Отговори
  • Мнения: 2
Прочетох в един сайт за пестицида Регент, който е препарад за борба с колорадски бръмбари. Той вършел добра работа, но все пак детето ми е малко и не знам как да постъпя...Моля помогнете ми!
До сега се опитвах с Райд, но не е достатъчно ефективен, особено ако имам такова малко животинче дето все си заделя бисквитки по тайните и малки дупчици...Пък и нямам как да чистя всеки ден...даже колкото и да ме е срам само веднъж на седмицата чистя понякога, но все пак си намерих работа, която имам допълнителни доходи и трябва да правя някакво усилие, за да ги изкарам, нали?!
И ето ти резултата от пестеливо и прибрано дете и нямане на време...една нормална ъглова кушетка, която става на легло и има място за скриване на  юрганчето и съответно за зимните ни обувки, стана развъдник на хлебарки от тези светлите и по-малките, дето съм чувала, че са много упорити. Само като ги видях и откачих... Shocked Shocked #Shocked SickОт писъците ми чак съпругът ми се стресна. Еми какво да направя като толкова ги мразя тия гадини....Та, експедирахме детето у баба му и се започна с мисия 'Изтребване на хлебарки'. Аз със спрея Close и censored на уста им се нахвърлих, а съпругът ми с прахосмукачката ги гони, защото те нe умират веднага както казват по рекламите. А отначало докато той(съпругът ми) беше тръгнал да носи  детето при свекърва ми и аз сама се справях като ги трепех и с едно празно шише от бира, но по едно време започваха да ме изненадват и направо нападат и хубаво, че той се върна...
Е, това е моето преживяване с тези противни и издръжливи гадинки...Сигурна съм, че не се е свършило още и искам да взема радикални мерки...Благодаря ви за отделеното време!

# 1
  • Мнения: 18 542
Извикайте си фирма да напръска - най-добре целия вход (ако си в блок). Ефектът е около половин - 1 година без гадинки.

# 2
  • Мнения: 2 132
По аптеките продават едни кубчета за хлебарки.Изрязваш и пускаш зад гардероби, дивани, секции и т.н. Много е ефективно.От 10г. не съм виждала у нас, но си ги подменям пак, че хем ме е гнус, хем ме е страх!

# 3
# 4
  • Мнения: 77
Обърни се към фирма за дезинсекция и дератизация. Ще ти препоръчат най-ефективният метод да се отървеш. А мисля, че не излизаше и мног скъпо.

# 5
  • Мнения: 85
И аз в старата си квартира така си махнах хлебарките. Не помня името на препарата, но кубчетата са наистина ефикасни. Слагат се по ъглите на всички стаи или където намериш за добре. Все пак дръж малкия под око, но мисля, че няма какво друго да ти препоръчам.

По аптеките продават едни кубчета за хлебарки.Изрязваш и пускаш зад гардероби, дивани, секции и т.н. Много е ефективно.От 10г. не съм виждала у нас, но си ги подменям пак, че хем ме е гнус, хем ме е страх!

# 6
  • Мнения: 206
Пръскай с Регента , ако не стане с друго. Едва ли е по-токсичен от всичко останало което се предлага на пазара . Когато започнах да пръскам с него детето ми беше на 2 години и нямаше проблем. А , да , и котката - и тя е добре . Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
извикай фирма да напръскат. това решава въпроса, дори и да напръскат само у вас.
зарежи кубчета, райдове и регенти.

# 8
  • Варна - Черна гора
  • Мнения: 558
Аз съм спечелила "войната" с хлебарките с помощта на "Фендона" - препарата се купува от ветеринарна аптека. Лично аз пръскам около сифоните и резултата е налице. В аптеката се консултирай дали можеш да ползваш препарата след като детето е малко.

# 9
  • Мнения: 133
Също друг ефективен препарат от ветеринарната аптека -Ектомин 100.
Обезпаразитяват се домашни животни, кучета , котки.
Изби нашите хлебарки до крак.
Пръскам профилактично вече две години, няма кьорава хлебарка.
Препаратът се разрежда с вода, не се впръсква високо концентриран, и не мирише така гнуслярски като Райд-а.
На опаковката пише, че е безвреден за деца, но най-добре се консултирай,със специалист.

# 10
  • Мнения: 161
Вземи си "РАЙД" ПРИМАМКИ - пластмасови къщички вътре с отрова. Продават се по 6 в опаковка. Отровата е вътре и когато хлебарките влязат вътре се отъркват целите в отрова, след което като си идат в скривалищата изтравят всички, които са там. При нас беше много ефективно, сменям ги на всеки 6 месеца, въпреки че пише че трябва да се сменя на 3. Аз откакто съм ги сложил жива хлебарка не съм видял в къщи, освен някоя вечер около канала в банята.

Една опаковка от 6 е достатъчна за разполагане из целия дом обикновено.
"Къщичките" са малки и лесно се завират под всякаква мебел така че малчо да не ги стига и да е безопасно.
Варианта с препарата според мен не е чак толкова добър - той изветрява и трябва да се пръска по принцип на 1-2 месеца, след което трябва да се проветрява поне 1 ден и не може да се влиза.

# 11
  • Мнения: 3
Аз си реших проблема с препарат, който ми даде наш приятел - ВЕТЕРИНАР.За съжаление не разбрах какъв е препарата, но приличаше на грис и се разтваряше с вода след това се пръска/най-добре преди пътуване/.Като се върнахме след 2 дни проветрихме за час /пихме кафе навън/.Вече 2 г. няма и помен от гадините.А беше страшно...

Общи условия

Активация на акаунт