сушилня

  • 60 527
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Моля мамите които има във къщи сушилня, да ми отговорят-доволни ли сте от сушилните , много ли мачкат дрехите  или излизат сухи и нормално намачкани, похвалете се или се оплачете, че направо просторите ми висят по седмица докато изсъхнат дрехите. Предварително вии благодаря за отговорите  bouquet

# 1
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Май темата за сушилните е много актуална!  Wink
Вчера в друга тема писах за моята сушилня.

Цитат
Моята сушилня не е отделна, заедно с пералнята си е. Работи основно на два режима - за памучни материи и за фини материи. От там нататък можеш да си я нагласяш в два варианта - време за сушене (40, 60, 100 и 150 минути) или степен на изсушаване. Аз съм много доволна.
И съм и хванала цаката - ако не искам да са на хармоника дрехите, трябва да ги извадя още топлички, малко след като е приключила. Фалове съм нямала до сега!

# 2
  • Мнения: 1 559
Аз съм много доволна и въобще си нямам на идея какво бих правила без нея(особено на този влажен климат тук)Аз гладя дрехите след това,но чаршафи,кърпи,се вадят веднага и се сгъват докато са топли,така не се намачкват много. Peace

# 3
  • Мнения: 46 477
Ако не е претъпкана, а е сложено нормалното количество, въобще не ги мачка. Зависи и от материята, но тениските например излизат като изгладени.
На моята има програми, всяка от тях ги изкарва различно изсушени. Пускам я на напълно сухи и излизат готови за обличане.

# 4
  • Мнения: 417
Имам сушилня отделна от пералнята и съм много доволна.
Имам различни програми за сушене: за гладене, за прибиране в гардероба и мн.др.Не са намачкани изобщо дрехите, а напротив излизат мекички и ароматни. За зимата е направо рай сушилнята.
Използвам само 2-3 от програмите, въпреки че са много.

# 5
Такъв уред нямам,но мнението ми е негативно, изказах го в темата за тоалетните чинии.Просто според мен една дреха трябва да си се изветри,освен това една сушилня заема място,а и не зная дали дрехите няма да миришат на спарено.Моята философия е -голям открит простор-безупречно пране!

# 6
  • Мнения: 46 477
Такъв уред нямам,но мнението ми е негативно, изказах го в темата за тоалетните чинии.Просто според мен една дреха трябва да си се изветри,освен това една сушилня заема място,а и не зная дали дрехите няма да миришат на спарено.Моята философия е -голям открит простор-безупречно пране!

Аз я ползвам зимата - през това време на годината, ако ги суша навън в мъглата, на "чистият" въздух от имотите, топлещи се на твърдо гориво, след прибирането са вмирисани и пак влизат директно в пералнята  Sick
Не, не миришат на спрено, мирише на чисто, има и ароматизиращи кърпички, за който иска.
Място на ми заема никакво, монтира се в/у пералнята, има си механизъм за всяка марка Simple Smile

# 7
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какви са тия ароматни кърпички?  newsm78 Не съм чувала и ми стана интересно.

# 8
  • Мнения: 46 477
Ароматизират и омекотяват (въпреки, че омекотяване според мен не е неоходимо).
Ако имаш някой познат да ти донесе от Америка е най-евтино, иначе и в в София ги има, някъде на пазара Красно село, но май бяха с доста голяма надценка, пусни търсачката, някъде по темите за сушилните бяха дали координати.

# 9
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 436
Записвам се и аз да следя темата, тъй като ни предстои следващата седмица купуване на сушиля и се чудя каква марка, какъв вид.... изобщо имам доста да чета из форума... Hug

# 11
  • Мнения: 1 668
От няколко години ползвам сушилня и не знам какво съм правила преди това. Често да си кажа в момента предпочитам да пера на ръка пред това да суша на простор. Дрехите не се мачкат, а напротим - със сушилнята ще забравиш какво е ютия, стига да ги вади топли и да ги слагаш на закачали веднага

# 12
  • Мнения: 239
Ползвам сушилнята единствено, когато навън е влажно или има мъгла. Обикновено суша бельо и чорапи. Други неща не съм пускала. Не се мачкат повече от обикновено, дори излизат едни такива меки и пухкави Simple Smile. Единствения недостатък е, че ако пусна цяла перална (добре напълнена с дрехи) не мога да я изсуша наведнъж, най-мноог половината. Това е основната приина да не ползвам. Просто е едно голямо пране ще се пере и суши повече от 6 часа  #Crazy

# 13
  • Мнения: 46 477
... Единствения недостатък е, че ако пусна цяла перална (добре напълнена с дрехи) не мога да я изсуша наведнъж, най-мноог половината. Това е основната приина да не ползвам. Просто е едно голямо пране ще се пере и суши повече от 6 часа  #Crazy

Твоята да не би да е комбинирана машина, пералня+сушилня? Трудно е с такава, капацитетът й е 2.5 кг., но ако е отделен уред, гълта цяла пералня, има даже и 8 килограмови  Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо им няма на дрехите, супер са си! Добре че купихме сушилня, че да не се щурам напред-назад зимата кое по-напред да пера, че да съхне. Изведнъж ни отесняха гардеробите. Като е топло времето не я ползвам, но зимно време е незаменима. Не ми пречи нито бръмченето, нито топлото. Зимата дори изключвам парното в кухнята, докато сушилнята работи.

Общи условия

Активация на акаунт