Мамолози - гр. София

  • 1 573 926
  • 5 598
  •   5
Отговори
# 2 865
  • Мнения: 962
Напипвам оплътнения около операцията, които по-рано не съм напипвала.
И аз имам такива уплътнения след втората операция , а след първата ги нямах

някои пробвал ли е това

тези уплътнения ги напипвам от скоро. Вие колко време след втората операция започнахте да ги усещате?

5 години от както съм оперирана , мисля че винаги съм си ги имала тези уплътнения наречени по медицински срастване
има ли други момичета да си напипват по уплътнено около мястото на операцията.

може би зависи от самата операция
аз имам две ма първата нямам уплътнения , а на втората имам и даже едно като бучка , за което винаги питам като отида на преглед и казват че нищо не е ...така вече 5 години .
Друг е въпроса , че под цикатрикса от където ми извадиха предканцерозата ( дуктален папилом) сега имам киста появила се преди 2 години , която пунктирах два пъти и тя пак се пълни та не знам какво да я правя - лекарите не ме съветват да се оперирам , но аз го замислям , защото ме е страх тази киста да не излезе нещо друго .
има ли момичета с пунктирани кисти които да се пълнят отново да споделят опит  Flutter

# 2 866
  • Мнения: 305
Може би, ако я нямаше болката в гърдата и възпалението на възела нямаше да му обърна внимание...

# 2 867
  • София
  • Мнения: 2 521
buni, благодаря!

# 2 868
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Да се запиша при вас и аз. Някой ходил ли е на преглед при тези специалисти от клиника "д-р Щерев"? http://shterevhospital.com/pregledi-i-konsultacii/nashite-specia … ogiya-mamografiya
Много моля за мнения.

Последна редакция: сб, 30 дек 2017, 15:19 от Unknown_lady

# 2 869
  • Мнения: 381
Здравейте момичета пиша защото съм много претеснена.Утре съм на преглед при Др Младенов ходя от 15гпри него.2012 ми е махна фиброаденом .2014г имам направена корекция на гърдите.От два дни намирам разлика в едната ареола намирам я леко подута от едната страна.Четох в Интернет и направо умирам от страх.Утре докато мине прегледа незнам как ще издържа

Последна редакция: ср, 10 яну 2018, 21:49 от DIMITRINA2004

# 2 870
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Аз ходих на преглед при проф. Михайлова в мед.комплекс " д- р Щерев" и съм много доволна. Обстоен преглед, мамография и консултация, жената всичко ми обясни с търпение и компетентност, назначи лекарства. След 2 седмици на контролен преглед. Препоръчвам я като много добър специалист.

# 2 871
  • Мнения: 6 346
Димитрина, щом ще ходиш днес, вече почти не остава време за притеснения, спокойно. Ще стискаме палци и се надявам да пишеш, че няма нищо тревожно.

# 2 872
  • Мнения: 381
Д-р Младенов ме прегледа и каза че просто едната ми гърда има повече тъкан и също каза че гърдите няма как да са еднакви едно към едно.След една година ми каза да отида пак на профелактичен преглед.Също така си направих и цитонамазка и гинекологичен преглед!

# 2 873
  • Мнения: 305
Здравейте, да попитам киста с големина 13/7,5 мм трябва ли нещо да се прави и, ако- да при какъв специалист да отида- мамолог или хирург?

# 2 874
  • София
  • Мнения: 7 032
Здравейте, да попитам киста с големина 13/7,5 мм трябва ли нещо да се прави и, ако- да при какъв специалист да отида- мамолог или хирург?
При мамолог, при нужда може да се пунктира.

# 2 875
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
]И много често след пунктиране пак се пълнят ( затова е прието схващането от повечето лекари работещи в тази сфера кистите да се проследяват и пункция да се прави в крайна нужда) . Доказан факт. Важното е да се проследяват промените в гърдите които са открити и е важно здравите жени без оплаквания, да ходят също да профилактични прегледи. Целта на прегледа е не само да се открие рака на гърдата, но и доброкачествените промени в тези органи.

# 2 876
  • Мнения: 2
Д-р Цанов, работи и в "Закрила" на "Дондуков"
тел. 0888 66 111 8

Той ме предупреди, че не трябва да разчитаме на това да се "преглеждаме" сами, защото ако се стигне до това сама да си напипаш възелче, може да е късно.
По същата логика не бива да се доверяваме на преглед чрез опипване, а само на такъв с помощта на съответната апаратура (ехограф).
Ако този, който работи в 25-поликлиника в Младост, то за него направили предаване в "Господари на ефира"....

# 2 877
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
На мен ми казаха, че от момента на появата на проблем и докато се напипа, минават 2-3години, което е ценно време за лечение. Затова и се прави мамография  на 2г., а за рисковите случаи - на 1г.6м.

# 2 878
  • България <3
  • Мнения: 327
някой ходил ли е при Марселла Ал Амин в Софиямед?

# 2 879
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
някой ходил ли е при Марселла Ал Амин в Софиямед?
Не съм я знам, някоя нова ще е.

По отношение на профилактиката, е важно да има всеки месец, самоизследване то самата жена след цикъл в период между 3 - 12 ден се избира един ден и самата жена се проверява за промени. Жените без цикъл, си избират произволен ден в месеца. Това трябва да започна от ранна възраст при жени и момичета, за да се изграждат навици. Също е много важно, жените до 40 години, да посещават преглед при лекар и ехография, веднъж на 2 години, първа мамография във възрастта 35-40 години, която е базова и се ползва за сравнение. Преглед след 40, всяка година, а мамография през 2 години.
Превенцията е най-доброто лечение! Нека жените да бъдат здрави и да се грижат за себе си,, семействата и да се раждат повече български бебета! Надявам се през 2018 година, повече здрави дами и красиви!

Общи условия

Активация на акаунт