Помощ, тормоз заради песове в съседен двор!

  • 1 728
  • 15
  •   1
Отговори
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Момичета, моля за помощ!. В съседния парцел на кооперацията в която живеем има необитаем двор с два песа, които лаят зверски денонощно. Отскоро живеем тук, нямам идея кой е собственикът и колко често навестява животните, но просто не се издържа. Дели ни една стена, невъзможно е да се спи, има нощи в които лаят буквално непрекъснато до ранни зори. Какво мерки бихме могли да предприемем? Има ли институция която да бъде алармирана?
Благодаря ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 276
Да ,иди до кметството.И ние имахме такъв съсед.Оплакахме се,дойде кметския намесник,онзи обеща да махне песа,но уви-само го премести по-навътре в двора! CryНо опитай-при теб може да има ефект!Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 15 450
Айдее, сега се разхвърчаха саламчета с отрови. ooooh!

# 3
  • Мнения: 82
Айдее, сега се разхвърчаха саламчета с отрови. ooooh!
Ами да хвърчат! #2gunfire
Ти не гледаш ли новини?Утре някой ще се оплаче от същите тия песове ,че са наръфали детето му.

# 4
  • Мнения: 51
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426958.0
вече има такава тема.Иначе,като отговор бих ти казала,да хвърляш салама Mr. GreenДруга оправия няма.Във въпросната тема,ще прочетеш черно на бяло,че за някои мами кучетата са по-важни от децата(нашите,естествено,не техните)Та,така...Успех със решаването на проблема

# 5
  • Мнения: 1 749
Айдее, сега се разхвърчаха саламчета с отрови. ooooh!
Безсилието на хората е породено не от друго,а  от нежеланието им да изискат като граждани да бъдат защитени правата им.

# 6
  • Мнения: 51
Айдее, сега се разхвърчаха саламчета с отрови. ooooh!
Безсилието на хората е породено не от друго,а  от нежеланието им да изискат като граждани да бъдат защитени правата им.
Еееее,разбрахме се най-накрая  bouquet

# 7
  • Мнения: 940
обадете се на Екоравновесие да дойдат и да ги приберат, това е тяхно задължение.
 
стига с тези саламчета, кога ще разберете най-накрая, че именно нашата селяния и липса на възпитание са виновни затова че животни разкъсват децата ни? като имаме проблем, трябва да изискваме от властите да го решат, за да се научат най-накрая да поемат отговорност, стига сме се взимали закона в свои ръце. българина няма навика да си търси правата и за това сме на това дередже - щото само мрънкаме, но не изискваме от тези, които трябва. ако пък завалят хиляди обаждания към полиция, кметства, спешни служби и телевизии да видим дали няма да се размърдат.
ако сте забелязали в културните страни хората по най-малкия повод моментално пълнят улиците. ние само ревем и плюем и се оплакваме колко сме зле. че защо изобщо гласуваме тогава и имаме правителства. изисквайте, за да получите, но не отделни индивиди, а масово. иначе на мене знаете ли на колко хора ми иде да раздам саламче? но като имам проблем, търся разрешение от дадената институция и се боря със зъби и нокти за резултат. докато ние не се научим, няма да се научат и те.

само за протокола, да не пиша и в другата тема, че се нервирах - аз съм ходила до общината да си регистрирам кучетата и от там ме изледаха като умствено изостанала. и ме питаха що го правя, друга работа нямам ли си  ooooh! ooooh! Shocked Shocked

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Имахме проблем подобен на вашия, за който бях писала и тук. И темата стана една ooooh! ooooh!, грозна работа. Очаквам и тук да стане същото нещо. Иначе аз се обърнах към всички възможни институции, както му е реда - община - наложиха 3-та глоба, и нищо, полиция - предупреждение - това може ли да направят. Е решихме проблема по нецивилизован начин, но това е положението, след като институциите а безсилни, мен пък ми омръзна да ме тъпчат и подритват, да ми казват че нищо не могат да направят, а аз да продължавам да си плащам данъците #Cussing outИ изобщо не ме интересува дали някой ще ме напада или не, съвеста ми е чиста.

# 9
  • SA
  • Мнения: 3 196
Предупреждавате собственика да вземе мерки и ако това не се случи в скоро време- прибягвате до "нецивилизовани методи" . Поне аз така бих постьпила на този етап.

