за бившия

  • 4 286
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте,дами,да зпо4на с това 4е темата не е пързалка,както много теми тук.аз съм една от вас,но не искам да си показвам името,така като и зълва ми и сестра ми са редовни тук.
зна4и проблема ми е действително бивщия ми приятел-любовта на живота ми.аз сум на 25 год омъжена от 3 с дете на 1 год.с бившия ми сме разделени от 4 год,но постоянно го мисля,все слу4айно се заси4аме и постоянно го сънувам.4е го оби4ам още спор няма.но мъжа и детето ми са моя живот.хем искам да сум с бившия хем немога  така като знам 4е ще ми е гузно пред детето.а знам 4е и той още ме оби4а.това е някаква мноого силна любов и незнам как да го забравя.не 4е не оби4ам мъжа си напротив,живота без него също немога да си го представя.
та молбата ми е да ми помогнете да забравя бившия
знам,4е някак тъпо звъ4и,но незнам как да ви го обясна-това,какво 4увствам
ох,благодаря даже 4е си правитре тръда само зада ми про4етете поста,имах нужда на някого да го кажа,да го споделя Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Научи се да цениш това, което имаш и тогава ще го забравиш. Не изпускай питомното, за да гониш дивото. За да се разделиш с този човек е имало причина и то не маловажна.

# 2
  • Мнения: 187
много правилно казано-цени това което имаш   bouquet

# 3
  • Мнения: 153
Имам такава приятелка.Само че тя се разведе,взе  детето и заживя с бившия (и тя мислеше че той много я обича)
 след 5месеца с него - се разделиха (не могат да се гледат в момента даже)
Та сега тя е сама - мъжа и не иска да се съберат отново, което е напълно нормално.Взима детето само за почивните дни,и не си разменят нито дума.

nana77 много добре ти го е казала :
Научи се да цениш това, което имаш и тогава ще го забравиш. Не изпускай питомното, за да гониш дивото. За да се разделиш с този човек е имало причина и то не маловажна.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Имам такава приятелка.Само че тя се разведе,взе  детето и заживя с бившия (и тя мислеше че той много я обича)
 след 5месеца с него - се разделиха (не могат да се гледат в момента даже)
И аз си мисля,че подобни любовни химери в повечето случаи така свършват.Има хора,които все нещо ги мъчи и все нещо не им стига,а когато го постигнат,пак са неосъществени и нещастни.

# 5
  • Мнения: 89
Сълзица, съжалявам че ще те разочаровам, но ако наистина този мъж е любовта на живота ти, никога няма да можеш да го забравиш. Говоря от собствен почти десетгодишен опит. Това което мога да те посъветвам е да последваш сърцето си. Защото както е казал Оскар Уайлд "Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш." Така ще  разбереш, дали това, което изпитваш е истинско, а не е някаква илюзия, породена от носталгия по отминалите времена. И ще може да затвориш страницата и да продължиш напред.

# 6
  • Мнения: 386
Сълзица, съжалявам че ще те разочаровам, но ако наистина този мъж е любовта на живота ти, никога няма да можеш да го забравиш. Говоря от собствен почти десетгодишен опит. Това което мога да те посъветвам е да последваш сърцето си. Защото както е казал Оскар Уайлд "Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш." Така ще  разбереш, дали това, което изпитваш е истинско, а не е някаква илюзия, породена от носталгия по отминалите времена. И ще може да затвориш страницата и да продължиш напред.
Абе тя лесно ще последва сърцето си, но това детенце малко ще расте без баща си (или може следвайки си сърцето направо да ги изостави и двамата Thinking).
Аз не мога да разбера що за майка е това.

# 7
  • Мнения: 89
Илиана, не си ме разбрала правилно. Grinning  Имах впредвид, че за да затвори страницата с бившия и да продължи напред със съпруга си, първо трябва да доизживее това, което е останало недоизживяно в миналото.

# 8
  • Мнения: 96
Аз пък не разбрах,като сте се обичали толкова с бившия  и продължавате да се обичате,защо не сте заедно, а си се омъжила за друг.Наистина е тъпо ,както ти сама обясняваш ситуацията.

# 9
  • Мнения: 386
Илиана, не си ме разбрала правилно. Grinning  Имах впредвид, че за да затвори страницата с бившия и да продължи напред със съпруга си, първо трябва да доизживее това, което е останало недоизживяно в миналото.
Дано това да помогне обаче Peace


Но аз сега се замислих, защо  примерно бих се омъжила за някой (че и дете да имам) който явно не обичам достатъчно? За пари ли, за много ли... Thinking Шегата на страна, но ако обича съпругът си достатъчно, това не изключва ли всякакви мисли(или действия) за други бивши и евнтуални бъдещи мъже?
Или само аз така си мисля...

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Според мен това което изпитваш към бившия не е любов, а просто някаква носталгия към нещо което съпруга ти не притежава. Вероятно са много различни и това те обърква.

# 11
  • Мнения: 4 915
Илиана, не си ме разбрала правилно. Grinning  Имах впредвид, че за да затвори страницата с бившия и да продължи напред със съпруга си, първо трябва да доизживее това, което е останало недоизживяно в миналото.
Как точно ще стане това?  Rolling Eyes Как да доизживее неизживяната "Любов на Живота си", после ще затвори тази страница и ще продължи със съпруга си, който вероятно я чака търпеливо през цялото това време?  Thinking

Момиче, подреди си приоритетите. Не можеш да имаш всичко, което искаш. За да се разделиш с бившия е имало причина, за да се омъжиш за настоящия и да го избереш за баща на децата си - също. Съпостави тези причини. Всеки сигурно има неизживяна докрай или несподолена  Любов, просто правиш изборът си разумно.

Не винаги следването на сърцето води до Щастие. Понякога се оказва, че емоциите са те подвели и след първоначалната еуфория и последващото сблъскване с обичайните битовизми, идва и разочарованието. Не е правило, но често се случва. При теб има любов и към двамата. Така че слушай разума. Прецени, претегли...

# 12
o,ne ne
определено някои не ме разбраха,аз казах 4е ако направя там нещо си с бившия няма да имам о4и да погледна детето си което е равносилно на това 4е няма да го направя
с него се разделихме заради елементарна тъпотия за което съжалявахме после
мина време,мислех дори бях убедена 4е съм го забравила,срещнах съпруга си влюбих се,обикнах го ,станахме семейство-и още го оби4ам-не съм се женила за пари и т.н.
с бившия не се бяхме срещали може би 2 год и нещо
и изведнъж....нещо се слу4и.няколко слу4айни срещи,т.е.засе4ки с по едно зДравей и толкова
и се изму4вам...

# 13
  • Мнения: 2 448

с него се разделихме заради елементарна тъпотия за което съжалявахме после

След като елементарна тъпотия е била в състояние да ви раздели, то това не е любовта на живота ти и не виждам кое подклажда мъката ти. Нали сега си щастлива достатъчно, какво те терзае?

# 14
  • Мнения: 7
Може да ти звучи откачено, но иди на църква и се помоли от сърце.

Общи условия

Активация на акаунт