кашлица, бременност, помощ отникъде

  • 18 856
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Кашлям от няколко дни - от начало много на рядко, суха, дразнеща кашлица, сякаш нещо е застанало на гърлото. Вчера бях на УНГ и на общ доктор - нищо ми няма единодушно. в последствие няколко часа през нощта кашлям, почти се задушавам, успявам седнала на дивана да заспя към 3.30 сутринта ...
Продължавам да кашлям и в момента, не така настървено като през нощта, може би малко по-дрезгаво. Звъня на разни доктори по телефона ... никой не намирам, мойта докторка гинеколожката каза, че ще звънне по-късно. Определено имам нужда от помощ, зле съм.

В 11 г.с. съм, миналата година изкарах пневмония, страхувам се сега какво е. И търся помощ навсякъде, и ето, няма.

Главата ме цепи кошмарно, от толкова кашляне и коремът ниско ме понаболява ...

# 1
  • Мнения: 2 821
Не ти трябва гинеколог или УНГ, а интернист - пулмолог...още повече си карала пневмония...Има си специалисти...да те прати общия доктор...
Не съм много наясно каква помощ ще намериш във форум... Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 93
Не ти трябва гинеколог или УНГ, а интернист - пулмолог...още повече си карала пневмония...Има си специалисти...да те прати общия доктор...
Не съм много наясно каква помощ ще намериш във форум... Rolling Eyes

бях вчера на интернист, ккато съм написала в предния пост.
 
във форум може съвет да се намери или поне доброжелателно отношение .... ако не можеш да предложиш такива, не пиши

# 3
  • Мнения: 700
Можеш да си облекчиш състоянието с чайове, нещо от аптеката за суха кашлица, подходящо и за бременни.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Опитай да хапваш и мед, особено когато ти се обостри кашлицата през нощта, мен лично ме облекчава.

# 5
  • Мнения: 923
Има едни билкови лукчета много помагат  и тавипек мисля се казваха таблетки за кашлица със лавандула аз ги вземах като бременна но в по-голяма седмица от теб.
А имаш ли температура?

# 6
  • Мнения: 93
нямам температура, не.

говорих с гинеколожката, каза да пия Стодал, фервекс и да не се притеснявам. сега ще взема чай от мащерка и ще правя инхалации с лайка и сода ...

# 7
  • Мнения: 45
Такава упорита кашлица, особено през нощта с невъзможност да заспиш съм имала при боледуване от бронхит. Голяма мъка е. Иди пак да те слушат. Според мен трябва да се лекуваш задължително с лекарства, чайчета и мед не помагат при такава кашлица. Аз се оправях само с антибиотици, някой път и венозно. Не отлагай, потърси да те прегледат, без лечение не вярвам да стане.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
За кашлица знам, че помага чай от борови връхчета и от подбел. Но трябва да попиташ дали не са противопоказни при бременност. Последният път, като се бяха разбухали моите хора, в един литър вряща вода пуснах едно пакетче билкови лукчета и семките на 2 дюли. Варих до стопяване на лукчетата, после прецеждах и им давах. Определено кашлицата се повлия - не изчезна напълно, но намаля значително. Медът също помага много. Но и според мен трябва да отидеш на специалист пулмолог, да те чуе добре и да разбере дали тази кашлица не се дължи на бронхит или на някакъв спазъм.
Желая ти бързо оздравяване и лека бременност!

# 9
  • Мнения: 923
И аз си помислих за бронхит Thinking , пак трябва да те прегледат, не се притеснявай ако се наложи да пиеш АБ има и подходящи за бременни.
Бързо оздравяване и лека бременност    Hug

# 10
  • Мнения: 93
За кашлица знам, че помага чай от борови връхчета и от подбел. Но трябва да попиташ дали не са противопоказни при бременност. Последният път, като се бяха разбухали моите хора, в един литър вряща вода пуснах едно пакетче билкови лукчета и семките на 2 дюли. Варих до стопяване на лукчетата, после прецеждах и им давах. Определено кашлицата се повлия - не изчезна напълно, но намаля значително. Медът също помага много. Но и според мен трябва да отидеш на специалист пулмолог, да те чуе добре и да разбере дали тази кашлица не се дължи на бронхит или на някакъв спазъм.
Желая ти бързо оздравяване и лека бременност!

благодаря за съветите! ще опитам това с дюлата, тъкмо една приятелка ми го разказа.
толкова е мъчителна цялата ситуация, ходенето на лекар е истинска мъка, висиш като грешен дявол по някакви опашки, вчера беше цяла сутрин, за да ми кажат, че нищо ми няма и после да не мога да спя от кашлица и задух ... за капак никакъв болничен не ми дадоха ... не мога да повярвам. и да не бях бременна нямаше да съм в състояние да ходя в офиса, а и да бухам на колегите ... защо никой не мисли за превенция? въпреки това останах у дома, просто не бях в състояние да се занеса до офиса, после ще го мисля, как ще компенсирам дните.

ще отида утре пак да ме "чуят" за всеки случаи, пък дано да имам късмет и да се оправя с бабините лекарства.

синът ми изкара бронхит преди 2 седмици, отначало мислех, че съм се заразила от него, но докторите, които видят отричат.

а медът ме провокира още повече да кашлям. чудна работа. имало някакъв вирус сега с такава упорита неприятна, но "безвредна кашлица". явно него съм пипнала. само слушах джи пи-то да цъка и да клати глава "не можа да се опазиш" ... ако знаех начин никога нямаше да боледувам, нито аз, нито синът ми ...  

# 11
  • Мнения: 830
Др.Тайс има един чуден сироп за кашлица с живовляк, абсолютно безвреден е, за чая вече са ти казали Wink

# 12
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Сетих се и за друго нещо - слагаш да заври вода и вътре пускаш една лъжичка сода и лайка. И вдишваш парите. Не знам дали е подходящо за бременни, но може да попиташ и да си направиш компрес на гърдите - напръскваш едно парче с малко ракия и черен пипер (може и синапено брашно), налагаш го на гърдите и отгоре завиваш с нещо по-дебело. Но това загрява и не знам дали е подходящо да се прави при бременност, затова попитай.
А за лекарите нямам думи просто ...  Tired

Общи условия

Активация на акаунт