Руски език за начинаещи

  • 255 505
  • 948
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 20
И едно упражнение за желаещи:

Упражнения с падежными окончаниями

Определите склонение и падеж, вставьте пропущенные окончания –Е или –И.

1. причалить к пристан..., бежать по тропинк..., написать в тетрад..., нарисовать в альбом..., приехать из деревн..., отдыхать в лагер..., ждать на площад..., играть на площадк..., подарить сестрёнк..., подарок для дедушк..., радоваться жизн..., работать на стройк..., жить в Астрахан..., скакать на лошад..., идти по улиц..., дойти до рощ..., лежать в постел..., подняться по лестниц..., портфель подруг..., думать об опасност...

Желая ви успех!

# 226
  • Мнения: 8
И едно упражнение за желаещи:

Упражнения с падежными окончаниями

Определите склонение и падеж, вставьте пропущенные окончания –Е или –И.

1. причалить к пристан..., бежать по тропинк..., написать в тетрад..., нарисовать в альбом..., приехать из деревн..., отдыхать в лагер..., ждать на площад..., играть на площадк..., подарить сестрёнк..., подарок для дедушк..., радоваться жизн..., работать на стройк..., жить в Астрахан..., скакать на лошад..., идти по улиц..., дойти до рощ..., лежать в постел..., подняться по лестниц..., портфель подруг..., думать об опасност...

Желая ви успех!
причалить к пристанИ-бежать по тропинкЕ-написать в тетрадИ-нарисовать в альбомЕ-приехать из деревнИ-отдыхать в лагерЕ-ждать на площадИ-играть на площадкЕ-подарить сестренкЕ-подарок для дедушкИ-радоваться жизнИ-работать на стройкЕ-жить в АстраханИ-скакать на лошади-идти по улицЕ-дойти до рощИ-лежать в постелИ-подняться по лестницЕ-портфель подругИ-думать об опасностИ
Приятно ми беше да си сверя часовника.


# 227
  • Мнения: 20
ИСКАМ ДА СЪМ МАМА, отлично се справи!!!

Много ме зарадва!
Но нека и другите момичета да опитват! Нали се учите, а аз с удоволствие ще коментирам грешки (ако ги има  Simple Smile)

# 228
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен!
Имам едно въпросче-има ли учебници по бизнес руски?
Мерси!

# 229
  • Мнения: 349
Аз уча руски Simple Smile

# 230
  • Мнения: 22 867
Поздравления за начинанието, много случайно попаднах на темата. Ето тестове, можете да се пробвате, а когато не знаете верния отговор, да го видите, като кликнете на Show. Успехи!  bouquet

Още тестове за елементарно ниво.

# 231
  • Мнения: 22 867
Здравейте и от мен!
Имам едно въпросче-има ли учебници по бизнес руски?
Мерси!

Има, ето някои:

Бизнес-контакт

Деловое общение на русском языке в шест части.

Търговска кореспонденция на руски език на Информа, но не я намирам в нета, а вероятно има и още други.

Последна редакция: пн, 08 мар 2010, 23:39 от labrex

# 232
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Такааа, опрях и аз за помощ, върнаха ме в първи клас  Mr. Green Трябва да се явя на изпит по руски за начинаещи, обаче ще оценяват не дали говориш руски, а знанието на граматиката, която, за мой срам и позор, съм забравила много отдавна, още като прохождах в езика. Та ако някой може да ми даде линк за руска граматика, ще съм много благодарна.

# 233
  • Мнения: 22 867
Такааа, опрях и аз за помощ, върнаха ме в първи клас  Mr. Green Трябва да се явя на изпит по руски за начинаещи, обаче ще оценяват не дали говориш руски, а знанието на граматиката, която, за мой срам и позор, съм забравила много отдавна, още като прохождах в езика. Та ако някой може да ми даде линк за руска граматика, ще съм много благодарна.


Рися, тестовете за начинаещи, които съм дала през един пост нагоре, са точно за правилата на руската граматика, просто всеки въпрос е някакво правило. Но няма обясненията. Просто ги имай предвид, мисля, че ще ти помогнат.

Виж ТУК, може би ще ти е полезно, има и правилата.

# 234
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Лабрекс, благодаря, вторият линк е точно това, което търся.
Иначе аз смея да твърдя, че съм на "ти" с руския  Mr. Green Все пак за да съм преводач с този език...  Embarassed Просто в Академията трябваше да си избираме език, който да учим един семестър, и аз за най-лесно избрах руския. Пък те не искат да им показвам колко добре го знам, а искат да знам кой глагол кое спрежение е, кое съществиетелно кое склонение... А това съм го забравила още мнооого отдавна...

# 235
  • Бургас
  • Мнения: 2 041

Почнах да правя няколко упражнения,искам да си припомня някои неща. По-късно мога да се включа с тестове,сестра ми е завършила Руска гимназия и имам доста материали,надявам се и време да имам!
Усмихнат ден !

# 236
  • Мнения: 54
Здравейте!

Търся някой, който има желание да започне да учи или да напредне с немския. Човек, който владее отлично руски, от който аз ще да мога си усъвършенствам руския. Разбира се, най-добре да е native speaker. Преподавам немски от 3 години и имам професионални познания и умения по езика.

Накратко от мене немския, от него/нея руския. Моля Ви, помислете и говорете с приятели, които отговарят на обявата и може би биха проявили интерес. Говорим за 1-2 часа седмично учене (в София) под формата на работни или ежедневни ситуации, песни, филми - на който, каквото му е интересно или необходимо. Благодаря Ви!

# 237
  • Мнения: 13
Ако има някой в тази темичка искам да попитам нещо
Пробвам се да уча руски. Започнах с един самоучител. В първите 5 урока бяха представени именителен, предложен, винителен и родителен падеж както и кога се използват, е може би не абсолютно всички ситуации при коита се използват. Имаше упражнения, на едното от тях нещо не разбрах . Упражнението е кой какво има и какво няма
У Ольги есть собака и телефон, у нее  нет автомобиля
Олга си мисля трябва да е в родителен падеж обаче не трябва ли да е Ольгы според окончанията.

# 238
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не, правилно е написано "У Ольги".

# 239
  • Мнения: 22 867
Олга си мисля трябва да е в родителен падеж обаче не трябва ли да е Ольгы според окончанията.


Если последняя согласная основы – одна из: г, к, х, ж, ш, щ, ч, то окончание -ы заменяется на -и.

Общи условия

Активация на акаунт