Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 216 013
  • 5 674
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 3 453
Някой има ли мобилен телефон на Д-р Корсемов. Аз по принцип му имам един , но днес цял ден е изключен и незная дали не го е смени.
Предварително благодаря.

  0887 943721

# 931
  • Мнения: 234
Когато аз трябваше да избирам АГ специалист, който да ми води ЖК по каса гледах да отговаря на няколко условия:
- разбира се да е специалист с добро име
- да работи  и в болница
- да не работи в поликлиника, защото там вечно е тъпкано с пациентела, но да не работи и в индивидуална практика, защото там лимитите по каса са минимални и вечно ще ми отказва изследвания / и с право, той какво е виновен/
В края на крайщата избрах д-р Учикова и за момента съм много доволна от избора си. Истина е, че първоначално и на мен ми се стори сопната и направо ми заяви, че не води жени, които посещават и дргуг лекар, но после нещата си дойдоха на мястото. Не се съмнявам ни най-малко в преценката и компетентността й. Наложи се да лежа и в болницата,изключително много внимание ми обърна. Все още се колебая дали да раждам във ВМИ живот и здраве. Но не заради лекарката, а заради самата болница..... Пари никога не ми е искала, винаги ме гледа на ехограф, все пак моята бременност се води и рискова! За съжаление в МЦ "Сана", където тя приема също е пълно с пациенти, но не е като в поликлиника все пак! Аз като имам оплаквания направо си казвам, като искам конкретно изследване- също напрасо си питам може ли.

Д-р Ямаков също съм чувала, че доста го търсят, но мен лично ме притесняваше, че той си приема в индивидуланата практика /тоест лимитите ме притесняваха/

На частно ходя при д-р Даскалов и също само добро мога да кажа за него. Той препоръча по каса да се запиша при д-р Тотев /поликлиниката в Тракия и МЦ Хипоталамус/, за този лекар само съм чела, не го познавам лично.

А за д-р Росен Петров пък съм чувала, че бил отличен ехографист, което също си е важно...

# 932
  • Мнения: 7
Аз ще пиша за недоволството си от д-р Атмаджова:д -р Атмаджова-АГ- от поликлиниката на ВМИ и Медлайн клиник.Имах направление за ЖК-нито едно изследване не ми пусна,нито токсоплазмоза и другите задължителни,нито Ехограф,дори кръвно не премериха.И като си направих изследванията на частно ми каза: твой си проблем.Взимаше ми такса 2.40-въпреки че съм бременна,защото не ми била установена бременността,а и носех снимки от друг ехограф и понеже там се виждало,че съм бременна ,нямало нужда тя да ме гледа(противоречи си от мързел и небрежност).Мързи я да диша тая жена.Иначе с акушерката само приказки и ми казаха:Докато не сте бременни не се поглеждате,сега се сетихте за изследвания.А Аз съм човек,който всяка година си прави изследвания

# 933
  • Мнения: 7
Д-р Росен  Петров-от него съм доволна-там ми е за сега ЖК и всеки месец ме гледа на ехограф,мери ми и кръвното и ме тегли,но там винаги е лудница и пускат по две -три жени на веднъж в кабинета.Ако не го попитам нещо дали да пия-не ми казва нищичко.Повече общувам с акушерката.Но в сравнение с другите АГ за ЖК,този е много добре.

# 934
  • Мнения: 6 206
Токсоплазмозата не е задължително изследване при бременност
Трябва да бъде, но не е, както има и много други спорни

# 935
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Токсоплазмозата не е задължително изследване при бременност
Трябва да бъде, но не е, както има и много други спорни

Каспър,мисля че е задължителна.На мен ми я пуснаха по ЗК(друг е въпроса какво се разбра от това изследване, та повторях пак за токсоплазмоза, но търсех минала или активна инфекция)

# 936
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Има два вида изследване за токсоплазмоза.Просто и аз вече съм забравила,но знам,че беше по-добре да се направи това,което не се поема от Касата.

# 937
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Mirkam  Peace.Това по ЗК установява имаш или не токсоплазмоза.А това, което си плащаш показва дали е прекарана или активна болестта към настоящия момент.

# 938
  • Мнения: 234
Токсоплазмозата не е задължително изследване при бременност
Трябва да бъде, но не е, както има и много други спорни
Каспър е права! Има един минимум от изследвания по време на бременността, който се поема от касата, те са задължителни.Токсоплазмозата не влиза в този минимум.  Ако гинекологът прецени, разбира се, може да пусне и други, но това той го решава!
Ето тук: http://www.nhif.bg/web/guest/58 можете да видите какво ви се полага по каса, в приложение 17 от НРД 2010  /пак казвам, ако АГ-то ви е така добро може и още, но това е минимум/

# 939
  • Мнения: 7
Токсоплазмоза,ХИВ и хепатит,както и кръвна група са задължителни изследвания,без които не можеш да отидеш да раждаш(това е пакетът от изследвания,с който влизаш в родилното).Не искам да споря на тази тема,просто съм си пуснала мнението за АГ,от което съм недоволна и не си върши добре работата,за да бъда полезна на другите момичета от Пловдив,които се двоумят.

# 940
  • Мнения: 6 206
Не е необходимо да се спори, просто токсоплазмозата не в този списък, който си споменала, нито ХИВ
Задължителните изследвания са васерман, кръвна група и хепатит

# 941
  • Мнения: 7
Не е необходимо да се спори, просто токсоплазмозата не в този списък, който си споменала, нито ХИВ
Задължителните изследвания са васерман, кръвна група и хепатит

По-добре да не размиваме темата,защото не е за това,а и по този начин объркваш други жени,които четат този форум.Всеки си носи отговорността за здравето си.

# 942
  • Мнения: 6 206
Може би трябва да уточня, че говоря за изследвания по ЖК и които здравната каса поема и които искат като документация когато отидеш да раждаш.
Все пак вече три пъти съм раждала и нито един път не са ми искали токсоплазмоза, въпреки че е била налична.
Спин беше задължително изследване 2004 когато раждах, вече не е
Тогава беше задължителен и анален секрет - вече не е
Пък не вярвам че някой си прави изследванията по твоите и моите приказки, че да го объркаме Joy

# 943
  • Мнения: 273
Ох, ама как СПИН да не е задължително изследване! Що за щуротия.

# 944
  • Мнения: 2 047
 По-нагоре има дадени какви са изследванията, които поема здравната каса, в кой месец трябва да се направят, както и кои се правят при изрично съгласие на бременната.

Общи условия

Активация на акаунт