Да преправим старите мебели - 2!

  • 159 972
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 091
kremena, може да ползваш каквато и да е боя, като преди това обработиш повърхността с грунд за метал.

# 46
  • Мнения: 377
Запалена от тая тема, реших, че обезателно трябва да боядисам нещо. Mr. Green Реших да започна с една масичка за настолна лампа, която в момента не ползвам и едно нещо, което и аз не знам как да го нарека Confused Купих на малките едни оранжеви пластмасови столчета, и сложих на стъклото на масата фолио в най-близкия цвят, който успях да открия. Сега ми предстои шкурене и боядисване с латекс.
Въпросът ми е за другата "мебел" - отгоре има винтчета, които си нямам представа как да замаскирам. Някакви идеи Confused
http://ssiss.snimka.bg/experiment/popravka.434523.15535653
(Парола 1234)

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 01:49 от soll

# 47
  • Мнения: 7 947
Момичета да ви питам за един метален цветарник с какво мога да го боядисам ? Мислех с някакъв спрей да го пръскам ,но елементите му са тънки и не знам дали ще стане. С нещо да го намажа?
Със спрей става перфектно, бързо съхне, почти не мирише. Един флакон отива доста бързо, най-вероятно два ще ти трябват. Доста неща съм пръскала. Също се налага да се направи на два слоя, за да стане плътен цвят. Това за метал.
Аз пък имам питане - има ли спрей за дърво? Искам да пооправя краката на кухненската маса, които отдолу - от миенето на пода вероятно - са се позахабили. Но понеже нямам друг - нямам време да чакам да съхне и да се отмирише боя. Затова се питам има ли спрей някакъв  newsm78
Също така - къде мога да си ушия евтино калъф за фотьоил и да си купя дамаска на нормална цена, защото тези от по 30-40лв не ме устройват?

Aya_Cuervo - с боя ли боядисахте зеленкото на шкафовете - каква, за колко време съхнат, или е фолио?

# 48
  • Мнения: 5 160
Ако купя ново легло от чам - тъмно кафяв байц примерно, след година-две ако реша - мога да го боядисам в светъл цвят примерно ? дори бял?Simple Smile и то без много усилия и с добър ефект? Въпросът е да не го поръчвам лак нали? Или да го взема натюр - пак байц или?

# 49
  • Мнения: 7 947
Най-обикновено легло от 150лв тъмно дърво - боядисах с бяла боя, беше лакирано и стана супер  Wink
То е на вилата и от стоенето обаче пожълтява леко.

# 50
  • Мнения: 1 885


Aya_Cuervo - с боя ли боядисахте зеленкото на шкафовете - каква, за колко време съхнат, или е фолио?

Лакиран релефен тапет е. Търсила съм такъв цвят боя навсякъде. Точно такъв нюанс няма. Стана много добре между другото. Релефните нишки  напомнят боядисано дърво. С Ц200 се опъва перфектно като изсъхне. После с корабен лак  Peace

# 51
  • Мнения: 7 947
Ами ако се пипне с мокро няма ли да се повреди?
От къде го изнамери и каква му е цената, много сладко е станало. Става ли тоя тапет за всякаква мебел?

# 52
  • Мнения: 1 885
viliko, за това е лака отгоре. Корабния (яхтения) се води водоустойчив.

Иначе според мен става, но е важно с какво лепиш. Ц200 е най-добрия вариант, защото като изсъхне, хартията се опъва.
Този тапет е евтин. Исках винилов или ПВЦ, но нямаше в такъв цвят, така че е дуплекс или нещо такова. Ролката беше 12-13 лв, но остана много. От друга страна хартиените се опъват по-добре по-шкафа и може да е за добро. Така могат да се увият готварските книги, за да са в един цвят, да се направят поставки за чашки. Както виждаш си поиграх с часовника и сега и той е в същото зеелено.

