В кой месец започнахте да си мажете коремчето с крем?

  • 15 126
  • 100
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 53
Моля, тук да споделите какви мазила против стрии сте ползвали, как и кога трябва да се започнат?

# 1
  • Мнения: 381
Можеш да почнеш от самото начало - по принцип идеята е, че колкото по-рано почнеш и колкото по-често мажеш - толкова по-голям е шансът да нямаш!
Не винаги помага, но като превантивна мярка все е нещо!
Лека бременност! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 351
Здравей и честита бременност!
Аз започнах, когато започна да ми расте корема, но не съм била много стриктна (имаше дни, в които пропусках). Говоря за първата бременност ( с тази все още не съм започнала сериозно - през 2-3 дни се мажа). Нямам стрии, но според мен си е до тип кожа. Има много майчета, които дават луди пари за мазила и пак се нацепват. С първото се мазах с Мustela, а сега ползвам някакво кремче на Avent.
Успех и лека бременност!   bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз започнах от 2-я месец да се мажа с мустела, към 5-6 използвах и Икаров, после си взех и какаово масло но с каквото и да се мазах няма особено голям ефект, цялата съм нацепена. Всичко си е до кожата, явно моята е много податлива към такива работи.

# 4
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
От самото начало на бременността започнах мазане.Не съм използвала мазила специално за бременни,мазах се с Нивеа и после с Гарние, овлажняващи лосиони.Мазах и корем и гърди.

# 5
  • Мнения: 15
Аз  започнах още от втория месец с маслото на Икаров но само за 2 седмици и от тогава само със свинска мас.Малко е неприятно но дано да има ефект .Мажа се сутрин и вечер.Преварям я на водна баня и слагам от онези есенции за сладки.Сега влизам в 6 месец и все още нямам стрии но и коремчето ми е малко .Аз ти препоръчвам да почваш със свинска мас и забрави другите мазила а и ти излиза по евтино

# 6
  • Мнения: 1 001
Аз започнах към края на 4-тия месец. Малко немърливо подходих, но така или иначе нямам стрии на корема. Наистина си е до тип кожа, но мазането ако не помогне, поне няма да навреди.  Peace
Мажех се с най-обиковенно мляко за тяло - на Гарние за чувствителна кожа.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 929
Хубаво е да започнеш с "процедурите" от самото начало, за да подготвиш кожата за предстоящото разтягане.
Аз не съм ползвала кремове, а само съвсем лекичко пощипвах корема си по препоръка на първия ми гинеколог. Иначе има разни масла по аптеките, които мисля, че са доста сполучливи. Например бадемовото. Маслото на Икаров - също.

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
В края на 4-ия месец, с маслото на Икаров. Не бях много редовна обаче.  Embarassed
За щастие стриите ми се разминаха.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Аз започнах от началото също,мазах се с крем на Mustela,после той свърши и взех на ELANCYL ... в момента пак се мажа всеки ден,но ефект няма ...по корема съм нацепена  Confused
Явно наистина зависи от структурата на кожата ,или от маслата ли ?Уж моите бяха препоръчвани и с хубави отзиви ...

# 10
  • Мнения: 573
С втората бременност започнах от 2 -месец да се мажа.Взех си отново на Палмърс,ще видим какъв ще е резултата в края(първия път имах само няколко на краката Crazy,но там съм си виновна ,защото пропуснах да се мажа.

# 11
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Започнах да се мажа още щом разбрах, че съм бременна. Използвах Percutalfa, Икаров, домашно приготвен крем. Резултатът - нито една стрия, но според мен всичко е индивидуално и си е до ген.

# 12
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Започнах от 4 месец , тогава започна да ми расте и коремчето .
Ползвах Мустела по 1 път на ден , стриите ми се раминаха.

# 13
  • Мнения: 718
Аз започнах от 4-5ти месец, ползвах на 1 тубичка на Мама Дона и сега съм само на Палмър'с. Има и други такива темички, поразрови.

# 14
  • Palma de Mallorca (Baleares)
  • Мнения: 155
От втория месец,но много ми беше лошо от миризмата на крема,и сега си го спомням неприятно,незнам дали е имало ефект аз си имах стрии от първото раждане така или иначе

Общи условия

Активация на акаунт