Щитовидна жлеза ,изследвания - колко често?

  • 95 101
  • 247
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 526
Devil, така е - малко са добрите специалисти, и дори и те могат да допуснат грешка. Особено, когато професията им се превърне в печалбарсво, а напоследък доста са така - взимат много пациенти + здравна каса, и нямат възможност да погленат в детайли нито един случай. Минават те под общия знаменател  щом при повечето е едикак си, значи и при теб ще е така. Да ама не...

Абе темата е много болна. Майка ми работи в тая сфера и ми е казвала как някой лекари "обработват" пациентите си за да ги накарат да си правят неща от които нямат нужда само и само да взимат докторите още повече пари.

Ама айде да не се отплесвам че стана много оффтопик Simple Smile

# 121
  • в белята
  • Мнения: 536
Днес ми излязоха резултатите на хормоните и изпаднах в ужас...........................ТСХ 0.307  ( 0.27-4.2) , ФТ3 10.06 ( 2.8-7.1) а ФТ4 32.49 ( 12-22 ) .Бременна съм в 5ти месец.Досега резултатите ми бяха в норма ,вярно ФТ3 и ФТ4 горно гранични ,ама в норма,затова и д-р Начев не ми назначи лечение.А сега и той каза ,че тия стойности хич не са добри,но лечението е твърде опасно,остана надеждата като ида в София другата седмица и повторя изследвнията да излезе лабораторна грешка.................. Cry Cry Cry Cry

# 122
  • Мнения: 120
наистина малко странни резултати.И това само за месец???Ако не е тайна какво би било лечението.??
Аз си мисля че има някаква грешка в тези резултати.Поне като малко успокоение,след 4 месец бебчето само си произвежда хормона.

Междо другото тук бяхме обсъдили че понякога се получава обратна зависимост м/у ТСХ и ФТ4, а гледам че си успяла да го свалиш доста.
 Hug Всичко ще се оправи.

# 123
  • в белята
  • Мнения: 536
Ох и аз се надявам да е някаква лабораторна грешка,въпреки ,че досега само там си пускамизследванията. Praynig Praynig PraynigИначе е точно така по учебниците ,когато тсх е ниско останалите хормони са високи и обратното.Лечение не сме обсъждали по телефона ,ще видя какво ще кажат и Тодорова и Начев на 12 ти и ще пиша.

# 124
  • Мнения: 427
               bouquet

# 125
  • Мнения: 832
И моите резултати днес излязоха - ТСХ-1.00, ФТ4-12.0 (стои си все на 12 от три месеца насам, чак се зачудих възможно ли е това нещо  newsm78 ).
Глюкоза - 6.1 mmol/L ( реф. 3.0-7.8 ) за гест.диабет - май е добре тук положението? Обремениха ме с 50г глюкоза и след час ми взеха кръв. В БГ така ли се процедира за диабета?

За ТСХ какво ще кажете - много ли е ниско за бременност?

Сега ще се свързвам с ендокринолога си в БГ, да видим дали ще променяме пак дозата. Така исках да си е нормално всичко, а това 1.00 ме озадачи. Преди месец беше 2.6, тогава от 75 минах на 100 гами Еутирокс. Сега сигурно пак ще ми ги намали. Оф, ще видим какво ще каже и след месец пак ще пускам изследвания.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 908
Моето ТСХ в момента е 0.350/0.35-5.00/,сега съм в 15 г.с. и като го видях този резултат много се изплаших,според Доктора ми обаче няма място за притеснение за момента,а иначе съм на Лтироксин 25 от както го пия и винаги  се движеше около 2.

dion,мисля че  ТСХ ти е добре,по-важно според мен е резултата ти на Глюкозата.Моята също е скочила от последното изследване и е 5.60 поради което Доктора ми забрани доста храни,каза ми да увелича движението поне по един час на ден разходка и след 20 дни да пусна отново глюкоза.

Успех на всички и хубави резултати.

# 127
  • Мнения: 832
Нинка, защо 5.60 са ти казали, че е висока стойност? Колко са референтите стойности? Тук горната граница е 7.8. При нас изследванията ми ги назначава акушерката, която се грижи за мен и резултатите отиват при нея. Не ми се е обаждала за нередност, явно според нея са наред. А кои храни са ти забранили? Аз сладко почти не ям, не ми се яде просто. А за ходенето - до скоро ходех точно по час на ден, сега съм малко в почивка, че ме наплашиха със скъсена шийка и си чакам прегледа другия петък, та малко повече се пазя. Ако всичко е наред, пак ще хващам едночасовите преходи.   

