Какъв цвят мебели в хол 3 в 1?

  • 12 154
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Имам една чуденка относно обзавеждането на хол +трапезария+кухня - т.е. 3 в 1. Това е стая 7х3.2м, като има вратопрозорец на едната тясна стена, срещу прозорците в дънота на другата тясна стена е ъглова кухня. До кухнята е маса със сторове и между масата и прозорците ъглов диван. Пред дивана малка холна масичка, а отсреща малка раздвижена секция. Това е идеята ми за сега, но незнам какъв цвят мебели да избера. Стаята е боядисана в светло бежево, а на стената където е секцията има тапет в тъмно червено с бежеви листа или нещо подобно. Имам и вертикални щори в тон с червения тапет. За сега е купена само секцията, която е венге (има леки райета). Моля посъветвайте ме какъв цвят да са другите мебели, защото не ми се иска всичко да е в един тон и то венге.... Мислех холната масичка и тя евентуално да е венге, защото е точно пред секцията, но какъв цвят да е голямата маса. Може би тя трябва да се съчетае с кухнята? За кухня още не съм решила окончателно, защото все си меня мнението ако видя нещо по-различно. По принцип харесвам по-цветно и по-нетрадиционно обзавеждане. Колко различни вида дървесина може да се съчетае в една стая, за да не стане шарения? Например харесвам за кухня - зебрано в по-светло+ тъмно червен лак или гланциран MDF за горни вратички например.... Но дали тогава и голямата маса и столовете трябва да са в зебрано???? Друг проблем ми е и избора на диван, той искам да бъде комбинация кожа (може би венге)+ дамаска. Какъв цвят да е дамаската - бежева би се сляла със стената, а тъмна ще затъмни стаята.По принцип харесвам диван в черно-бяло, но май не е подходящ в моя случай.Ще съм благодарна и за снимки с подобно обзавеждане, за да видя идеи...

# 1
  • София
  • Мнения: 458
и аз като теб,а може би и повечето новодомци се сблъскват с този проблем,че трябва да съчетаят три помещения в едно!!!Аз първоначално имах някакви идеи и много се притеснявах че незнам кое с кое да съчетая.И накрая какво стана- с мъжа ми влязохме в един мебелен магазин и той като се залепи за една маса...като малко дете за играчка.И я купихме-масата е венге и заради нея смених цвета на кухнята и сега кухнята ще ми с корпус,гръб и долни вратички венге,а горните вратички и плота ще са  коко боло.За щастие секцията която бяхме харесали се оказа голяма и не можем да я съберем,та в крайна сметка и нея ще ни я правят по поръчка и ще е в цвета на кухнята.А за холна масичка -предполагам че и тя ще е венге.
Мисля си че ако цветовете са добре подбрани няма нужда  да са еднакви за всички мебели,но аз малко трудно си го представям и не мога да съм смела в тези решения,затова дето се вика си вързах гащите с еднакви цветове.Пък то накрая ще си покаже Wink

# 2
  • Мнения: 377
И на мен ми предстоят две такива обзавеждания (живот и здраве) на апартамент и къща. В апартамента съм решила да е с по-модерна визия, а къщата - по традиционна, на ръба на Рустика Laughing
Значи, първо кажи какъв ти е подът.
Иначе смятам, че секцията и холната маса задължително трябва да са еднакви. За кухненските мебели е препоръчително, зависи колко се виждат от дневната.  Но в никакъв случай не мисля, че е добре да слагаш още един "дървесен" цвят, още повече, че секцията ти е леко райе и това е претенциозно за комбиниране. А предполагам подът ти е също някакъв "дървесен" цвят и ако сложиш още един, ще ти е трети... Ако мислиш, че ще прекалиш със зебраното, направи кухнята цветна. В смисъл, например долни шкафове червени/зебрано, а горни стъкло, или бели/бежави.

Дивана - аз имам изкуствена кожа Венге на облегалки, корпус и подлакътници, а седалките и възглавничките дамаска, бяло-сиво-бежаво (не мога точно да го определя) рае от едната страна, а от другата на възглавничките същите цветове на цветя.
А в твоя случай при цветове беж и червено, цветовете за канапето трябва да са в топлата гама, но не мн тъмни.

# 3
  • Мнения: 52
Ламината е цвят Акация- светъл и неутрален. Но кухнята е това което се вижда при влизане и до нея е масата със столовете. Ако направя кухнята зебрано+тъмно червено долни и бежеви горни щкафове, тогава какъв цвят да е голямата маса?

# 4
  • Мнения: 377
Цитат
Ако направя кухнята зебрано+тъмно червено долни и бежеви горни щкафове, тогава какъв цвят да е голямата маса?
LaughingНямах предвид едновременно. В кухни Корина имаше интересни комбинации, но нещо не мога ди си пусна сайта newsm78

Успях, ето разглеждай Grinning
http://www.mebelcenter.bg/Str2.htm

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 373
Ненавиждам това еднотипно строителство,и общите помещения в които от единия до другия край мирише на манджа, ние строихме преди 5г. и лично си проектирахме къде какво. И крайния резултат е обща кухня и трапезария, а холът ми е отделно. Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 373
където и да прочета за обзавеждане все едно и също - зебрано,венге,бежаво,бук -нищо лично Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 302
Ламината е цвят Акация- светъл и неутрален. Но кухнята е това което се вижда при влизане и до нея е масата със столовете. Ако направя кухнята зебрано+тъмно червено долни и бежеви горни щкафове, тогава какъв цвят да е голямата маса?

