Акушер-гинеколози - гр. Пловдив

  • 1 215 972
  • 5 674
  •   6
Отговори
# 945
  • Мнения: 7
Ох, ама как СПИН да не е задължително изследване! Що за щуротия.
И анален секрет е задължителен и СПИН.Така,че по-добре да спрем,защото наистина има момичета,които се доверяват на форумите и така ги объркваме. и темата не е за това,кой знае повече кои изследвания се правят в начална бременност.

# 946
  • Мнения: 6 206
Чудно защо не бях в изолатор тогава когато родих преди 3 месеца без анален секрет
Пък и никой не ми го поиска и три пъти ми казаха, че не е задължителен
Може би наистина е време да спрем, защото какво ли още може да се чуе, че е задължително
Да, изследванията ги знам и това не е смешно, защото не пожелавам на никой да става половин доктор да успее да си износи бебето
Иначе дървени философи под път и над път, без да визирам никой лично

# 947
  • Мнения: 2 047
katetom и marish, бихте ли  казали откъде имате тази информация ?

# 948
  • Мнения: 273
МАйка ми е общопрактикуващ лекар , а зет ми - АГ, от тях знам, че СПИН е задължително изследване, без което ще раждаш в изолатор. Лекарите не са длъжни да рискуват живота си. относно анален секрет имам опит отпреди 5г., когато се наложи да ми вземат буквално преди да родя, тъй като АГ - то беше пропуснала да го направи. В момента се обсъжда даже идеята да се прави изследване за СПИН и в края на бременността за втори път.

# 949
  • Мнения: 6 206
Не знам, за СПИН не съм толкова сигурна, защото имам едно в папката от 3 години и освен ако него са приели, може
Но е абсолютен факт, че АГто по ЗК за тази бременност ми искаше само васерман, хепатит, кръвна група, кръвни картини - 2 пъти и 3 микробиологии. Абсолютно нищо друго.

# 950
  • Мнения: 2 047
  Миналата седмица и на мен само тези изследвания ми приготвиха за раждането. За спина казаха, че е само след съгласие на майката, а за анален - че е отпаднал преди година.
В сайта на касата пише същото .. ще видим другата седмица.

# 951
  • Мнения: 6 206
Къде си се ориентирала да раждаш?

# 952
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
за изследванията завчера си взех резултатите,и понеже като ми пишеше направленията Учикова нещо каза да ми пуснела повече,сега докато имало пари от касата,и аз не разбрах какво е пуснала:гледам ги освен кръвна картина,урина,васерман,хепатит Б и С,и спин,без да ме пита за него.И кръвната група ми е пуснала.
А за анален секрет да ви кажа с първата ми  бременност 2007 какво стана:доктора по касата работеше в Окръжна и може да си е мислел че там ще раждам.Но аз щях да раждам при Дренски във Весела-та Дренски  ми каза че трябва да имам такова изследване за Весела,иначе пак ще ме вземат,но ще ме изолират.Казах на доктора по ЗК да ми направи,а той ми отказа категорично-каза че ако раждам в Окръжна  това изследване се правело непосредствено преди раждането в болницата.и аз се принудих отидох и на частно си го направих.

Чудно ми беше -че резултата от това изследване по принцип излиза бавно-за една седмица май.Как тогава ще го правят точно преди да родиш.
та така стана тогава.

# 953
  • Мнения: 7
За СПИН и токсоплазмоза знам,че изискват,защото от ЖК,след като отидох при новия АГ-Петров,искаха да ми го пуснат с пакета изследвания,но аз вече си го бях платила.А за аналния секрет-пак АГ-то ми каза ,че се взима 45 дни преди термина-анален и вагинален секрет.Васермана,ХИВ и токсоплазмозата са с давност 6 месеца-но естествено ако са направени в по-рано от третия месец на бременността,си важат,когато отидеш да раждаш.

# 954
  • Мнения: 234
Ох, ама как СПИН да не е задължително изследване! Що за щуротия.
И анален секрет е задължителен и СПИН.Така,че по-добре да спрем,защото наистина има момичета,които се доверяват на форумите и така ги объркваме. и темата не е за това,кой знае повече кои изследвания се правят в начална бременност.
Няма какво да объркваме момичетата, първо си имат лекари и второ- всеки може да чете, ми четете бе хора! Аз продължавам да твърдя, че нито аналемн секрет, нито СПИН са задължителни! СПИН-а е по желание, а и както по-горе съм писала по преценка следящия ви лекар може да пусне какво ли не, токсоплазмозата също не е от задължителните изследвания! Твърдя всичко това като работеща повече от 10 години в милата, родна здравна каса! За по-любознателните: могат да отворят да прочетат и какво им се полага по КП 141......

# 955
  • Мнения: 2 047
  В Окръжна ще раждам ...

niko11 и  katetom, преди 4 години и на мен ми правеха, но сега - не. То не че много вяра им имам на АГ по здравна каса, но все пак като не го пише като изследване по здравна каса, как да упорствам.
За спина - той се поема по здравна каса и понеже така и така е безплатен, го пускат без изискуемото съгласие (пък и не е казано, че трябва да има писмено съгласие). Все пак е по-добре да имаш такова изследване.  
А единственото задължително изследване за токсоплазмоза, което касата поема според промените от дек. 2009 г. е  при вид проблемна бременност.

 
И пак повтарям, че не случвам много на АГ по каса - тези, при които съм била все нещо им е проблем - или забравят за някои изследвания, или объркват болнични, или не обръщат достатъчно внимание, трябва да им вадиш с ченгел думите и т.н.
Затова си следя какво ми се полага по сайта на касата или тука във форума, нещо ако ми направи впечатление го проучвам.

# 956
  • Мнения: 6 206
Аз като редовен пациент като си говорих с акушерките ми казваха, че някакъв минимален процент бременни идват да раждат с нормалните и редовни документи, какво говорим за изследвания. Кой има, кой няма, да няма да го бутнат бебето обратно вътре докато си оправиш документите? Или пък да чака родилката разрешение от ЗК да роди? Няма такъв филм.
Ноо нищо, пак някой лекар по ЗК ще говори "много интернет четеш, това което го пише по интернет не е вярно"  Joy
Този път ще е прав обаче

# 957
  • Мнения: 134
Здравейте и от мен аз искам да попитам някой знае ли колко струва 4Д при доктор Маркова в Торакс?
И доволни ли сте ,ако сте ходили при нея?
Благодаря ви предварително.....

# 958
  • Мнения: 2 558
Да, аз съм много доволна  Peace
Мисля, че 23лв е цената, но най-добре звънни в Торакс и попитай  Peace

# 959
  • Мнения: 134
Преди малко звъннах и ми казаха че прегледа е 22лв, а 4д е 60лв. тоест общо 82лв скъпичко е,но няма как струва си........

Общи условия

Активация на акаунт