АГ Торакс Пловдив

  • 20 853
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Момичета, раждала съм за съжаление два пъти все със секцио.
Първия път - в държавна болница с рушвет. Месеци наред не можех да се възстановя. За съжаление и до днес един от най-кошмарните периоди в живота ми е свързан с възстановяването ми след първото секцио. Без грам преувеличение.
Втория път родих в частна болница. Тръгнах си на петия ден с бебе в ръцете и в перфектна форма. На следващия ден излязох сама с бебето на разходка. Бях в състояние да се зарадвам на детето за разлика от първия път. Всичко струваше бая пари, но възможността да се радвам на детето си за разлика от първия път не мога да я оценя в пари.
Пиша по темата заради многото отговори от момичета, които очевидно не са раждали в частна болница и не познават жени, раждали там, но веднага са готови да предложат съвет  Wink

Не бива по този начин да се разсъждава и да се създава всеобщо впечатление, че ако родиш в частна болница няма да имаш никакви проблеми. Naughty
Възстановяването след секцио или нормално раждане е много индивидуално, освен това има значение и как е водено самото раждане или операцията. За мен по- важното е да разчитам на лекар- професионалист. А това, че болницата е частна изобщо не гарантира наличието на супер- специалисти. Казвам го, защото познавам персонал на такива клиники. Както в държавните болници, така и в частните има и кадърни, има и некадърни лекари.
Иначе съм съгласна, че в частните болници обстановката е хубава, приятна, персоналът е ведър и любезен, което до голяма степен липсва в държавните болници по ред причини, които не ми се изброяват.

# 16
  • Мнения: 637
От коя кухня е инфото ти? Защото е напълно недостоверно. Няма нито едно раждане, започнало в Торакс и завършило другаде. И обратно, аз знам за поне 4 раждания, започнали другаде и завършили в Торакс. Знам означава, че познавам жените, а не просто съм подочула нещо.
Цитат
от "кухнята" на Весела и 2-ра градска и е абсолютно достоверно!
родилки са били превеждани нееднократно поради липса на апаратура!!!!!! и аз не съм "подочула" това се коментира в отделенията по рапортите на лекари и сестри!!!


Вярваш ли на всичко, което чуваш?

вярвам когато съм 100% сигурна ! предполагам важи и за теб това........


Все пак всеки сам си решава...........................

Многото удивителни ме карат да си мисля, че ти работиш на едно от цитираните места - Весела или Втора градска и си присъствала на рапорт, в който се обсъжда приведена от Торакс родилка? Няма начин да си присъствала, просто защото няма нито една приведена родилка, нито оперирана жена, няма такъв приведен пациент другаде. Че и нееднократно, това е направо нелепо. И ако наистина това се обсъжда по рапортите им, то това е НАГЛА ЛЪЖА.

Излишно е да ти предлагам да ми посочиш поне една жена, приведена от Торакс, защото не познаваш такава.

Един от проблемите на форумите е, че зад анонимния си ник всеки може да говори каквото си поиска. Затова хайде да направим следното -  кажи ми от кого си го чула (лекар, акушерка, сестра ...), напиши ми го в писмен вид с твоето име и подпис отдолу и аз ще накарам съпруга си, д-р Васил Даскалов, на секундата да подаде оплакване в комисията по лекарска етика. Съпругът ми е най - старшият акушер - гинеколог в Торакс, с добро име, за което работи денонощно в продължение на почти 20 години. Затова те моля да ми помогнеш да се защити - официално ми кажи кой разпространява слухове.

Апаратурата на Торакс може да се види на сайта им и при посещение в самата болница. Не е сниман само 3D ултразвука, който е отреди 2 месеца.

И пак да попитам - защо си 100% сигурна, че всяко второ раждане е секцио, и то без показания? Аз самата съм 100% сигурна, че изобщо не е така, защото знам колко секции е направил съпругът ми и колко раждания е водил. А ти?

# 17
  • Мнения: 637
Момичета, раждала съм за съжаление два пъти все със секцио.
Първия път - в държавна болница с рушвет. Месеци наред не можех да се възстановя. За съжаление и до днес един от най-кошмарните периоди в живота ми е свързан с възстановяването ми след първото секцио. Без грам преувеличение.
Втория път родих в частна болница. Тръгнах си на петия ден с бебе в ръцете и в перфектна форма. На следващия ден излязох сама с бебето на разходка. Бях в състояние да се зарадвам на детето за разлика от първия път. Всичко струваше бая пари, но възможността да се радвам на детето си за разлика от първия път не мога да я оценя в пари.
Пиша по темата заради многото отговори от момичета, които очевидно не са раждали в частна болница и не познават жени, раждали там, но веднага са готови да предложат съвет  Wink

Не бива по този начин да се разсъждава и да се създава всеобщо впечатление, че ако родиш в частна болница няма да имаш никакви проблеми. Naughty
Възстановяването след секцио или нормално раждане е много индивидуално, освен това има значение и как е водено самото раждане или операцията. За мен по- важното е да разчитам на лекар- професионалист. А това, че болницата е частна изобщо не гарантира наличието на супер- специалисти. Казвам го, защото познавам персонал на такива клиники. Както в държавните болници, така и в частните има и кадърни, има и некадърни лекари.
Иначе съм съгласна, че в частните болници обстановката е хубава, приятна, персоналът е ведър и любезен, което до голяма степен липсва в държавните болници по ред причини, които не ми се изброяват.

Ти ми правиш впечатление на добър професионалист, затова ми се ще да ти кажа още нещо.
Освен предимствата, които си изброила в последното изречение, също така за доброто възстановяване след раждане (секцио) имат значение и:

- съвременният предконцепнионен скрининг, с който още преди забременяване се откриват и лекуват проблеми, които биха оказали влияние по време на бременността
- сериозната женска консултация, стриктното проследяване на бременността с добра апаратура, достатъчно по време и от обучен персонал
- воденето на раждането в спокойна обстановка
- внимателната преценка на опитен персонал дали едно раждане ще протече нормално пер виас или трябва да премине към оперативно родоразрешение (защото за мене едно раждане, завършило със счупена ключица примерно, или с ДЦП, е грешка в преценката на водещия раждането акушер)
- вида на анестезията (в частност перидурална анестезия, вида на анестетика и т.н.)
- обезболяването на следродовия период
- съвременни шевни материали (атравматични игли и резорбируеми конци)
- оперативната техника (ти си го споменала, и сигурно знаеш, че ако се оперира по Starc, възстановяването е по - бързо)
- недопускането на инфекции (стриктното изследване на жените преди постъпване в отделението, липсата на пациентки без изследвания, които могат да заразят примерно с бета хемолитичен стрептокок и останалите пациенти)
- непрекъснатата и индивидуална грижа за пациента от страна на целия персонал
- липсата на болка
- дребни неща, като липсата на хлебарки, спокойния сън, храната на кетъринг, присъствието на роднини на раждането или секциото, бебето може да е при майката, а може и да се гледа от акушерка, в зависимост от желанието на майката
- не на последно място воденето на раждането от 1 акушер - гинеколог, а не от колектив,  и поемането на ясна отговорност за изхода на раждането

Всички тези неща зависят не само от професионализма на персонала, но и средставата, с които заведението разполага. И според мен това трябва да ни е целта - всяка жена да получи такова обслужване, каквото получава в частна клиника и това да се заплаща от здравноосигурителен фонд. И без това раждаемостта у нас е толкова ниска ...

Аз пак ще го кажа - в Пловдив има отлични акушер - гинеколози, аз като лекар и като жена на гинеколог бих се оставила в ръцете им с чиста съвест. На прима виста се сещам за поне по двама от всеки родилен дом. Просто ми е мъчно, че колегите ми работят при лоши условия, заплатени са унизително малко, изнасят на гърба си реформата и колкото и да се стараят да работят качествено, понякога малките и независещи от тях камъчета обръщат колата. А всеки компромис в нашата професия, за съжаление,  е на гърба на пациента.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Не бива по този начин да се разсъждава и да се създава всеобщо впечатление, че ако родиш в частна болница няма да имаш никакви проблеми. Naughty
При цялото ми уважение към теб не приемам някой да ми казва как да не разсъждавам  Laughing
Ако прочетеш внимателно постинга ми ще видиш, че бягам от всякакви внушения или обобщения, затова няма причина да генерализираш написаното от мен.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 952
Честно казано не виждам връзка между написаното от теб и цитата, от моя постинг, затова и грубия ти тон остава неразбран от мен.
Ако погледнеш регистрацията и постингите ми ще прецениш сама, че нямам нужда от съвет как да ползвам търсачките или какви са настроенията тук спрямо всяка болница в големите градове  Laughing Повярвай ми много съм внимавала в избора си втория път и отново повЕрвай ми докато не излязох с живо и здраво дете в идеална форма от болницата не бях убедена дали не съм сбъркала. Та от тази камбанария споделям опит, не съм си позволявала досега да преразказвам опита на познати  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 843
     Ама, че спор се е разгорещил:-))

    Първо по темата. За  Торакс съм чувала добри  неща. Не родих там, защото предпочетох да съм при гинеколога, който наблюдаваше цялата бременност, пък и е състудент на съпруга ми. В тяхната лекарска среда не съм чувала нищо негативно за професионализма на хората от Торакс, напротив. Е, чисто по български има и иронични  подмятания по темата "пари", но не и за професионализъм. Така , че ти си решавай, мила.

    Малко офф :  Имам 2 секцио , през 20 г. Първия път едва не умрях, Месец не се възстанових.хем този лекар сега е ИМЕ. Но не смятам, че е изцяло виновен той.. късмет. И като момичето по- горе.. второто секцио мина " по вода" , въпреки че трая цели  3 часа/ за да се оправят срастванията от първото /  Поех си детето сама на 11- тия ден. За сведение, родих в Окръжна, екипа на д.р Пелев, да са живи и здрави всички. Отделението за родилите секцио е новоремонтирано и чисто. Отношението - прекрасно. Храната  - ад... ама кой ще ти яде пък:-))
 Та така.

    Направи това, което ще те накара да се чувстваш най- спокойна.

   

# 21
  • Мнения: 4 068
Не виждам смисъл да се нападат по този начин частните клиники. В крайна сметка никой никого не задължава да ражда там и да дава пари. Но аз също искам да изкажа мнението си за Торакс-Пловди. Това според мен е една страхотна клиника с невероятен екип от специалисти. Всеки лев даден там си заслужава. Само мога да съжалявам и то съвсем искрено, че нямах финансовата възможност да родя там при наблюдаващия ме гинеколог. А именно д-р Васил Даскалов. Но пък с цялото си сърце му благодаря, че направи тази бременност за мен едно невероятно хубаво преживяване, а не низ от притеснеия и тревоги.Благодаря също и на съпругата му д-р Мариела Даскалова, защото те двамата ми помогнаха страшно много и благодарение на тях изживях пълноценно тези 9 месеца. Сега ми остава само да се надявам, че за втората ми бременност/понеже за мен няма съмнение къде и кой искам да ме наблюдава/ ще имам достатъчно средства да родя в Торакс.
Всичко останало Мели е написала и обяснила достатъчно добре и аз я подкрепям напълно.

# 22
  • Мнения: 639
Е, то малко безплатна реклама се получи?!?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 563
реклама или не, на бялото не може да се каже черно. Аз също съм чувала само положителни отзиви за Торакс, но си позволявам да споделя мнение единствено в резултат на моя контакт с това болнично заведение. И за мен лекарите, работещи там, конкретно Д-р Шехова, Д-р Даскалов, Д-р Джаров са хора, на които без никакво колебание бих поверила отново живота на детето си и моя и бих била напълно спокойна, че за мен се полагат всички необходими грижи и ми се правят всички важни и необходими изследвания, информирана съм какво се прави и защо, спестяват ми се травми (защото изпитвам ужас от болници). Не че съм имала излишни пари, но съм си плащала със съзнанието, че получавам насреща висококвалифицирана   консултация и помощ. Ако не съм била доволна, съм щяла веднага да си тръгна. Нека се поднасят коректни информации тук, защото мамите, които задават въпроси разчитат да получат достоверна информация. Кой какво казал и кой какво чул - хайде няма нужда от такива писания.
Мели, подкрепям постинга ти напълно. А ти какъв лекар си?

# 24
  • Мнения: 4 068
Ами след като питате и търсите мнения е естествено да се получи реклама или антиреклама съответно. При това положение не виждам лошо. Ако пък не искате да става под формата на реклама ползвайте опцията Лично съобщение и питайте така.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Здравейте,за гинеколозите в Торакс не знам,но неонатолозите ще коментирам,защото съм била свидетел как превеждат новородено от Торакс в др. клиника със тежка асфиксия.А как ще коментирате така нар.визита,която ви карат да платите в Торакс?Аз като попитах не може ли да платя само прегледа ми отговориха,че може,но лекаря няма да говори по време на прегледа.Това ли се заплаща с въпросната визита? newsm78

# 26
  • Мнения: 637
Ама, че спор се е разгорещил:-))

Абе да върви приказката.  Laughing
   
Направи това, което ще те накара да се чувстваш най- спокойна.

Подкрепям.  Най - важното е жената да е спокойна и да вярва в това, което прави.

# 27
  • Мнения: 637
Е, то малко безплатна реклама се получи?!?

Безплатна?

Цената е страшно висока, Десита, повярвай ми. Това са десетки години непрекъснат труд, мизерно заплащане, използване на всяка отпуска за курсове, платени от джоба, купуване на книги, четене на новости, поддържане на нивото ... Това са обаждания по всяко време на денонощието, ненормирано работно време, извънреден труд, някой от семейството трябва да си пожертва кариерата за сметка на другия ... Това е премисляне на всяко действие, за всеки пациент, всеки Божи ден, без почивка, без отпуски, без болнични ...  Това е поемане на отговорност, борба със системата, квалификация при абсурдни условия ...

Да си добър лекар е много, много скъпо удоволствие.

# 28
  • Мнения: 637
А ти какъв лекар си?

Анатомия, хистология и ембриология.  Grinning

# 29
  • Мнения: 637
Сега ми остава само да се надявам, че за втората ми бременност/понеже за мен няма съмнение къде и кой искам да ме наблюдава/ ще имам достатъчно средства да родя в Торакс.

Ренци, благодаря ти за думите. Вярвам, че няма да имаш против - ето пример, при тебе д-р Даскалов измери детето на 4 кг и ти предложи планово секцио. Ти роди чрез секцио по спешност, 4 кг. Виж как изглежда отстрани - на Весела е по медицински показания, а в Торакс би било за пари.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт