пеленачно подсичане

  • 4 039
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 276
Здравейте,мами!Моля споделете как се справяте с подсичането на вашите бебчета!Аз направо в чудо се видях вече  smile3511.В началото пробвах с "Бюбхен"-няма ефект,после с крем "Здраве"-същата работа,след това с цинкова маз-пак без ефект,после свеки ми направи едно кремче с бъз-пак не помогна,после-един спрей ''Джинджира"-ефект йок!Спрях мокрите кърпички,защото казаха,че изсушавали бебешката кожа(освен,ако не са наакани),и в момента ги промивам с чай от смрадлика ,а след това ги мажа с "BABY TAN".Вече 3-ти ден така,но като гледам пак няма ефект Cry!Педи ми предписа едно кремче,но като отидох да го купувам,една приятелка фармацефт,ми каза,че било на антибиотична основа и било твърде силно за толкова малки деца....Не го купих WearyВие как се справяте с това проклето подсичане?

# 1
  • Мнения: 382
Миеш само с водичка, без сапун и мокри кърпи, изполиваш с тетра и оставяш само да си изсъхне дупенцето- без да забърсваш с хавлия. Мажеш със Судо- крем и бързо се оправя бебока. Само да не са гъбички- тогава има други решения.
Лятото съм оставяла щерка ми без памперс, само с памучна пеленка, но сега е студено и не е възможно. Бързо оправяне- знам колко е неприятно!

Последна редакция: ср, 21 окт 2009, 08:45 от мариса

# 2
  • Мнения: 276
А как мога да разбера дали са гъбички?Някакви специфични признаци? Sad

# 3
  • загубено
  • Мнения: 6 487
Синът ми не се е подсичал почти никога.
Но ако видя че се зачервява мажа с едно кремче
на Продерм.Не знам дали го има обаче в България,виж все пак.
Продерм

# 4
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Момичетата са ти казали  - миене само с топла водичка и по възможност добро подсушаване и проветряване на дупето.
Има едно евтино кремче Павлодерм - дори и да допусна подсичане с едно обилно намазване нещата се оправят.

# 5
  • Мнения: 92
Бебо изкара салмонелоза миналото лято и в резултат се подсече зверски. Естествено, че го мих само с топла вода, без сапун, без мокри кърпички, оставах го гол по половин час, но без резултат.
Смених много кремове - Пенатен, Нивеа, здраве, Бочко, някакви лекарства които педиатърката ми изписа - без резултат.
Накрая в аптеката ми препоръчаха мехлема на д-р Тайс за чуствителна кожа с урея и бебо се подобри още с първото намазване.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 440
Пробвай с качествен невен.Дава много добри резултати.

# 7
  • Мнения: 382
А как мога да разбера дали са гъбички?Някакви специфични признаци? Sad
При гъбичките се получават и малки воднисти бели пъпчици освен зверското зачервяване.

# 8
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
На бебето зверското зачервяване минава само със судокрем а когато се появат тия пъпчиците мажа с балсам на д-р Тайс и така ни минава.

# 9
  • Мнения: 2
Az imam su6tiq problem.Du6teri4kata mi postoqnno e sus za4erveno dupe,dori ponqkoga stigame do rani.Ni6to ne ni pomaga6e.Neinata lekarka ni izpisa edno krem4e-Ynivertan.Purvo si svarqva6 laika(i smradlika-ako iska6) i izmiva6 beb4o,podsy6ava6 i namazva6 dupeto.No samo sytrin i ve4er poneje e silen.Oba4e predi nqkolko meseca go sprqha ot proizvodstvo.Tyk vuv Varna ima apteka,koqto pravi krem4eta po sustavkite im dori da sa spreni.Mn e hybav  i e evtin-3lv.

# 10
  • Мнения: 382
За гъбички при подсичане- крем Имазол и хомеопат. зрънца- Кротон тигриум.

# 11
  • Мнения: 1 512
Ползам мокри кърпички единствено ако се е изходила и след това мия с вода.Иначе след всяка смяна на памреса мия с чиста вода и подсушавам добре.Такъв проблем съм имала с памресите на Пуфис и ги смених.Помогна ми крем Бочко.

# 12
  • Мнения: 382
Ползам мокри кърпички единствено ако се е изходила и след това мия с вода.Иначе след всяка смяна на памреса мия с чиста вода и подсушавам добре.Такъв проблем съм имала с памресите на Пуфис и ги смених.Помогна ми крем Бочко.

Дори и при ако се стреми да не ползваш мокри кърпи, когато е подсечена. Измивай с чиста водичка и оставяй да се изсуши на стайна т-ра, разбира се да не е студено в стаята.

# 13
  • Мнения: 276
А как мога да разбера дали са гъбички?Някакви специфични признаци? Sad
При гъбичките се получават и малки воднисти бели пъпчици освен зверското зачервяване.

Значи не са гъбички.Само зачервяване имат,ама какво зачервяванеееееее ooooh!!Повече по приятелките и по-малко по дупетата.Забравих да напиша,че и судокрем ползвахме,и както се досещате пак нямаше ефект! ooooh!

# 14
  • Мнения: 146
Ние използваме крем Мустела за подсичане и никога детето нее имало зачервено дупе.Възможно е кожата на бебето да е чувствително към памперсите,които използвате.Дано бебо по бързо се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт