Как да отгледаме бебето без памперси

  • 18 722
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 910
людмилчо, ти си неповторим случай.

# 46
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Добре де, от чий зор да го правя това чудо - за мен ли е по-добре, за детето ли?

Аз предлагам да научим детето да ходи, непосредствено след раждането! Какво ще кажете?

Всеки луд с номера си!

На теб може и да ти се струва лудост, но ние имаме съседи афганистанци които точно това правят. Издържат бебето от самото раждане над мивката. В момента то е на 2 месеца и 17 дни и има създаден рефлекс. Щом го сложат в поза на издържане се изпишква. Така не го дебнат постоянно а просто след хранене и след сън го издържат и отвреме навреме в интервалите когато е буден.
когато споделих това със зълва ми, тя ми каза че е издържала децата си от 40-я ден ( по-скоро от момента в който е закрепнала след раждането) за да не пере много пелени. Така че го има това нещо и аз много съжалявам че поради мързел (предимно) не създадох такъв рефлекс у сина ми. Сега на него му е интересно какво ли не и не иска да седне на гърнето дори и за минута, нито пък да седи в ръцете ми над тоалетната чиния.

# 47
  • Мнения: 1 161
Добре де, от чий зор да го правя това чудо - за мен ли е по-добре, за детето ли?

Аз предлагам да научим детето да ходи, непосредствено след раждането! Какво ще кажете?

Всеки луд с номера си!

На теб може и да ти се струва лудост, но ние имаме съседи афганистанци които точно това правят. Издържат бебето от самото раждане над мивката. В момента то е на 2 месеца и 17 дни и има създаден рефлекс. Щом го сложат в поза на издържане се изпишква. Така не го дебнат постоянно а просто след хранене и след сън го издържат и отвреме навреме в интервалите когато е буден.
когато споделих това със зълва ми, тя ми каза че е издържала децата си от 40-я ден ( по-скоро от момента в който е закрепнала след раждането) за да не пере много пелени. Така че го има това нещо и аз много съжалявам че поради мързел (предимно) не създадох такъв рефлекс у сина ми. Сега на него му е интересно какво ли не и не иска да седне на гърнето дори и за минута, нито пък да седи в ръцете ми над тоалетната чиния.
Точно това се опитвам да кажа на всички -- ИМА АЛТЕРНАТИВА. Но тя е за хора с отворено съзнание. Нали това пише в статията -- примитивните нации го прилагат от хилядолетия. Но явно той не е за майки-професорки по спор и възражение.  Naughty

# 48
  • Мнения: 1 161
Тесногърдието на хората се дължи на това, че повечето не са напускали България а дори да са не са живяли 3-4 години за да навлязът в манталитета, затоваединствените им алтернативи са тези които се насаждат от медиите в България. ....

Тук вече много се изложи. И така нататък.
Казах по-горе по какво се разбира, кога общуваш с хора, които са усвоили цивилизован начин на разговор: когато говориш с един американец или канадец, например, първо, той се изказва само ако е компетентен по темата и второ, ако не е съгласен с вижданията ти, той просто ще се отдръпне от разговора. А какво прави ориенталеца -- на всеослушание се самодоказва колко е прав, и колко другият е крив без дори да знае за какво става дума и някой да го е молил за мнението му. Това на запад се приема като неуважение към събеседника.

# 49
  • Мнения: 197
Добре де, от чий зор да го правя това чудо - за мен ли е по-добре, за детето ли?

Аз предлагам да научим детето да ходи, непосредствено след раждането! Какво ще кажете?

Всеки луд с номера си!

На теб може и да ти се струва лудост, но ние имаме съседи афганистанци които точно това правят. Издържат бебето от самото раждане над мивката. В момента то е на 2 месеца и 17 дни и има създаден рефлекс. Щом го сложат в поза на издържане се изпишква. Така не го дебнат постоянно а просто след хранене и след сън го издържат и отвреме навреме в интервалите когато е буден.
когато споделих това със зълва ми, тя ми каза че е издържала децата си от 40-я ден ( по-скоро от момента в който е закрепнала след раждането) за да не пере много пелени. Така че го има това нещо и аз много съжалявам че поради мързел (предимно) не създадох такъв рефлекс у сина ми. Сега на него му е интересно какво ли не и не иска да седне на гърнето дори и за минута, нито пък да седи в ръцете ми над тоалетната чиния.

