Мащерка и градински чай несъвместими с кърменето?...

  • 3 955
  • 5
  •   1
Отговори
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Та така разболях се аз(гърло, хрема) и си взех чай Broncho Pam. Вътре в кутийката има листовка, на която пише:
Бременност и кърмене: Поради съдържанието на Thymi herba (мащерка стъкове) и Salviaie off. folium (градински чай листа) не се препоръчва приемът по време на бременност и кърмене.
 newsm78

Е, аз го пия, но не го приготвям както пише там(3 мин. кипене и 30 мин запарване), а топвам пакетчето в чаша гореща вода.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Мащерката едва ли, но салвията (градински чай) по принцип служи за потискане на лактацията. Мисля, че в малко количество слаба отвара едва ли ще ти подейства така.

# 2
  • Мнения: 8 459
Съмнявам се за мащерката.Аз съм пила сироп за кашлица-Хустагил и неговата основна съставка е мащерка.Пише,че няма ограничения по ввреме на бременност и кърмене.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ей тук - http://www.kellymom.com/herbal/ref/herbs_t.html пише,че мащерката няма противопоказания,но че все пак се използва за намаляване на лактацията,затова трябва да се внимава.Аз обаче си пия нормални чайове,които я съдържат,и досега не съм забелязала проблем.
А салвията препоръчват да не се приема вътрешно от бременни и кърмачки,знайно защо - но за намаляване на кърмата се ползва като инфузия (запарване и киснене на билката в отварата),а не като слаб чай,така че едва ли ще има сериозни отражения - но все пак не прекалявай Grinning

# 4
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз и не прекалявам-пия го от дъжд на вятър и то доста слаб го правя, но се учудих, че болкокооп са се постарали и доста подробна листовка са сложили(май отдавна не съм си купувала такъв чай Grinning)

# 5
  • Мнения: 35 951
мисля, че мащерката предизвиква контракции, но при теб едва ли ще са особено опасни Laughing

Общи условия

Активация на акаунт