Отговори
# 30
  • Мнения: 1 002
Въпросът ми провокира доста силни емоции, аз  разбирам, че някои са отговорили на `първосигнална`, защото и хабер си нямат от моите проблеми. Но помислете - въпросът е принципен; почти в цяла Европа държавата опрощава част от данъците на родители, които си записват децата в частни училища, защото така те я облекчават.  
ами нали махнаха ДДС-то за частните училища , още преди няколко години ..значи държавата все пак прави нещо и за вас , нали така ?

# 31
  • Мнения: 590
... почти в цяла Европа държавата опрощава част от данъците на родители, които си записват децата в частни училища, защото така те я облекчават.  

Кои държави имаш предвид?

# 32
Когато държавата предлага подобни екстри за ВСИЧКИ деца, това означава, че е една много богата държава! А нашата за съжаление не е! Не разбирам защо нападате така злостно човек, който поставя принципен въпрос. Какво е това разделение на бедни и богати - тези в частните училища са гадните капиталисти, а в държавните са "добрите" пролетарии. Е, ако така ви харесва...?Аз лично познавам жени, които дават всики ден толкове пари за фризьор и маникюрист, колкото струва държавната градина на месец. После пишат по форумите, че им разболяват децата и че се държат зле с тях. Обещанията за безплатни закуски са обикновено промиване на мозъците..., а през това времи децата по домовете умират от глад...Въпрос на съвест!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 288
Аз мисля, че въпроса е по-скоро принципен - аз и тя си плащаме данъците. Аз плащам на държавата повечко, т.к. заработвам повечко. Моето дете обаче не се обслужва от държавата, т.к. е в частно училище. Ако държавата е обявила, че децата до 4 ти клас ще получават безплатни учебници, тя ги дава в държавното училище, а на частното училище би трябвало да даде субсидия в съответен размер, пък родителите да додават ако искат по специални учебници. Иначе излиза, че аз плащам 2 пъти за тези учебници - веднъж чрез данъците ми и втори път директно. Това е простата логика. Пък кое е правилно, кое е морално е друг въпрос. Аз ако реша ще дам дарение за домовете, но не може например държавата да ми откаже плащането на двете пломби на година, защото ходя на частен зъболекар. Полага ми се по закон.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ваче-то го е обяснила твърде добре и на мноооого достъпен език!  Heart Eyes

А показателен е отговара и на ДжейЛо, така че щом едно дете разбира за какво става дума, не знам защо се дебатира повече... То ясно кат' бял ден!

Общи условия

Активация на акаунт