мамографски преглед

  • 4 734
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Моля ви, момичета, препоръчайте ми къде моя позната от провинцията може да си направи мамографски преглед тук в София. Тя не е осигурена, така че при всички случаи ще си плати. Освен в кварталната поликлиника просто не знам къде да я заведа. Ако знаете за безплатни профилактични прегледи, също кажете. Благодаря ви!
П.С. Преди бях "терка", после "тутка", сега пак "терка" се регистрирах, но отдавна чета и малко пиша в този форум. Grinning

# 1
  • Мнения: 6 243
Съжалявам, че не мога да ти помогна с инфо за това, което питаш. Само да напомня за твоята близка, че ако е под 40 г. не е препоръчително да си прави мамография. По принцип мамографи има в онкодиспансерите, така че там търси...

# 2
  • София
  • Мнения: 11 685
Мамологичен център има в 1 АГ болница Света София.Прегледа мисля че струва 20 лв. с ехограф.

# 3
  • София
  • Мнения: 748
потърсете в здравния форум.там има достатъчно инфо по въпроса!

# 4
  • Мнения: 1 639
че ако е под 40 г. не е препоръчително да си прави мамография
Защо?  newsm78  тук из форумите чета други работи.......
Лични наблюдения нямам .Може ли да ми разясниш .
Благодаря
 

# 5
  • Мнения: 6 243
че ако е под 40 г. не е препоръчително да си прави мамография
Защо?  newsm78  тук из форумите чета други работи.......
Лични наблюдения нямам .Може ли да ми разясниш .
Благодаря
 
ох, цяла вечер пиша офф-топици, ще ме изгонят  Sad
Ами така са ми казвали лекари, като съм се засилвала да си искам мамографии. Обяснението е, че не е хубаво да те "облъчват" в млада възраст. За младите жени препоръчват прегледи с ръка от хирург и ехографии. Вероятно ако е нещо сериозно, ще се направи мамографията, ама за профилактичен преглед на жена под 40 наистина не съм чувала.

# 6
  • Мнения: 1 253
Мамографски преглед значи -
стъпка 1. ехография и ако има нещо което трябва да се види по-ясно е
стъпка 2. мамография. Мамографията не е препоръчителна при жени под 40г. освен в случай на съмнение.
Аз лично ходя на онкологията, защото съм диспенсеризирана там, но мисля че съветът който ти дава Али97

Мамологичен център има в 1 АГ болница Света София.Прегледа мисля че струва 20 лв. с ехограф.


ще ти свърши работа. Потърси координати из форума и се обади да провериш за лекари и часове.

# 7
  • Мнения: 2 807
Аз съм за доц. Гаврилов.
Приема в частния си кабинет само в сряда от 16:00 до 19:30.
Прегледът е 20 лева, а ако се налага изследване на апарата - още 40 лева.
Кабинетът се намира на ул. "Манастирска" 8.
Телефонът за записване на час (поне 2 седмици по-рано) е: 0887/ 82-55-38.

Успех на твоята позната!

# 8
  • Мнения: 1 639
sladka_hapka , грешката е моя  ooooh!
Ама и аз съм една.....като прочетох поста го разбрах така , че  не се препоръчва преглед като цяло  Embarassed срам , срам....
 И аз мисля да мина профилактичен , ама не знам тук в Казанлък май няма специалисти...   newsm78
 Можеш ли да ми дадеш име на лекар от Зарата , който да работи със здаравана каса и да е добър.....
 

# 9
  • Мнения: 6 243
sladka_hapka , грешката е моя  ooooh!
Ама и аз съм една.....като прочетох поста го разбрах така , че  не се препоръчва преглед като цяло  Embarassed срам , срам....
 И аз мисля да мина профилактичен , ама не знам тук в Казанлък май няма специалисти...   newsm78
 Можеш ли да ми дадеш име на лекар от Зарата , който да работи със здаравана каса и да е добър.....
д-р Петър Славов, онколог-хирург, работи с Касата. Приема вторник и четвъртък следобяд във ІІра поликлиника. Но трябва предварително да си запазиш час.

# 10
  • Мнения: 21
Много благодаря на всички ви! Непременно ще пиша какво е станало. По-скоро имах предвид мамологичен, а не мамографски преглед или поне ако не се налага друго. Моята позната е под 30 г. и роди с мен преди 10 месеца второ дете. Прекарала е сериозен мастит и преди и сега и освен това в момента има оплаквания, така че може би не съм права, че е профилактичен преглед. Но не мисля, че жени под 40 не трябва да се преглеждат. Казват, че дори само опипването е много силна диагностика.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121
В "Св. София" е с предвърително записване, дори да си платиш. И записват за след месец-два... Само като инфо да знаете, че жената ако е от провинцията...

# 12
  • Мнения: 2 069
Не знам как е в София, но аз днес бях на мамолог в онкологията във Варна. Прегледът е безплатен, дори не се плаща потребителска такса. Запазих си час обаче преди 3 дни.

# 13
  • Враца
  • Мнения: 5 197
извинявайте, че се намесвам в темата, но скоро ходих на мамолог и го попитах защото е толкова разпространено мнението да не се правят мамографски снимки до 40 години. Той ми каза, че до определена възраст гърдите се виждат по-добре на ехограф отколкото на мамограф. Но ако гърдите са по-големи се препоръчва мамограф.
При мен имаше едно топче, което на снимката не се видя, но на ехографа се видя много добре.
Попитах го и за облъчването, тъй като правим бебе и той ми каза, че е много щадящо и няма да имам проблеми и няма смисъл да се пазим този месец.

# 14
  • Мнения: 21
Днес отидохме с момичето в онкологичния център, който направиха в Младост 1 в бившата 27 п-ка.  Бяхме на свободен прием при някакъв доц. Даков (ако не се лъжа за името). Прегледа я само с опипване и каза, че е напълно здрава и няма нужда от ехография. Дори мастопатия няма, дори и след прекараните мастити. Не знам сега дали не направих грешка, дали не беше по-добре и с ехограф, но си казах - все пак е доцент. Добре, че тя е решила на пролет пак да дойде и да се прегледа. Тогава непременно ще я заведа на ехография.
Благодаря ви на всички!

Общи условия

Активация на акаунт