Ако той употребява някакъв вид наркотици

  • 4 417
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е, да, така е може би, но пък канабисът е първата крачка към пропастта...

и това не точно така...но да не отклоняваме темата...Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 186
Не мисля, че би попречило на зачеването, но по- скоро се замисли доколко е стабилна връзката ти с този човек. Казваш, че пуши канабис от 1 година почти всеки ден, а ти си разбрала скоро, което е доста странно. Thinking
Ако припалва чат- пак как да е, ама това пушене на трева всеки ден аз лично не бих го одобрила. Ти си знаеш де и си познаваш приятеля най- добре.
Успех!   bouquet

# 17
  • Мнения: 7 716
Реза, ти какво би направила? Би ли опитала да изградиш живота си с такъв човек, ама честно?

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза, ти какво би направила? Би ли опитала да изградиш живота си с такъв човек, ама честно?

Да.
Хората, които пушат марихуана от време на време, пък било то и всеки ден, но по малко с нищо не са по-различни от тези, които пият по едно-две малки на ден.
В никакъв случай не искам да звучи като пропаганда, но просто е крайно време да започне да се прави разлика между марихуаната и твърдите наркотици.

Та дори тютюна е по-вреден от нея....

Разбира се зависи от самия човек дали ще искам връзка с него. Може да е най-големия трезвеник и в същото време най-голямото леке...

Ако всичко им е ОК във връзката....не мисля, че тревата може да е проблем.
Само ми е странно защо е криел от нея толкова време...но ако употребява повече от нормалното...предполагам, че момичето щеше да забележи.

Не е пагубно. Както не е пагубно ако пуши самата тя по няколко цигари тютюн на ден...или пие по чаша вино.

Хубаво е да пазим здравето...и нашето и на децата си, но не бива да се вманиачаваме в това и да даваме крайни мнения без да разполагаме с категорични доказателства...

УСПЕХ!  bouquet


# 19
  • Мнения: 7 716
Добре, тогава ще задам въпроса си по друг начин.
Би ли се съгласила дъщеря ти /ако имаш евентуално, нямам на представа/ да живее с такъв човек, да има дете от него.
Не че тя ще  пита, де!
Реза, иска ми се да ме убедиш, затова водя този разговор. Имам голяма дъщеря. Много мисля, мисля и стигам до извода, че все един ден на него канабиса няма да му носи достатъчно задоволство и ще иска нещо по-силно.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ще се опитам да те убедя на лични:)))

# 21
  • Мнения: 2 249
Цитат

Да.
Хората, които пушат марихуана от време на време, пък било то и всеки ден, но по малко с нищо не са по-различни от тези, които пият по едно-две малки на ден.
В никакъв случай не искам да звучи като пропаганда, но просто е крайно време да започне да се прави разлика между марихуаната и твърдите наркотици.

Та дори тютюна е по-вреден от нея....





Цитат

 newsm10
познавам нормални семейства с малки деца ,които от време на време  smile3530-интелигентни млади хора-аз лично повече бих се притеснила ако мъжа ми се напива всяка вечер Shocked-но...по-скоро ме тревожи факта че ти не си знаела ,което ме кара да се съмнявам до колко е сериозна връзката ви newsm78

# 22
  • Мнения: 2 022
...извинете, но сте малко крайни.
Употребата на канабис няма пряко, доказано вредно действие върху плода, нито може да е пречка за забременяване.
А доказано ли е, че няма?

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А доказано ли е, че няма?

Да
Поне не повече от тютюна и алкохола в умерени количества.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 360
А доказано ли е, че няма?

Да
Поне не повече от тютюна и алкохола в умерени количества.



а може ли нещо материали в подкрепа на тая теза, все пак?
щото аз пък съм чела материали, в които лекари опровергават разпространеното вярване, че канабисът не е вреден...

отделно от това, за оплодителните способности на спермата СЪС СИГУРНОСТ е вреден.
отделно от това, наркоманията в социален аспект със сигурност е вредна за изграждането на семейство, за отглеждането на деца и формирането на чувство за отговорност и надеждност на индивида...

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
а може ли нещо материали в подкрепа на тая теза, все пак?
щото аз пък съм чела материали, в които лекари опровергават разпространеното вярване, че канабисът не е вреден...

отделно от това, за оплодителните способности на спермата СЪС СИГУРНОСТ е вреден.
отделно от това, наркоманията в социален аспект със сигурност е вредна за изграждането на семейство, за отглеждането на деца и формирането на чувство за отговорност и надеждност на индивида...


http://promena.org/view.asp?cat=9&show=419#t


Това е за което се сещам в момента... в сайта има доста статии.
Имам една доста дебела книга в къщи пълна със статистики и изследвания за марихуаната.

