Душ-гел Палмолив с маслина - дефектна партида?

  • 2 405
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте мами!

Миналата седмица закупих промо опаковка от 2бр душ-гел на Палмолив с маслина от Билла - Дружба 2. Преди 3 дни го ползваме за първи път и на следващия ден двамата с мъжа ми сме с оплакване за сърбеж, парене и лющене на кожата по "най-нежните места" (разбирайте по-скоро лигавици). Направи ми впечатление, че цвета на душ-гела е с леко зеленикав оттенък и по-рядък от тези, които съм купувала преди. Друг път е някак по-гъст и почти бял на цвят. Ползвахме дълго време продукти на Avon, Dove и Тео бебе. Нямали сме подобен проблем. Снощи се усетихме откъде най-вероятно е дошъл проблема.

Да отбележа, че не сме имали полов контакт през тези дни, за да си го пренесем един на друг. Само няколко седмици по-рано съм позлвала глобули заради леко бяло течение, което след преглед се установи, че не е нито заразно, нито нещо обезпокоително, но за да ми е по-комфортно - го "излекувах". И сега изведнъж това - прилича на кандидоза (с вид на пресечено мляко) с много силен сърбеж, граничещ с парене. Е, такова чудо не бях преживявала досега. Но знам, че именно от някои по-"кисели" сапуни и измиващи препарати е напълно възможно да се прихване нещо подобно. Не знам дали е точно кандидоза, но много прилича на такова.

Та идеята за поста е чисто информативна. Не пазя касовата бележка от Билла и няма как да докажа, че съм закупила продукта оттам. На опаковката бар-кода започва с 800, пише "произведено в ЕС", няма срок на годност обаче..  newsm78 Което ни се видя много странно. Може би на общата опаковка е имало, но не съм обърнала внимание. Извода ми е, че може би става дума за някаква дефектна партида.  Thinking Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем, моля да се включи.

И още нещо: не знам дали съм пуснала темата където трябва, така, че модераторите да ме изивнят и да я преместят ако трябва.  Peace

# 1
  • Мнения: 3 675
Само едно нещо не мога да разбера авторката, защо използват с мъжа й душ гел за миене на интимните места, той е с високо РН и е предназначен само за измиване на останалите части на тялото.За тези части си има специална интимна козметика.

# 2
  • Мнения: 35 892
Само едно нещо не мога да разбера авторката, защо използват с мъжа й душ гел за миене на интимните места, той е с високо РН и е предназначен само за измиване на останалите части на тялото.За тези части си има специална интимна козметика.

защото тече по теб докато се къпеш  Laughing
точно за конретния душ-гел на Палмолив нищо не мога да кажа, но ми се е случвало да ми се появи сърбеж от душ-гел по интимните места  Wink
дори и след това са измия с редови интимен гел

# 3
  • Мнения: 3 675
Аз само душ гелове използвам за измиване на тялото и досега съм нямала проблеми.Ако имаше някаква алергична реакция, може би сърбеж трябваше да има и по другите части от тялото.

# 4
  • Мнения: 35 892
освен да те цитирам  Joy

той е с високо РН и е предназначен само за измиване на останалите части на тялото.

# 5
  • Мнения: 170
Само едно нещо не мога да разбера авторката, защо използват с мъжа й душ гел за миене на интимните места, той е с високо РН и е предназначен само за измиване на останалите части на тялото.За тези части си има специална интимна козметика.

защото тече по теб докато се къпеш  Laughing
точно за конретния душ-гел на Палмолив нищо не мога да кажа, но ми се е случвало да ми се появи сърбеж от душ-гел по интимните места  Wink
дори и след това са измия с редови интимен гел

Именно!  Peace  За интимен гел от половин година ползвам на Нивеа (розовата опаковка), преди това на Avon. Нямаме никакви проблеми. А и що се отнася до високото PH, споменала съм Тео Бебе - мъжо ми се мие предимно с него. Той е специално за бебета, така че въпросното PH не би трябвало да е проблем.. Нали?

Да отбележа пак, че съм ползвала и преди въпросния продукт, но не е имало никакви подобни реакции, даже напротив. Понеже кожата ми е малко по-чувствителна, подбирам по-меки измиващи. С млека и т.н. Знаете за какво става дума.

# 6
  • Мнения: 3 675
В такъв случай наистина може да става въпрос за некачествена партида или някакво менте.

Общи условия

Активация на акаунт