Това съм го правила с брат ми. От почти новороден. Изпишквахме го над мивката, защото тогава на времето майка ми го гледаше без памперс. Не че нямаше памперси, но не й се даваха толкова много пари.  Той си създаде рефлекс и си спомням, че в повечето случаи стоеше сух, но човек като му хване режима, си го налучква и знае кога да го подкани да пишка.

Като гледах моето дете, парите за памперси не бяха проблем и изпишкването въобще не съм го пробвала.
Но, ако бях прочела тази статия по времето, когато бях бременна, със сигурност щях да си спомня какво правехме с брат ми и щях да го прилагам.

Адмирации за инициативата на Людмил! Да можеха повече хора да си отворят малко съзнанието... и да се загрижат за природата...
Че как са гледани децата едно време, преди да са измислени памперсите? И как така изведнъж не могат да се стискат? Могат и още как! Въпросът е там, че всички фирми си плащат на лекарите да правят "проучвания", за да промиват мозъка на потребителя. За да си продават стоката! Close

Толкова е елементарно, не се ли сещате, бе, хора??? Shocked Shocked Shocked

# 50
  • София
  • Мнения: 8 932
Много интересно как така майката работи и в същото време дебне детето си през 10 мин. Може ама друг път. След като памперсите се разграждат трудно, какво да кажем за дамските превръзки, те са на същия принцип. Ми да почнем да пълним чорапите с парцали, като бабите ни!

# 51
  • sofia
  • Мнения: 8 933
Тесногърдието на хората се дължи на това, че повечето не са напускали България а дори да са не са живяли 3-4 години за да навлязът в манталитета, затоваединствените им алтернативи са тези които се насаждат от медиите в България. ....

Тук вече много се изложи. И така нататък.
Казах по-горе по какво се разбира, кога общуваш с хора, които са усвоили цивилизован начин на разговор: когато говориш с един американец или канадец, например, първо, той се изказва само ако е компетентен по темата и второ, ако не е съгласен с вижданията ти, той просто ще се отдръпне от разговора. А какво прави ориенталеца -- на всеослушание се самодоказва колко е прав, и колко другият е крив без дори да знае за какво става дума и някой да го е молил за мнението му. Това на запад се приема като неуважение към събеседника.
Нещо си противоречиш newsm78
Аз като не съм съгласна с някого му го казвам, защо да се отдръпвам мълчешком? В този случай за компетентност не можем да говорим......ти самия нямаш опит в тази област Wink
А щом си пуснал темата във форум, значи търсиш мнението на всички, които могат да четат, ползват интернет и се интересуват от бебета (в конкретния случай) Simple Smile
А генералните обобщения никога не са на място и никога не са верни, просто ги избягвай thumbsup

# 52
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И как така изведнъж не могат да се стискат? Могат и още как! Въпросът е там, че всички фирми си плащат на лекарите да правят "проучвания", за да промиват мозъка на потребителя. За да си продават стоката! Close

Толкова е елементарно, не се ли сещате, бе, хора??? Shocked Shocked Shocked

Опаааа....
Прочети пак какво сте написали и ти и Людмил.
Бебетата НЕ МОГАТ да стискат. Майките им се научават кога да ги подканят.
Тоест....не се учи бебето, а майката.
Не всеки има времето необходимо за това.
И не памперсите са в основата на екологичната катастрофа.

И Людмил...по полека с определенията. Не ти ли е хрумвало, че всъщност нямаш реална представа с кой "разговаряш" тук? Може някои майки да са доста по-компетентни от теб.
Не всичко написано  е 100% вярно. Имаш ли представа колко индивидуално е развитието на всяко дете?

Навремето са нямали памперси и не са ползвали. За сметка на това доста са прали жените и то на ръка.
Когато пишеш с такъв патос за миналите екологични времена, даваш ли си сметка, че го правиш от компютър, който нема ама НИЩО общо с екологията? Сигурна съм, че в ежедневието си се ползваш от повечето блага на цивилизацията и произвеждаш доста болкук.

така че...по-полечка....со благо, со кротце се постига повече отколкото с определения "ориенталци" и тем подобни.
Не е цивилизовано некак си да обиждаш така хора, които не познаваш...не мислиш ли?

