Някой давал ли е на бебето си антибиотика Медоклав?

  • 4 810
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте! Искам да попитам дали някой от вас е давал медоклав на детето си и какви са били положителните и отрицателни ефекти. Моята бебка е на 11 м. вчера започна с температура и хрема и до вечерта стигна до 38,5, ходихме до един медицински център, тъй като педиатърката ни не можа да я прегледа. Оттам ни предписа медоклав, започнах да го давам, през нощта температурата започна да спада, но все пак искам да чуя и други мнения относно този антибиотик.

# 1
  • Мнения: 5 393
Не съм давала този антибиотик. И как така е изписан антибиотик без никакви изследвания? Гърдите на бебето чисти ли са или има хрипове? Ако симптомите са само температура и хрема, е абсурд да се пие антибиотик. Дано поне не е някой много силен.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 098
ъъъ, къв тоя АБ за няма и 1 ден с Т и...хрема???? не съм го чувала...но не бих го и почнала...

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Ако мога да избегна даването на антибиотик винаги го правя.Нашият педи винаги ни изписва за всеки случай,но ни препоръчва и други лекарства,които да дадем (например имуностимулиращи) и казва дано избегнете даването на антибиотик.

# 4
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
Ние сме го пили няколко пъти и имаше ефект,но не е ли изписан твърде рано като се има предвид че е един от най силните антибиотици.Бих те посъветвала да се консултираш и с педиатъра на детето.Бързо оздравяване!

# 5
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не съм го чувала.Но аз не бързм веднага АБ да давам.

# 6
  • Мнения: 3 929
Не съм го давала, нито съм го чувала. Дори и друг да беше, не е ли рано да се дава АБ само при хрема и Т?

Общи условия

Активация на акаунт