# 10
  • Мнения: 51
Имахме проблем подобен на вашия, за който бях писала и тук. И темата стана една ooooh! ooooh!, грозна работа. Очаквам и тук да стане същото нещо. Иначе аз се обърнах към всички възможни институции, както му е реда - община - наложиха 3-та глоба, и нищо, полиция - предупреждение - това може ли да направят. Е решихме проблема по нецивилизован начин, но това е положението, след като институциите а безсилни, мен пък ми омръзна да ме тъпчат и подритват, да ми казват че нищо не могат да направят, а аз да продължавам да си плащам данъците #Cussing outИ изобщо не ме интересува дали някой ще ме напада или не, съвеста ми е чиста.
Мамаден,верно ли бе жена?Браво.Кефиш ме.А кой го отнесе?Собственика или песа?Браво.Радвам се за теб  bouquet

# 11
  • Мнения: 562
Радвам се за хората без съвест - поне си живеят живота без да се замислят, че именно животът е ценният! Wink

Мен пък ми е интересно как да си решим проблемите, ако съседите имат НЕПРЕКЪСНАТО РЕВЯЩО бебе!  Shocked

П. С. За протокола - аз съм тази с бебето само дето моето не реве постоянно. Wink И Слава Богу  Praynig , че иначе съседите кой знае каква тема щяха да пуснат в ДиС!!!  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 020
И аз да се включа с риск да ме разпнат Simple Smile
В съседен имот има над 10 кучета, които се държат умерено гладни, за да са злобни понеже в двора има камиони ли какво ли... лошо няма... лаят адски много като мине някой... някакси, доста трудно, но се свиква... но въпросните хора нощем ги пускат да си се разхождат... е доста дворни кучета и домашни животни дадоха фира покрай тез разходки... въпреки оплаквания нямаше резултат... свекър ми една нощ не е издържал на лая, защото са лаели почти под прозореца му, а доколкото си спомням и са се давели яко... та заредил човека въздушната пушка и стрелял в мелето... спокойно няма жертви от това, но поне няколко месеца наред кучетата не припарваха до къщите ни и гледаха да ходят из полето... А и собственика им по едно време се беше сетил, че това да пуска озлобени псета не е най-добрия вариант Sad
За съжаление, когато човек не взима предвид, че е голобяван и предупреждаван да махне кучето, какво? Какво очаква от съседите си? Като не може да гледа кучетата както трябва да ги махне...
а относно бебето... павлина определено не си права... едва ли си държиш детето в съседнатга стая и я се сетиш на 3 месеца да минеш да го видиш, я не... и едва ли го държиш гладно, та да е злобно и да ходи да се обслужва от съседните апартаменти...
Пример с една собственичка на куче в блока на родителите ми... Това куче само се чуди кого да захапе... собственичката му е постоянно нахапана и едва успява да го удържи... един ден отивам на гости на родителите ми и тръгвам да отварям асансьора, който току що е дошъл и в същия момент се отваря рязко вратата и отвътре това мити псе като почна да лае и да скача срещу детето ми... тая само се върна в асансьора и слезна на 3-тия етаь и от там слиза с него до долу докато то пак лаеше като побъркано... познай само ако беше с няма и 10 см. по-близо, щеше да гризне ръката на дъщеря ми... после ме питай как няма да му подхвърля "саламче" или да го удуша с голи ръце!

# 13
  • Мнения: 160
Не е правилно да ги държат гладни и озлобени.Ако нападат или хапят,било то деца лили възрастни хора-да даваите салами правете каквото щете,но ако кучето само лае......ми то е куче,ще лае и никой не може да забрани на никого да има куче.А ако пречи на някой........ми то и на мен ми пречи трамвая дето минава тук и тръгва в 6ч сутринта,ма никой няма да му промени маршрута заради мен.....па утре друго ще ми попречи и така.......

# 14
  • Мнения: 1 020
Въпроса е сложен наистина Sad Но когато от полицията идват и казват кучето да се махне, а съседа не го маха?
Според мен не е нормално да си пускаш кучетата да обикалят чуждите дворове... и да се разхождат по нощите, за да не лаят на твоята глава

Общи условия

Активация на акаунт