавам.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
И чужди сайтове четох - нито имат еднозначно обяснение кое го причинява, нито решение  Cry
Надявам се да ми мине заедно с гаденето и повръщането.
На теб здравичко и послучшно бебче на финала   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 940
Чак толкова повишено слюноотделяне съм нямала, но ползвах дъвки - колкото по-кисела, по-добре. Peace

# 4
  • Мнения: 718
Ох, и аз плюех като каруцар близо месец, имаше си специален термин за това явление в една книга, но не помня как беше. А и никакъв лек не споменаха - само щяло да отшуми. Е, скоро не съм се оплаквала, но на моменти ми беше неудобно и да приказвам с хората - всичко заливах  Laughing

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Толкова е силно, че като се наведа с отворена уста, си тече неконтролируемо  Sad
Пробвах с кисело, з'то мислех, че ще го спре, но напротив - засилва се. Има връзка с отделянето на стомашни киселини - колкото повече са киселините, толкова повече работят слюнчените жлези, за да неутрализират. Идеята е, че тази слюнка трябва да се гълта, но пък е високо киселинна и дразни хранопровода и стомаха още повече - затворен кръг.
Трябва да се поемат течности - много често на много малки глътки и храна постоянно по малко  Sick И с двете неща не се справям успешно Sad
Пиша всичко това, за да помогна на някоя бъдеща майка, която може да се сблъска с този проблем - един от рядко срещаните симптоми на бременността, но за сметка на това супер неприятен (как да живееш "нормално" с буркан за плюене под мишница  Cry).
От прдишната си бременност не помня гаденето и повръщането, а само това - толкова е неприятно  Cry

zlitova, може би "хиперсалвация"? То напълни ли те сутата, или трябва да изплюеш, или да повърнеш (сори за цветущата картина)  Cry

# 6
  • Мнения: 718
'Птиализъм'. Леченията са безрезултатни, но обикновено спирало след 5ти месец,пише в книгата. Май по това време изчезна при мен (да чукам на дърво). Стараех се да преглъщам на публични места, но ми предизвикваше гадене и повръщане и често зарязвах добрите обноски. Дано скоро отшуми и при теб!

# 7
  • Русе
  • Мнения: 26
Здравейте момичета! Аз също се наложи да изпитам тази така наречена "екстра" на бременността. При мен продължи до към средата на 4 месец. Чувствах се изключително гадно и постоянно се разхождах с малко шише от минерална вода в ръка. Вечерта гледах по-бързо да заспя, особено след като си измиех зъбите. Забелязах, че от определени солени и тестени храни слюнкоотделянето намаляваше, поне за малко. Слънчогледовите семки и царевичните пръчки ме облекчаваха също, но разбира се за кратко. Обръщала съм се и към медицинско лице, но отговора бе, че медикамент за това няма, а само за повръщане. Моите познати се чудеха що за симптом е това.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Супер неприятно е  Cry Опитвам се да хвана от какво спира за малко - може би от айрян със сол, газирана вода и... друго май няма. Сигурно семките помагат, заради постоянното дъвчене, но пък са с доста сол, която ми се струва, че също засилва слюноотделянето. 
Гледам да си мълча, стиснала съм зъбите, стоя си в къщи и само мисля за това, че утре съм на преглед, във вторник на ФМ и как ще се справя с плюенето  Cry

# 9
  • Мнения: 366
И аз съм със същия проблем  Cry
Наистина е доста неприятно. Появява се предимно слеобяд и преминава към 19 ч.
Най-неприятно е като се возя в маршрука към дома след работа- тогава и  Sick не ми се разминава ( а по принцип не повръщам).
Лек няма - опитвам се да не преяждам - намалих храната, за да не  ми е тежко поне.

# 10
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Дъвки, бонбони и кисело само засилват слюноотделянето, както и ако се седи на гладно. И аз бях така през целия четвърти месец. Помагаха ми силно препечени филийки и сухари. Също беше много важно да хапна малко преди да се е засилило чувството за глад.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 409
'Птиализъм'. Леченията са безрезултатни, но обикновено спирало след 5ти месец,пише в книгата. Май по това време изчезна при мен (да чукам на дърво). Стараех се да преглъщам на публични места, но ми предизвикваше гадене и повръщане и често зарязвах добрите обноски. Дано скоро отшуми и при теб!

Да това беше ужасно,имах дни,в които не излизах,защото до ъгъла вече бях употребила две пакетчета кърпички,защото ми е гнусно някой да плюе на улицата и за това го правех в носна кърпичка,но беше отврат. Няма ден,няма нощ!
Мина ми в осми месец.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Ооо, няма такава гадост - ходех си аз с една кухненска ролка навсякъде. Мина ми на връх Коледа, в 5-ти месец. Дано не се върне пак и не го пожелавам на никоя бъдеща майка  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт