Каква е рецептата за курабийки с .... деца?

  • 2 727
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 485
Здравейте, кулинарки!

Моля дайте ми рецепти за курабийки, които да са подходящи за моделиране от деца, т.е. тестото да не омеква бързо и да не се троши. В творческия форум има рацепта за солено тесто, но ми се иска да си измайсторим нещо вкусничко.

Благодаря на всички предварително!

# 1
  • Мнения: 22 867
Ето тези млечни бисквитки правя вкъщи с детска помощ. Grinning

# 2
  • Мнения: 116
Здравейте, кулинарки!

Моля дайте ми рецепти за курабийки, които да са подходящи за моделиране от деца, т.е. тестото да не омеква бързо и да не се троши. В творческия форум има рацепта за солено тесто, но ми се иска да си измайсторим нещо вкусничко.
Благодаря на всички предварително!

Здравейте. Ще ви предложа една много лесна за изпълнение рецепта, а и курабийките са вкусни. Най-редовно ги правя и всички ги обожаваме. А и твойте дечица ще могат успешно да оформят топчетата - броят им достига до 50.
Продукти: 2 яйца без единия белтък, 1 ч.ч. захар, 1 ч.ч. кисело млеко, 1 ч.ч. олио, 1 ч.л. сода за хляб и брашно колкото поема /отива някъде към 700 гр./; За предпочитане е брашно Ферин - стават много пухкави и имат и обем. По желание може да прибавите и ванилия или настъргана коричка на лимонче, портокалче - каквото имате под ръка.
Приготовление: Всичко се обърква до получаване на меко тесто. С трите пръста се взима тесто и се оформят точпета и на разстояние се редят в намазнена тепсия. Намазват се с отделения белтък и прибавен към него малко мазнина, а отгоре могат да се поръсят със захар или сусам, мак. Аз винаги правя по малко от всичко.
Поставят се в предварително леко загрята фурна и се пекат на 180 градуса за 5-6 минути. Зависи и от печката ви.
Добър апетит.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 485
Благодаря много за отговорите!

Ето какво направихме:

Рецептата е:
200 гр. брашно
50 гр. захар
100 гр. брашно
1 яйце
1 ванилия
1 степче

Смятам, че е много подходяща, защото няма много материали, които да се заносят в случай на неуспех. Станаха много вкусни като изключим червените, които малко накиселяваха заради степчето.
Изпекохме ги в намазнена тавичка за 10 минутки.

Общи условия

Активация на акаунт