Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • София
След доста трудности с моето малко съкровище вече се кърмим успешно, но от 3 дни забелязах проблем - едната ми гърда започна да произвежда значително по-малко мляко от другата. При храненията редувам гърдите и когато му давам от дясната той се насуква бързо, преглъща шумно и дори част от кърмата изтича от устичката му защото тази гърда пуска доста силна струя. От друга страна обаче когато е ред на лявата гърда бебчето суче много по-дълго и в крайна сметка в момента, в който го сложа в креватчето се разбужда и проплаква отново и се налага да го дохраня от дясната гърда.
Пробвах се да изцедя с помпата от лявата гърда след хранене и едвам успявам да изцедя колкото да покрие дъното на бутилката. Едва ли е повече от 5мл докато в дясната гърда винаги има доста повече кърма след като бебчо се е нахранил. И двете гърди са меки и неболезнени. Опипвах внимателно за бучка или някакви признаци за запушен канал, но не открих такива. Горещият душ и компреси също не подобряват положението  Confused

Моля ви, дайте съвет  Praynig Как да уеднаквя лактацията на двете си гърди?

# 1
Честито бебче и поздравления за кърменето!  bouquet
Съвсем нормално  е да имаш разлика в лактацията..стимулирането е -често сукане Wink
Познавам майки успешно кърмили и след годинката само от една гърда. Така че дори и при този сценарий, имаш ли желанието-ще го направиш Peace

# 2
ЗДРАВЕЙ, НЕ Е НУЖНО ДА ИМАШ И В ДВЕТЕ ГЪРДИ ЕДНАКВО КЪРМА ОЩЕ ПОВЕЧЕ ЧЕ ТОВА Е НЕВЪЗМОЖНО. кърмата се образува в момента на сечене на бебо. Аз винаги от лявата гърда ми е изтичала повече кърма но и те бозае повече от нея.Винаги съм редувала гърдите като почвам от дясната гърда. Цеденето ще засили лактацията тя не ти е нужна след като нямаш напрежение в гърдите за мен няма нужда да цедиш, това само ще ти навлече проблеми, давай по често да суче от по празната гърда. Когато детето расте усуква и по голямо количество кърма ето защо се налага и гърдите ти да се приспособят към търсенето, това ще отмине. Кърменето не трябва да е болезнено пълните гърди не значат повече кърма а проблем, така че не се притеснявай храни се бебо спокойно и от двете гърди и след време ще отшуми.  Hug

# 3
Честито бебче Simple Smile
И при мен дясната е много по-малко производитална от лявата, но аз от самото раждане досега съм кърмила на едно хранене и от двете гърди! В началото той си сучеше по 40 минути до час без значение от коя от двете, но като порасна и съкрати сученето на 5 минути, беше на 3 месеца, започнах първо да кърмя от по-течащата, за де не е нервен и после да доизсуче напълно по-празната. След като започна да яде твърда храна обаче смених тактиката и сега на всяко кърмене винаги предлагам дясната, от която суче максимум 1-2 минути, а после лявата по-пълната. Кърма си имам колкото да е доволен човекът Simple Smile
Не се притеснявай, всичко ще се нагоди според нуждите на бебето, стига да кърмиш често, на поискване Simple Smile

# 4
  • В лудницата на 2-рия етаж.
Честито бебе   bouquet.Нормално е двете гърди да произвеждат различно количество кърма,не се притеснявай.Давай първо по-празната,докато не се е унесъл,да може с повечко усилия да дърпа и да стимулира гърдата,после предлагай по-пълната.Успех

# 5
  • София
Благодаря за отговорите  Hug
Аз се притесних защото до скоро и от двете гърди течеше еднакво силно и сега това се промени изведнъж буквално в разстояние на няколко часа между кърменията.  Също така малко от суета се тревожа дали неравномерната лактация няма да доведе до разлика във визията на двете гърди в бъдеще. Дано с времето това се отрегулира, но дотогава съм спокойна, че бебо няма да остане гладен - в дясната гърда имам кърма като за 3 бебета   Mr. Green

# 6
Addri в началото кърмех предимно от дясната гърда, понеже ми беше по-удобно...сега обаче предпочитанията на Катерина са за лявата...и лявата ми гърда винаги е по-пълна...и естествено по-голяма...не редувам гърдите, а давам която ми е по-удобна...имаше един период към 4-5 месец, през който определно не искаше да суче от дясно и тогава, за да я накарам да суче от там използвах невзмовни пози, само и само да суче от дясно...но съм чувала за случаи на жени, крмещи само от едната гърда, така че не мисля че е проблем...

# 7
не съм чула до сега да има значение лактаията с големината на гърдите,големината на гърдите не опредялят количеството кърма която се произвежда В МОМЕНТА НА СУЧЕНЕ НА БЕБО , а и моите по природа лявата е по голечмичка. За мен кърменето не променя гърдите тоа става и ако не кърмиш, природа какво да я правиш Laughing

# 8
Мамите вече са ти писали,че и при повечето кърмачки е така и това не е проблем PeaceЩо се отнася до визията на гърдите-да,отразява се.Поне при мен е така.Преди кърмене,дясната ми гърда изглежда 2 пъти по-голяма от лявата ConfusedНе е приятно,но се свиква.
Успешно и дълго кърмене Hug

# 9
и аз това имах предвид...че сега имам разлика в гърдите...иначе за големината на гърдите по принцип няма значение...успех отново...

Общи условия

Активация на акаунт