# 53
  • София
  • Мнения: 144
soll,не знам каква визия на шкафа искаш да постигнеш,но за скриване главите на винтове се продават специални пластмасови ...хм,като копченца.Кръгли са и има различни цветове.Имай предвид обаче,че главата на винта трябва да е леееко хлътнала в дървото,за да легне добре копченцето отгоре.Ако решиш да ползваш такива,може като ги слагаш да капнеш на главата на винта малко лепило,за да се захванат по-добре.Те имат "краченце",което влиза по средата на главата на винта,но понякога не държи добре.Освен това съм виждала да се продават и изрязани кръгчета,които се лепят отгоре и скриват винтовете.Обикновенно имитират дърво-пак в разлчни цветове.Не съм ползвала такива,но приличат на изрязани от фолио или много тънък фурнир,нещо такова.Също така може отгоре да обкантиш шкафчето с някакви летвички,които да скрият винтовете-може да са дървени,метални,по-тесни,по-широки...Има различни профили,може и ъглови да са и да обхванат хем от горната част,хем и отстрани.
viliko ,за дърво във вид на спрей съм виждала и ползвала само безцветен лак.Не знам дали има такъв цветен,в смисъл цвят бор,кестен,махагон...,ако съм те разбрала правилно,но има лазурни лакове на водна основа,които не миришат изобщо и съхнат наистина много бързо.

# 54
  • Мнения: 7 947
viliko, за това е лака отгоре. Корабния (яхтения) се води водоустойчив.

Иначе според мен става, но е важно с какво лепиш. Ц200 е най-добрия вариант, защото като изсъхне, хартията се опъва.
Този тапет е евтин. Исках винилов или ПВЦ, но нямаше в такъв цвят, така че е дуплекс или нещо такова. Ролката беше 12-13 лв, но остана много. От друга страна хартиените се опъват по-добре по-шкафа и може да е за добро. Така могат да се увият готварските книги, за да са в един цвят, да се направят поставки за чашки. Както виждаш си поиграх с часовника и сега и той е в същото зеелено.

Сега се сещам нещо - това не може ли да стане, имам впредвид декорацията, която ти си направила на шкафовете - с мебелно фолио  Laughing
За лаковете - искам да е плътен цвят , бял, надали има.

# 55
  • Мнения: 377
Etna, благодаря за идеята Simple Smile Ще изпробвам боядисването с латекс върху него, в бяло. Такива тапи имам в няколко цвята, останали от други мебели. Ще се опитам да донавия винтовете, за да са вдлъбнати. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 7 947
Аз скрих подобни винтове с изрязани от мен си кръгчета от фолио - същия цвят като на мебела

# 57
  • София
  • Мнения: 91
Как тази секция да я направя тъмна?   http://milgen.snimka.bg/family/yioanna.153949.15547496

# 58
  • Мнения: 7 947
Лак  Peace
Купуваш си бързосъхнещ лак, с тъмно покритие. Правих си преди време едно шкафче за обувки така, но в това време не зная как ще изсъхне - мирише си също.

# 59
  • Мнения: 1 885

viliko, За мен цветовете са много важни, в смисъл като нюанси. Такъв зелен цвят мебелно фолио няма, но и честно казано фолио се лепи само върху изключително гладка повърхност, за да стане добре. Просто е тънко и всяка неравност се забелязва. Тапетът напротив, поема неравностите, защото е по-плътен  Peace

soll, винтчетата можеш да скриеш като поръчаш ПДЧ плоскост със същата големина като горната страна на шкафчето и пробиеш нещо като жлебчета, в които да влязат, но без да си личи отгоре. После лепиш с монтажно лепило и си готова. В по-скъпия вариант - купуваш 3 ламинирани ПДЧ плоскости в един десен (например дървен). За отгоре и за 2 вратички. Така боядисваш само отстрани и евентуално вътре. Шкафчето ще изглежда гарантирано много добре, но ще се охарчиш и за 2 пантички и дръжчици, които обаче като се замисля могат да излязат доста евтино.

Вторият и по-евтин вариант е само да го боядисаш и да го приспособиш за пейка.. например такава на която сядаш да си обуеш обувките. В такъв случай ти трябва възглавничка с размерите на горната страна  Peace


mil_gen,
какъв цвят искаш да бъде и да се запази ли дървесната нишка, въпреки че това ми прилича на МDF и надали има такава? Какъв е материала?

Последна редакция: чт, 22 окт 2009, 09:46 от Aya_Cuervo

Общи условия

Активация на акаунт