# 53
  • Мнения: 1 489
Виждам,че искаш да се върнеш назад с поне един век.Да раждате вкъщи и да гледате детето без памперси.
Няма да споря с теб,защото всеки знае какво е най-добре за неговото дете.И аз си мислех,че това става лесно(говоря за изпишкването),но уви.Трябва по цял ден да дебнеш и то през десетина минути  да го събличаш и обличаш.Е аз не можах,но все пак ти пожелавам успех.

# 54
  • Мнения: 590
Няма да коментирам зашото не мога да резбера в какво точно се състои това "издържане" виждам че много от вас знаят или са го практикували?
 Аз лично от това което прочетох не бих причинила това на детето си в каквото и да се състои.Малко нежно създание,3 кила и да го гърча и присвивам да му зсмръзва задничето над мивки и тоалетни че и като го кърмиш даже.То горкичкото не познава нищо от света.Според мен ще е травмиращо за него и много трудоемко за мен.

А на Людмил бих казала че не му прави чест като отговаря по  този начин на мненията.Никoй не ти отрича вярванията и ти направи както мислиш за добре но не обиждай и зачитай другите мнение щом си писъл във форум.Тук е за дискусии но гледай да спазиш добрия тон защото и ние можем така...От това кето си написъл мога да кажа че не ние сме невежите , неуважаващити събеседника и селяните-ориенталци а ти(за справка ориент се води точно азия,индия...Simple Smile странно защо с уж тъпото си ориенталско мислене правят така както на теб ти харесва тез азиатци,нали не ти харесва ориент.мислене май ти си с такова,противоречиш си! )
.Не мисли че си живял само ти в чужбина и САМО ти ги разбираш работите как стават.
Само ти си загрижен за природата,само ти живееш правилно.Това ми прилича на чиста проба промиване на мозъци.
От това което пишеш си личи че си човекомразец,егоист и илцемер. Искаш всички да са съгласни с теб. Е спри да пишеш на шибаня си компютър тогава такива отговори ,не мрази  хората! Ако заобичаш малко повече ближния ще се почувстваш малко по-добре и няма да категоризираш и дамгосваш народа без дори да ни познаваш.
Според теб сме некадърни,некомпетентни изключително задръстени,мързеливи и най важното ЛОшИ майки.Мерси за мнението но не е нужно да ти го четем повече.
Моля не си прави труда да се заяждаш с мен,просто няма да чета твои изказвания вече.ще ти отиде труда на вятъра.

P.С.   Знааеш ли колко вредиш на себе си и околната среда с написването на тези глупости. Облъчваш се! Тока знаеш ли колко замърсява ок.среда? А компютъра на които твоя заварен син не стои само за себе си ли го пазиш.А компа за колко време се разгражда молим???
И спри да палиш печка ел. или на дърва  пък, защото знаеш ли какви газове,аууу да не ти разправям.
А на кола/автобус качвал ли си се,ако да направо си за АДА а това чудо какви отрови изпуcка не си е работа.. а пералния да не би да си ползвал,пу знаеш ли какви химикали какъв ток от атомната централа...Ако нямате много се съмнявам ти да переш повечето  неща на ръка.Жена ти откаpва нали?
 И с фотоапарат виждам снимаш,знаеш ли колко са вредни химикалите и проявителите за това ти безумно действие. Или само на гърба на жена ти да се спестява? Имахме го един такъв в къщата.Майка ми пере, загъната цялата в шалове отвън на чешмата със студена вода, наакани пелени.А като се разведоха веднага си купи и пералния и телевизор...Всякакви глезотии..
ади със здраве и да и е яко дупето на женичката ти дето ще ражда в гората и ще копа и ще изпишква едновремено.
Както пишеш виждам не търпиш възражение и дълбоко се съмнявам че женати ще вземе решението за раждане и т.н.сама.
Здраве на всички!!!

# 55
  • Мнения: 2 922
Хора, времето прекарано с децата е безценно. Не го прекарвайте в дебнене на сигнали за облекчаване  Hug
Цитат

 smile3501

Абсолютно съм съгласна!!!

# 56
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Искате ли и тук да сложим ключе?
Май всичко си казахме...

# 57
  • Мнения: 1 613
Искате ли и тук да сложим ключе?

Мдааа.......

Разбрахме кой е за и кой против. Вече се обсъжда кой какъв е, а няма смисъл.  Hug
Така мисля аз.

Общи условия

Активация на акаунт