При това положение масата ти може да е зебрано. Кухнята вече поръчана ли е? Защо това бежово за горните шкафове? Верно, съчетава се лесно, но е много безличе този цвят.... Мое мнение...
Между другото моята стая хол+ кухня+трапезария е същото разположение като твоята. Подът в по-голямата част е бял избелен ламинат. В другата част (кухнята) е жълтеникав гранитогрес. Кухнята е в бяло, ванилия (блеедо жълто е това) и тъмно червено.  Диванът е кафяв, както и масата за хранене - от най-тъмното венге. Стените са жълти, цвят много близък до този в кухнята, с един тон само по-тъмни. Холната секция е с тъмно червено и един цвят, който забравих как се води, не е много популярен, нещо средно между светло и тъмно дърво, по-близко до светъл орех. Същият цвят е и холната масичка. Пердета в жълто-златисто (плътните) и прозрачни с кафява нишка. Имам като акцент една колона на границата между кухня и трапезария, която е облечена с тапет имитиращ кравешка кожа. От същия тапет има хоризинтална ивица зад по-дългата част от ъгловия диван. Вместо килим под малката масичка имам истинска кожа. Да ме прощават природозащитниците.

# 8
  • Мнения: 52
Под кухнята има бежев гранитогрес имитиращ мрамор с нещо като жилки, но почти незабележими. Иначе смятам да готвя на остъклен балкон (там е печката с фурна), а в кухнята ще има вграден керамичен плот, но за по-малко миришещи неща - да си свариш кафе например... Колкото до кухнята не е поръчана все още, защото все нещо ме разколебава - иска ми се нещо по-оригинално, а не типична едноцветна кухня... Заради тапета на едната стена трябва да се съобразя с тъмно червеното и да има акцент и в кухнята, но трудна ми е комбинацията, защото кухня само в червено ми простее... Ако някой качи подобни снимки ще съм му много благодарна....

# 9
  • Мнения: 377
Zazzy, снимай моля те. И сложи една синя/зелена възглавничка, че ми стана топло Laughing Wink

# 10
  • Мнения: 1 885
Когато обзавеждам имам няколко принципа с които се съобразявам при цветовете.
Общо взето при помещения 2 или 3 в 1 практиката доказва невъзможността за избор н един единствен цвят (а и не е нужно)
При определен тип помещения обаче харесвам избора на чисто бели мебели навсякъде. Както и да е.
Най-правилно е да се раздели помещението на зони. Не бих искала да конкретизирам, защото има доста различни частни случаи, но като цяло тъмното дърво придава тежест, а светлото обратното. Не случайно повечето хора избират тъмна секция и холна маса (това им създава впечатление за тежест и по-баровска обстановка)
Тук важна роля играе и светлината. Представете си например, че сложите много тъмен цвят кухня в леко затънтен кухненски бокс, бил той и отворен към зялото помещение?
Изложението на помещението също играе роля. Когато е южно се предпочитат по студени тонове, при северно наблягаме на по-топлите. Западно и източно много зависи и от разположението на прозорците и пряката светлина. Като цяло колкото по-малко прозорци има (това в повечето случаи означава северно рапределение), толкова по-топли тонове използваме.

Друго важно специално за зебровите шарки е, че трябва да се внимава с тях. Когато обикаляте за мебели носете в себе си семпъл от цвета на пода + цветовете на стените.
Няма да съжалявате и рядко ще грешите  Peace

# 11
  • софия
  • Мнения: 9 590
където и да прочета за обзавеждане все едно и също - зебрано,венге,бежаво,бук -нищо лично Peace
ааа, в нас е черно+бяло+сиво+малко бежов под Simple Smile... и все някога ще проимам жълти акценти Simple Smile

# 12
  • Мнения: 52
Благодаря на всички включили се и на Soll за сайта със снимки, има доста добри идеи за кухнята, така както си я представям. Освен това изказано по-горе мнение, че в една такава стая 3 в 1 е добре да се следва принципа на разделянето на зони,  ще ми помогне много при избора на цветове. Колкото до дивана някой ползвал ли е ъглов разтегателен диван? Удобен ли е за спане и на кавъв принцип е най-добре да е механизма за разпъване?

# 13
  • Мнения: 52
Между другото кажете някаква безплатна програма за 3D-проектиране на кухни. Четох тук във форума за ALNO, но когато реших да я изтегля и ми иска пращане на sms за 2,40лв, абонамент или да си купя някакво списание, за да взема от него накакъв ваучер... Е, ами това не е безплатна програма... Доколкото разбрах и за Кitchendraw пак е така....

# 14
  • Мнения: 377
От тук е безплатна  Grinning
http://www.alno-bg.com/alno_planer.html

Също можеш да ползваш Про 100 за цялостно обзавеждане, мисля, че в Замундата я има.
Ето я: http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=143025&hit=1

Общи условия

Активация на акаунт