Облекло за вдовица

  • 3 078
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Съпругът ми почина след дълго и тежко боледуване преди две седмици. Мислите ли, че трябва да се облека цялата в черно? Имам впредвид ежедневния живот, иначе на погребението бях по най-строгия идеал, както е по филмите. Но в живота мисля, че скръбта си е само моя и черния цвят не е мерило за това? Моля, споделете мнения Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 3 833
И аз мисля като теб.

# 2
  • Мнения: 1
Съболезнования за съпруга ти  Cry   bouquet
Според мен цветът на облеклото не е мярка за болката и тъгата която изпитва човек.Лично аз не съм имала такава загуба, но се сещам за моя колежка която загуби годеника си преди време и първите 40 дни ходеше в черно,след това носеше малка черна панделка която слагаше като брошка. Имала съм познати които не са целите в черно, но примерно слагат само черно шалче. Прави така както го чувстваш отвътре  Hug

# 3
  • Мнения: 289
Здравей. Приеми съболезнованията ми. Не смятам, че носенето на черно е някакво доказателство за болката от загубата на близък човек. Преди две години загубих баща си и баба си в рамките на една седмица - освен на погребенията не съм се обличала изцяло в черно. Майка ми се обличаше за известно време в черно и по-тъмни цветове, но такава й беше вътрешната потребност. Общественото мнение не ме вълнува. Предостатъчно хора има, които за пред хората се обличат като по учебник, а в поведението и думите им не личи уважение и обич към починалия. Хората, които биха те заклеймили за това, че не си от главата до петите в черно, не са ти в къщата да те утешат, когато изживяваш загубата си  Hug


# 4
  • Мнения: 161
Мойте съболезнования за съпруга ти. Според мен това дали си в черно или не  има значение единствено и само за теб, т.е. обличай се така,както ти чувстваш, а не както някой друг  смята. Защото първо начина по който се обличаш няма да върне човека за съжаление, и второ защо не помислиш над това как съпруга ти  би искал да се обличаш  след като него вече го няма макар и за първите 40 дни. Успех в преодоляването на мъката ти.

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моите най-искрени съболезнования!

Черните дрехи няма да го върнат.Мъката в душата,няма
нищо общо с цвета на дехите. Naughty

# 6
  • Мнения: 1 927
Съболезнования,мила.Много е тъжно това което се е случило. Cry

А по темата-мисля ,че траурът е в душата със или без черни дрехи.Черното понякога е израз на показност.Израз на тъга и скръб е ако ти го чувстваш така,не го обличай заради хората!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 853
Съболезнования.

Според мен е въпрос на вътрешно усещане.
Никой няма да ти казва как да се обличаш.
И никой няма да те съди или да ти се разсърди.
А и все пак това са просто едни дрехи.
Важната си ти сега.

# 8
  • Мнения: 2
моите съболезнования

# 9
  • Мнения: 348
Moите съболезнования.
Прави нещата, както ти ги чувстваш.
Когато преди време загубих близък, предпочетох дори да не ползвам всички полагаеми дни отпуск, тръгнах на работа, за да се занимава мисълта ми с нещо друго, да притъпя болката. Не смятах да въвирам в очите на непознати хора личната си мъка - те идват за друго при мен като при служебно лице.
Но и до днес си тъжа и човекът ми липсва.

От друга страна, напомнянето за едно по-особено състояние може да ти спести неуместна веселба или вицове на някои теми, които сега би понесла тежко. Траурът помага на околните да бъдат деликатни.

# 10
  • Мнения: 7 947
Съболезнования!

На въпроса - отвратително би било да видя жена на току що починал мъж в розово и с огромно деколте. С това отговарям на въпроса ти. Има елементарни граници за морал.

# 11
  • Мнения: 36
Както го чувстваш отвътре  Hug

Ето още мнения тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359647.0

# 12
  • Мнения: 5 228
Съжалявам за загубата ти.

Обличай се така, както го чувстваш. Особено ако имате деца, за тях ще е още по-подтискащо, ако се обличаш в черно. Изобщо за мен това обличане в черно е вид лицемерие, за пред хората, и не е мерило за това как се чувстваш "отвътре".

# 13
  • Мнения: X
Съболезнования!
Най-голямата ми загуба досега е моята майка....
Не носих черно,освен черна лентичка на ревера ,върху дрехите първите 40 дни.
Достатъчно черно ми беше на душата,нямах нужда от още...
Въпрос на личен избор е,според мен...Дрехите няма да заменят тъгата и мъката,нито ще я облекчат...  

# 14
  • Мнения: 7 914
коригирам, че след лубрикантите постът ми е повече от смешен Twisted Evil

Последна редакция: пт, 23 окт 2009, 23:22 от звездичка

Общи условия

Активация на акаунт