# 128
  • София
  • Мнения: 2 908
Ами в лабораторията,където пусках изсл.горната граница е 6.1 т.е почти съм я стигнала и затова ми забрани някои храни-сладко,тестено,никакви плодове.Аз тези работи си ги знаех де и по принцип винаги съм ги избягвала но от около два месеца започнах да си ги позволявам по-малко и ето резултата е на лице но дано на  следващото излс. резултаите са по-добри.При вас горната граница щом е 7.8,може би затова нищо не ти е споменала но може да я попиташ,да си каже мнението по въпроса.
Успех на прегледа другия петък и всичко да бъде наред. Praynig

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Взех си папката и преписвам дословно. Съвсем в началото на бременността, около 7 седмица, ТСХ е било 1.6 при граници 0.2-4.5, ФТ4 не е изследвано. Около 11 седмица - ТСХ 0.137 / 0.49-4.67 /, ФТ4 1.45 / 0.71-1.85 /. Около 15 седмица - ТСХ 0.073, ФТ4 1.06 / референтните са същите /. Тука намаляме Л тироксина от рдуване на 50 на 75 на редуване на 50 на 25. Около 20 седмица - ТСХ 1.519 и вече започва ходене по мъките с ФТ4 - 0.610. Увеличаваме дозата на 50 на 75. 24 седмица или малко по-рано - ТСХ 1.656, ФТ4 0.620. Пак увеличаваме на 75 на 75. И последните ми изследвания - ТСХ 0.909, ФТ4 0.620 - не мърда #2gunfire Сеага съм всеки ден на Л тироксин 100, в началото на януари ще пусна изследвания и не знам какво ще правим за това ФТ4, което три поредни пъти не помръдва. Начев даже мислеше, че има грешка при перфектни стойности на ТСХ. Сигурно много объркано го написах, ако нещо не се разбира, ще поясня. Това, което си чела никак не ми харесва и като се има предвид, че при нас, ако не си имал проблеми преди да забременееш, по време на бременността никой не ти изследв хормоните на щитовидната. Ще погледна линка, който си дала.

Ами пак същата картинка и този месец ooooh! ФТ4 ми е 0.680, а ТСХ - 0.506. На Л-тироксин 100 съм всеки ден. Защо не помръдва това ФТ4 направо не знам. Качило се е съвсем малко #Cussing out Утре ще звъня на Начев да видим какво ще ми каже. Аз нямам обяснение, колко още ще вдигаме Тироксина, преди да забременея не съм имала никога проблеми с Фт4, само с ТСХ Whistling Оплаках се. Утре пак ще пиша.

# 130
  • Мнения: 120
Не знам какво точно е заболяването ти,но на мен ми увеличават дозата за да пада ТСХ,но не знам дали така пада и ФТ4

# 131
  • в белята
  • Мнения: 536
To всъщност като ти понижават ТСХ ,трябва да ти се качват другите два хормона..................това е на теория,а на практика тялото много често ни играе шегички............ Sick

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
To всъщност като ти понижават ТСХ ,трябва да ти се качват другите два хормона..................това е на теория,а на практика тялото много често ни играе шегички............ Sick

При мен се олучава така на практика.Пия еутирокс и ТСХ се повишава успоредно с ФТ4

# 133
  • Мнения: 832
Хм, не знам как е на теория и на практика, но при мен се получи следното, чак вече се зачудих нормално ли е това нещо и дали няма грешка. Ето ми ги резултатите от последните изследвания:

15.09.2009 - ТСХ:1.5; ФТ4:11.0
23.10.2009 - ТСХ:2.3; ФТ4:12.0
30.11.2009 - ТСХ:2.6; ФТ4:12.0
05.01.2010 - ТСХ:1.0; ФТ4:12.0

Как ви се струва на вас? Възможно ли е това ФТ4 така да не мърда, ама хич, особено последните 3пъти, когато си променях и дозата на Еутирокс (от 50 стана 75, после я направихме 100). Аз мислех, че и първият път е било 12, ама сега си отворих документите и то било 11. Както и да е, на мен ми се вижда много странно  newsm78

# 134
  • Мнения: 120
Dion ,странно е наистина.Доктора как си го обяснява това.Това само в  една лаборатория ли е?

Общи условия

Активация на акаунт