За оплодителните способности на мъжа са вредни още и цигарите и кафето и алкохола и много други неща.
В "наркоманията като социален аспект" включваш ли употребата на тютюн и алкохол?

...употребявала ли си някога канабис или говориш леко наизуст?

Още веднъж казвам, че не правя пропаганда колко е хубав канабиса.
Просто трябва да започне да се прави разлика между него и твърдите наркотици.
Има доста митове как всички пушещи канабис минават на хероин....това смело мога да твърдя са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ.

Канабиса е не по-малко, но и не по-вреден от леките дроги (тютюн, кафе, шоколад:))
Зависимоста от алкохола е много по-тежка и трудна за преодоляване.

туй то

Последна редакция: сб, 17 сеп 2005, 15:25 от Reza

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Ами, разбира се, че ще има материали, доказващи вредата от ганджока...То едно време и кока- колата беше вредна за цялата комунистическа БГ нация...
Не съм запозната в дълбочина с разни проучвания по въпроса, но не се сещам точно какви могат да са последиците от пушенето чат- пат на БАЩАТА, а не на майката newsm78 Бихте ли ме светнали с какво са по- застрашени децата на такива родители, от тези на един баща- страстен пушач Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 6 360
За оплодителните способности на мъжа са вредни още и цигарите и кафето и алкохола и много други неща.
В "наркоманията като социален аспект" включваш ли употребата на тютюн и алкохол?

да, цигарите и алкохолът също са вредни за оплодителните способности за мъжа, но в момента говорим за канабиса, нали?

защо при дискусия за леките наркотици, защитниците им веднага започват да правят аналогии с алкохола и цигарите, не разбирам...
всяка коза за свой крак, все пак...

аз не случайно съм използвала израза "наркомания" в изречението за социалния аспект! ако питащата беше задала въпроса си така: "приятелят ми всеки ден пие Прозак (бутилка ракия, и др.под.), какво да правя?", аз пак бих й отговорила по същия начин - не прави нищо с този човек, най-малкото пък деца!
за мен човек, който се нуждае от ЕЖЕДНЕВЕН прием на някакъв вид главозамайващи вещества - било то алкохол, твърд, мек наркотик, антидепресанти, сектантски сбирки - не е стабилен и надежден индивид. не бих създавала поколение с него.


...употребявала ли си някога канабис или говориш леко наизуст?

не, не съм употребявала. за кое говоря наизуст, може ли цитатче от моя текст? Simple Smile


Просто трябва да започне да се прави разлика между него и твърдите наркотици.


ами правим я, не сме през 50-те години в свищовската пионерска организация!
не е в неправенето на разлика проблема. нито в непрекъснатите сравнения с алкохолизма...

# 28
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
jam   по твоите критерии половината мъже в БГ не трябва да имат деца.

не е в неправенето на разлика проблема. нито в непрекъснатите сравнения с алкохолизма...

А в  какво е проблемът?
Питам те дали си пушила, защото веднага си личи, че не знаеш за какво говориш.
Един джойн дневно не е аналог на бутилка ракия...а на една голяма ракия, изпита бавно с мезе...примерно.

...няма да пиша повече по темата, защото не виждам смисъл.
Който се интересува сериозно от това - може да чете в нета и не само.
Просто се дразня, когато се говори без да се познават нещата и се раздават определения "наркомани" на  хора, които не са такива.

Поне не повече от всички останали....като изключим йогите - суровоядци,които живеят в планината:)

  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 022
Аз съм пушила канабис. Знам какво става и какво се усеща.  И мога да ти кажа, че тва не е мойта чаша чай.  Безсмислено е да се правят сравнения межди лоши неща кое от тях е по-лошо. Канабисът е вреден, както цигарите както и алкохола, независимо в какво количество са всички те. Сто пъти предпочитам чаша червено вино и тънко мезе. Мерси за promena.org - не знам доколко това е официална здравна институция или просто сайт на пушачи на трева (да не употребя думата наркомани че ще ме захапете)  Confused

П. П. Кока колата както всички газирани напитки също е вредна, но да не изпадаме в потробности, освен това съдържа фосфорна киселина (която не е вредна , но те кара да изпитваш допълнително чуство на жажда, за да си купиш още кола )

Последна редакция: сб, 17 сеп 2005, 16:15 от Cygnus

Общи условия

Активация на акаунт