Възможен ли е запек при кърмено бебе?

  • 871
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте мами,
Възможно ли е да имаме запек след като сме само на кърма.  Днес цял ден памперсите са 4исти, а обикновенно сменям наакани памперси преди всяко хранене. Да звъня ли на педиатъра или да из4акам? 

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не,нямате запек.Нормално е бебе само на кърма да ака и само веднъж седмично - обикновено на вашата възраст се проявява и такива теми са много чести.Изчакай спокойно,дори 3-4-5 дена да не ака (макар че едва ли ще изчака чак толкова) и не прави никакви опити да предизвикваш дефекация - никакви сапунчета,термометри,мушкато,сокчета и прочее дивотии.
Няма запек,ако аките са с нормална кашава консистенция и в обилно количество - при запек са малки твърди тъмнокафяви топчета (като на козите).
Единственото,което може да пробваш,е да предлагаш по-честичко да суче,за да поема повечко от предното мляко - лактозата предизвиква ферментация в червата и засилена перисталтика (често препоръчвания за уж запека при бебетата  Дуфалак съдържа именно това - млечна захар).

# 2
  • Мнения: 2 242
Саб симплекс даваш ли? Зори така на няколко пъти се запечаше след като ги давах 3-4 дни интензивно (преди всяко кърмене).

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не Mr. GreenМоже да ака по 2 пъти в месеца, но според доктрината това НЕ Е ЗАПЕК hahaha
Сега сериозно - това, че не е акало бебето един ден нищо не значи.Може да се изака утре или вдругиден.Ако не го боли коремчето, аз нищо не бих предприемала.Ако след 3-4 дни няма ако, но има газове и болки - аз бих го изакала/глей ся к'ъв въргал ше се заформи Mr. Green/
Най-обичам да се изказвам по темите за запека  Hug

# 4
  • Мнения: 254
Благодаря за отговорите  Simple Smile. За сега няма да предприемам ни6то, ако продължи и утре 6те питам педиатъра за поже4е инфо, за6тото после идват събота и неделя и  никой не работи.     

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ами какво да ти кажа като моята ака веднъж в седмицата  Cry Само на кърма сме! Не пием вода. Пробвах да давам сокчета, но получи колки от тях, та пак сме на кърма  Confused Даже ако веднъж седмично се изака съм щастлива, че понякога и до 10 дни стига Shocked Не наддава толкова много като другите бебета, но 500-600 гр на месец има. Аз пък се притеснявам дали имам достатъчно кърма. Не двам бабите да я изакват с термометър, пък и тя е спокойна  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт