Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 184
Здравейте

Имам следната дилема, на училището за родители в Света София и на иформация от болницата ми казаха че таксата избор на лекар се заплаща в болница.
    А лекарката при която ще раждам твърди че сумата се внася в МЦ "Св. Петка" където работи и те ти издават някакъв документ за пред болницата.
 Моля майки те който са ползвали тази услуга към 1 АГ Света София да споделят как е станало плащането на таксата при тях?

# 1
  • Мнения: 432
Zdrasti.Az znam che se plashta sled ragdaneto,kato te izpisvat v samata bolnica.No moge i da ne sam razbrala.Ti tam li si reshila,pri koi doktor.Az shte sam bez ugovorka,nikoi ne poznavam

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мдаааа
По принцип се плаща в болницата, но и мен ме прекараха през системата, за която пишеш.
Спомням си, че оскъпяването беше около 100 лв.
Много ме беше яд, но бях в малко патова ситуация и нямаше как да протестирам:(

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз родих там на 12.март тази година. Избора на лекар се плаща преди да родиш и този, който си бях избрала (началника на оперативна гинекология Красимир Недялков, защото бях за секцио и него ми го препоръчаха като много добър) ми каза да ги внеса на касата на самата болница. Но на мене не ми се ходеше до болницата защото трябваше да ангажирам и мъжа ми да ме кара с колата, та ги дадох на ръка на Недялков когато 2 дни преди да родя бях за последно в частния му кабинет. Той като се срещнахме сутринта в деня на секциото ми даде един документ-картонче, за платена сума за избор на лекар.
За ВИП стая, ако ползваш, се плаща при изписването, защото сумата зависи от дните на престоя.
Успех и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 816
Aaaaa, аз не знам да е така. На мен ми казаха, че се плаща преди раждането на касата на самата болница ( Св. София), от където ти издават и касова бележка ( точно това ме впечатли мен, че не се дава под масата, на ръка)!!!
Което ще рече, че си избираш лекар, свързваш се по някакъв начин с него ( може би вземаш инфо от тук, или от самата регистратура на АГ-то) звъниш му, срещате се на един ехо-преглед, например, чудиш се дали ти харесва или не, питаш тук и там за него, после отиваш до болницата и на касата обявяваш при кого искаш да раждаш, даваш си 500-те лева, които са регламентирани от шефа на клиниката, вземаш си бележката; обаждаш се пак на лекаря и му казваш че си си платила да раждаш при него, да очаква включване около датата на термина ти Mr. Green Та, така ги виждам аз нещата!
А може обажданката на лекаря да стане преди да заплатиш, че да си сигурна, че този лекар няма да е в отпуска по това време или нещо такова!
Хм.... #Crazy какво значи да плащаш на друго място? newsm78

# 5
  • Мнения: 184
Доротея и аз така направих и така видях нещата ама друга стана,
докторката твърди че парите се внасят при нея и тя ми дава талонче за пред боницата, а не обратното, както аз разбрах на курса за родители.....и най интересното е че на информация дават същото инфо.


# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Коя е докторката?

# 7
  • Мнения: 184
Лазарова

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не е тази при която бях аз...
Незнам какво да те посъветвам:(

# 9
  • Мнения: 184
Reza а на теб защо ти се наложи да доплатиш тези 100 лв?
 ти при коя ражда?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 039
Здравей,
В цялата ситуация, която описваш има нещо странно-пари се дават на касата на болницата и срещу тях ти издават талон с името на лекаря, който си избрала. Всичко останало ми звучи като пари дадени под масата, колкото и да не го обичм тоя израз. Между другото-прегледай списъка с персонала на болницата-никъде не излиза името на докторката, която казваш. По принцип лекари с частна практика могат да ползват родилна зала на определена болница срещу заплащане-да не би случаят с твойта лекарка да е такъв. Сайтът на болницата е следния: http://www.1agb.com/ab_list.php

Успех

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Вълчанова.
Така и не разбрах защо стана това с повечето пари.
Работата е там, че се познавам с нея отдавна...говорихме за раждането..ала-бала...аз уж си знаех таксите....и накрая тя ми каза, че парите се дават на нея и тнт.....

Тя също работи към кабинет до болницата. Не вярвам да е взела парите за себе си...по-скоро шефът и от кабинета е измислил някаква врътка, защото талончетата за платена такса са си от болницата...

Та така...беше ме страх да търся тепърва друга болница...друг доктор...и така останаха нещата:(

# 12
  • Мнения: 184
Вярно че я няма в списъка...

Препоръчали са я на съпруга ми , и тоя е видял че тя пръсъства в списъка на лекарите който могат да бъдат избирани за раждане в боницата... Рових се в нета , тук таме я споменаваха като дежурен лекар в родилното , и мами случайно раждали при нея.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 039
Не знам защо е така,
Може би списъка не е пълен, но все пак за свое успокоение поразпитай тук там още и най-вече в болницата. Аз раждах там и съм много доволна. Секциото мина превъзходно и след 2 седмици бях като нова Simple Smile Моето мнение е че който и лекар да избереш от там-няма да сбъркаш.

# 14
  • Мнения: 184
brayan, теб кой те изражда?

# 15
  • Мнения: 1 685
Моето мнение е че който и лекар да избереш от там-няма да сбъркаш.
Абсолютно съм за това.Аз родих там на 19 август.Дадох 500лв.Разбрах,че някои лекари взимат по550лв.,но определянето на тарифата май зависи и от лекаря.Тази лекаркад която взима 550лв. ми обясни така:"Ние имаме регистрирани фирми и за израждането взимаме тази цена едва ли не като търговци.За това,че болницата обаче ни е намерила пациенти/а също и раждането че се извършвна в нея/като посредник,от тези пари ние и даваме 150лв."
Значи ако твоят лекар работи в някой мед. център,парите трябва да ги дадеш там.Те съответно ще ти дадат фактура и може би по служебен път ще си преведат 150-те лева на болницата,ако няма кабинет някъде,тогава може би трябва да се плати в болницата.Аз лично и по-точно съпруга ми плати след раждането в мед. център "Здраве" на Мария Луиза,където лекаря ми има кабинет.От там му дадоха фактура и картонче,което всъщнос не му потрябва на доктора,защото вече бях родила.

# 16
  • Мнения: 1 685
А-а и забравих да пиша за това/че много се отплеснах/.Всъщност мисля,че наистина няма нужда да даваш пари,защото всички там са изключителни.Акушерки,доктори,санитарки,всички.Подчертавам,че не само към мен/като плащач/,а към всички родилки.Аз също бях секцио и искам да ти кажа,че в крайна сметка излезе,че лекаря на който съм платила май само е асистирал.За това си дадох сметка преди няколко дни.
Желая ти лесно раждане и бързо възтановяване и си помисли за това дали да платиш!Аз много съжалявам за това,но се бях заблудила,че в тази цена ми влиза и самото раждане/защото съм здравно неосигурена/,но при изписването ми поискаха още 360 лв.

# 17
  • Мнения: 184
ками7 а в теза сума при теб влизаше ли Вип залата?
 Чудя се дали нямам да имам изненада по този въпрос да внеса 100 лв на болницата за вип зала?
  Офицялната болнична политика гласи че тя си влиза като услуга в тези 500 лв, това което трябва да си доплатиш е ако искаш екстра като бащата да присъства.
  Във форума срешнах обаче мнения за някой лекари че Вип залата се плаща допълнително към тези 500 на болницата, да не говорим че някой лекари имат изискване да им осигуриш транспорт  Shocked до болницата когато тръгнеш да раждаш. Което е 5 лв за такси , не съм за тях ама  е смешно .
 незнам какво да правя newsm78


# 18
  • Мнения: 184
ками ,Аз най истина се чудя дали въобще да избера лекар. До тук да чукна на дърво бременеенето ми върви леко... И се замислям сериозно заштото предпочитам за тази пари да си избера екстри като самостоятелна стая за да може бебето да е при мен .... чух че ги хранят с адаптирано мляко ,аз се много се надявам да имам кърма и ако мога да опазя стомахчето му девственно (така го наричат когато е само на кърма), на училището за родители лекаря предупреди че ако не си го вземеш на време му бутат едно шише с адапте с голяма дупка и много трудно после да го научиш на гърда... Аз съм първескиня , нулев опит и се притеснявам.
 При теб как беше

# 19
  • София
  • Мнения: 2 039
За секцио не може вип зала- за таткото не съм сигурна-нашия не го пуснаха въпреки че исках да си платя. За нормално раждане може-но си плашаш отделно на тези 500лв - още 100 за зала и 100 за таткото ако искаш.

За Вип стая се плаща отделно и според мен си заслужава, но само ако можеш наистина да си го позволиш.

# 20
  • Мнения: 1 685
Наистина отделно се плаща за ВИП.Цените бяха 35лв. за двоен и 70 мисля беше за единичен.При секцио се стои поне 5 дни,ако всичко е нормално,така че при изписване за престоя ще ти искат не 100,а минимум 175лв.
Не мога да разбера заблудата част от политиката на болницата ли е.Ето amberx също се е объркала относно това плащане и искам да ви кажа,че на изписването ми имаше още една жена с такава обърквация като мен.Добре че старшата акушерка е печеняк от всякъде та ни светна как да не плащаме

# 21
  • Мнения: 184
Така като гледам , особенно да чукна на дърво с моята нормална бременност е най добре да отиде и който се падне, и 500 лв да отидат за екстри като Вип стая и присъствие на таткото... Само трябва да убедя таткото ,  доста притеснен и наплашен от отношението на лекарите когато не си платиш и се притеснява за мен и бебчо.

# 22
  • Мнения: 35 951
плащането става по 2 начина - или в касата, или на лекаря директно, но в 2та случая получаваш картонче
аз платих директно на лекарката 550 лв.
има и нещо друго - лекари не от тази болница сключват договор с б-цата да израждат там и ходят само за ражданията, за които са избрани, за това може да ги няма в списъка
истина е, че дежурните екипи са супер, обслужването /ако мога така да кажа/ е същото като при платилите за раждане, а и след това при престоя в болницата няма разлика в отношението
аз си платих само раждането, престоят ми беше съвсем "редови" Simple Smile и от момичетата от виповете, а и от персонала знам, че между вип и обикновена стая няма особена разлика
вип-операционна няма, само вип-родилна зала, но не знам с какво е по-различна от обикновената

# 23
  • Мнения: 834
Amberx, какво да ти кажа, аз преди година бях пред същата дилема. Тъй като имах доверие на дежурните екипи не направих избор за лекар, а и бях здр.осигурена. Отидох и си родих при който си беше дежурен. После ползвах двойна ВИП стая срещу 35лв. на вечер, която не беше като обзавеждане много по - различна от обикновенните (само дето имаше телевизор с 3програми), но пък достъпа до нея на роднините е от 13-18 часа и така таткото висеше при нас колкото си искаше.
Единственото, за което мъжа ти може би има право е отношението към теб (не че към мен е било лошо). С мен имаше в стаята жена, на която съпруга беше присъствал и от разказа и направих извод, че все пак има някаква разлика. Просто нея са я информирали непрекъснато каква система и слагат, какво предстои, абе с две думи когато са под око от таткото (дори и да седи в далечния ъгъл) те работят с така нареченото информирано съгласие.
Докато аз незнаех нито какво ми слагат, защо ми го слагат, след това колко ще ме шият и т.н.  А и без таткото, ако си от по- емоционалните и викаш на воля ще видиш как се подсмихват на всеки твой вой. Така поне реагираха към викащата жена до мен в предродилна зала.
Та с 2 думи, ако имаш някой и друг лев, го дай само за ВИП услугата самост.зала + таткото, а след това и ВИП стая. Иначе не се набутвай с избор на лекар - всичко прави дужурната акушерка, а избрания лекар накрая само ще те зашие. Не мисля, че няколкото конеца заслужават 500лв.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 972
Аз родих там на 12.март тази година. Избора на лекар се плаща преди да родиш и този, който си бях избрала (началника на оперативна гинекология Красимир Недялков, защото бях за секцио и него ми го препоръчаха като много добър) ми каза да ги внеса на касата на самата болница. Но на мене не ми се ходеше до болницата защото трябваше да ангажирам и мъжа ми да ме кара с колата, та ги дадох на ръка на Недялков когато 2 дни преди да родя бях за последно в частния му кабинет. Той като се срещнахме сутринта в деня на секциото ми даде един документ-картонче, за платена сума за избор на лекар.
За ВИП стая, ако ползваш, се плаща при изписването, защото сумата зависи от дните на престоя.
Успех и леко раждане!

По същия начин бях и аз. Недялков е невероятен човек.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 692
Родих преди три месеца в Света София.Направих избор на лекар и платих 550 лв. Не ми е ясно защо някои плащат 500,а други 550 лева,ама здраве да е, важното е че раждането мина бързо и лесно.Не съжалявам че си избрах лекар,така се чувствах по-спокойна.В тези 500 или 550 лева при мен влизаше и ВИП залата.За нея не съм плащала отделно.Тя съчетава в едно предродилна, родилна и следродилна зала.Всичко е на едно място и там си през цялото време от периода на контракциите и получаването на пълно разкритие до двата часа след раждането.Само от едното легло се местиш на другото/магрето/.И после обратното.След това бях и във ВИП стая/много се чудих дали да си избера такава/.Бяхме две момичета,а първата вечер бях дори сама.Стаята беше просторна със санитарен възел/общ за две стаи/.Не съм плащала понеже имам застраховка към Доверие и те ми поеха ВИП стаята,но мисля,че единичната е 70,а двойната 35 лева.

# 26
  • Мнения: 118
В самата болница на регистратурата.Аз не съм плащала за лекар, но съм много доволна от отношението на лекарите към мен.Родих при д-р Панова тя е полякиня и е много добър специалист, тя изражда в повечето случаи само такива жени които са си платили и най-често секцио.Бих ти я препоръчала въпреки, че азродих нормално без разрези и без шевове. Успех и леко раждане.

# 27
  • Мнения: 2 950
Родителите ми платиха веднага след раждането за избора на лекар и вип зала - 500 лв. На излизане от болницата си платихме на касата престоя във вип стая. Това е! Много странно ми звучи това прекарване през центъра. newsm78

# 28
  • Мнения: 1 685
Така като гледам , особенно да чукна на дърво с моята нормална бременност е най добре да отиде и който се падне, и 500 лв да отидат за екстри като Вип стая и присъствие на таткото... Само трябва да убедя таткото , доста притеснен и наплашен от отношението на лекарите когато не си платиш и се притеснява за мен и бебчо.

Аз доколкото разбрах ти ще раждаш секцио,така че присъствието на бащата мисля чи ще ти излишно.А що се отнася до ВИП-а,преимуществото му пред другите стаи е това,че свиждането с близките ти става в самата стая,а не да излизаш да висиш в кафето или коридора.Но искам да ти кажа,че може би в др.стаи е по-забовно и може да получиш интересна информация относно гледането на бебчо от др.майчета.

# 29
  • Мнения: 184
Много благодаря за споделените думи майчета:)
Разказах на таткото, какво сте ми написали и той е доста по малко притеснен  Grinning;  Благодаря ви!
 Аз ще раждам нормално , за сега всичко си върви нормално, дай боже нещо да не се обърка само и така да стане;
 Та след като си поговорихме с таткото найстина е по добре да отидем при дежурният екип (още повече че досега не съм следена от лекат от 1 АГ и освен консултация със споменатият лекар, която е недостатачна ).
 Всички майчета пишят че  дежурните екипи са страхотни и че всички си разбират добре от работата , досега не съм срешнала мнение за некъдърен лекар или акушер  в Света София. И си мислим че е най добре паричките да отидат в друга посока - лично неща който мен ме правят по спокойна вип с таткото.
 И двамата имаме желяние таткото да присъства на раждането,  най вече заштото за мен това е човека на който безрезервно вярвам и за мен че е едно огромно облекчение че той ще е там и ще ме подкрепя.Знам че само от простото на глед държане на ръката ми ще се чувствам много по добре. А и искам да споделя мига на първото изплакване на детото и появаването ми на бял свят. Знам че раждането е не безкрайно красива и чиста гледка но това е чудо на природата .
  Чесно казано не бях 100 % сигурна (едно малко гласче в мозака ме човъркаше) дали той има желяние да присъства, но днес замина в командировка за една седмица и заръките му към бебето( говореше на корема ми) , беше да го чака да не бърза да излиза, че тати иска да е там 

Общи условия

Активация на акаунт