Раждане във вкъщи

  • 4 807
  • 122
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Тази история е от едно списание, което четох преди няколко години. Петнайсетгодишно момиче имало леки стомашни болки и диария. Предположила, че това се дължи на вирусна инфекция и си легнала рано. Няколко часа по-късно се събудила от плача на нещо, което се бутало в краката й под одеалото. Тя отгърнала завивката и видяла гърчещо се розово бебе – момиченце, все още свързано с нея чрез пъпната връв, лежащо между краката й. Тя даже не е знаела, че е бременна.
Ludmil    ...ти приемаш ли тази история за чиста монета?
ама честно .........!
 newsm78 newsm78 newsm78

Мдаа, да не е разбрала че е бременна- как да е, ама да си роди насън, без да усети, ще ме прощаваш... Stop Боже.... ooooh!
Иначе може да прозвучи странно, но дори и в днешно време има случаи на жени, които идват в някои от последните месеци на бременността, без да знаят, че са бременни! И не говоря само за 15 годишни девойки, а и за жени на възраст! Мислили примерно, че имат миома. Crazy

# 16
  • София
  • Мнения: 2 493
Цитат
Всъщност въобще не задължавам противниците на раждането в домашни условия да пишат тук само за да покажат пред света колко са против или да изкажат мнение по мой адрес и лично ще ги помоля да пропуснат тази тема. Не задължавам никого с нищо, както казах, само информирам.

това и да го пишеш и да не го пишеш тука няма значение. Винаги ще те оплюят.
Аз лично ти благодаря за инфото!   Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 577
Да бе да, раждане в къщи.

Нищо вярно няма от това, което пише в книгите!

Затова и не ги чета вече, само форума!

# 18
  • Мнения: 1 161
Виж сега, никой няма дате анатемоса- решили сте- правете си каквото сте решили! Не разбирам/ама щото съм глупава и отровена от цивилизацията сигурно Crazy/ за ЧИЙ ни "информираш"? Който се интересува от такъв вид раждане може да си пусне гугъла едва ли чака теб newsm78 ...
Да, пусни един гугъл за материали по тази тема на български и ако успееш да намериш нещо ми се обади. А иначе малко жени тук владеят така добре английски, че да прочетат статиите в оригинал с цялата им терминология.

# 19
  • Мнения: 1 161
ИМАШ ПРАВОПИСНИ ГРЕШКИ В ЗАГЛАВИЕТО!!!
Не ми се чете цялото ти излияние, но предполагам, че си го copy-pasteнал от някъде, та там може и да няма. Пожелавам ви успех в начинанието, особено на жена ти, на чийто гръб ще експериментирате  Praynig
Копирам го от Word-a, където са преводите, но не са редактирани, нямам време.

# 20
  • Мнения: 2 529
Чак сега оцених, че мъжът ми всъщност е безценно съкровище  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 161
Ох, с това връщане назад в природата, немам думи!!!

Ами като се замисля - ама въобще не искам да се връщам назад в природата - баба ми например е родила първото си момиченце /вкъщи естествено/ мъртво. Ако е раждала в нашите години, това сигурно нямаше да се случи.

Людмил, сигурна съм, че сте против и следенето на бременността чрез ехограф, правене на изследвания, секциото.

Аз съм била например напречно разположена, доста рядък случай - бебето не е нито с главата надолу, нито с дупето, а настрани. Животът на майка ми е бил в голяма опасност, а съм и преносена доста, значи раждането вкъщи трябва да означава в този случай само лоши неща.

Преди не знам колко си години всяка жена е раждала по 7-8 деца и се използва принципа на естествения подбор - което оцелее, оцелее, ранната детска смърт се смята за нормална, както и смъртта на родилката.

Да не говорим пък за болестите, които са отнемали милиони жертви и които вече са изкоренени, благодарение на съвременната медицина.

И като цяло не виждам една причина да се връщаме назад - ама нито една!

Лично аз харесвам, че ползвам компютър, кола, мобилен телефон, че мога да раждам в болница!!!
Странно защо, откакто медицината се е заловила да "изкоренява болести" те не само не са намалели но са се удвоили и утроили??? Thinking Сега човека има повече болести от всички животни на земята взети заедно. И това наричаш успех на медицината? Не съм против медицината, но съм против методите, с които тя налага "единствената и абсолютна" истина за здравето, раждането, памперсите и т.н. Не се хваля и не претендирам, но така се случи, че животът ми на запад ме отвори към много неща, изчел съм и видял съм много неща, недостъпни тук, за които у нас не се говори -- например, как десетки учени-пионери са били затривани, само защото са дръзвали да открият начин с който човек да бъде здрав без помощта фармацевтика, скалпели и химия. Същото е и с раждането и с отглеждането на детето и т.н.  Имам книги за долината Хунза в Тибет, където хората не знаят болести и живеят по 120-150 години. Там болници и лекари няма и се прилагат методите, за които говоря. И не им трябват "успехите на медицината" за да "изкореняват болести" защото те изначално ги нямат. Няма рак, няма диабет, апандисит... Успеха на медицината при нас е в това, че успешно създава недъгави хора, а после успешно предлага лекове. Колко деца са осакатени при раждането или от ваксинации? Колко имат алергии и слаба имунна система, увредени органи доживот заради неправилна лекраска намеса или ненамеса? Моето братче бе удушено от лекарите при израждането. Съседа ми е ослепял след ваксинация в детска възраст. Аз самият съм потърпевш. Има стотици такива случаи, а в много от тях дори родителите не подозират, защо детето им се е родило с увреждания. И ако някои се потруди да събере тези случаи ще се окаже, че "успехите на медицината" са затрили повече хора, отколкото световните войни. Но това вече е друга тема.

# 22
  • Мнения: 1 613
Тук в Англия се практикува раждането вкъщи, НО...
1. майката трябва да отговаря на определени условия (това май не е точния израз, но  Embarassed) - да е нямала проблеми през бременността, бебето да е в подходящата позиция и др.
2. задължително с (най-малко) 2 акушерки - едната се грижи за майката, а другата за бебето!
3. ако нещо не стане както трябва викат линейка. Но колкото и да са бързи се губи ценно време!!!

Всяки четвъртък вечер по ББС3, дават "Desparete midwifes" един час. Това е филм за работата на акушерките. Дават всякакви раждания - в болница (нормално/секцио), в домашни условия, във вода. Предполам ще ти е интересно и ако имаш възможност го гледай. Ще видиш, че дори и всичко да е вървяло нормално, винаги нещо може да се "обърка" в последния момент! И когато нещо се обърка изтръпвам само докато гледам, а представям си как се чувства майката.

Тук има и "Birth centers". Там обстановката е домашна - кухня, спалня, тв, микровълнова и всички други екстри. Има само акушерки, няма лекари. Целта на тези центрове е майката да се чувства като у дома си, защото много жени се стресират от болничната обстановка (апаратури, лекари и др) и се забавя раждането. Ако нещо се обърка те водят с линейка в най-близката болница. Ако аз бях решила да раждам в такъв център и ако се беше наложило да ме водят в болницата това щеше да отнеме 15 мин, които аз мисля, че в такъв момент са много ценни!

Всеки има право да избира как и къде да ражда, ако естествено нямало проблеми по време на бременността (което не значи, че в последния момент нещо не може да се обърка).

# 23
  • Мнения: 1 161
Тази история е от едно списание, което четох преди няколко години. Петнайсетгодишно момиче имало леки стомашни болки и диария. Предположила, че това се дължи на вирусна инфекция и си легнала рано. Няколко часа по-късно се събудила от плача на нещо, което се бутало в краката й под одеалото. Тя отгърнала завивката и видяла гърчещо се розово бебе – момиченце, все още свързано с нея чрез пъпната връв, лежащо между краката й. Тя даже не е знаела, че е бременна.


Ludmil    ...ти приемаш ли тази история за чиста монета?
ама честно .........!
 newsm78 newsm78 newsm78
Честно казано не вярвам в нея но от уважение към автора не я махнах, все пак преводен материал е.


# 24
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Тази история е от едно списание, което четох преди няколко години. Петнайсетгодишно момиче имало леки стомашни болки и диария. Предположила, че това се дължи на вирусна инфекция и си легнала рано. Няколко часа по-късно се събудила от плача на нещо, което се бутало в краката й под одеалото. Тя отгърнала завивката и видяла гърчещо се розово бебе – момиченце, все още свързано с нея чрез пъпната връв, лежащо между краката й. Тя даже не е знаела, че е бременна.


Ludmil    ...ти приемаш ли тази история за чиста монета?
ама честно .........!
 newsm78 newsm78 newsm78




 #Shocked #Shocked #Shocked
Извинете младежо.Да сте чували за НЕЧОВЕШКИТЕ болки по време на раждане,за това, че раждането не приключва за 15 мин, а трае часове - 3,4-10-20 часа, за това че се получават разкъсвания, които няма как да проспиш.....................

# 25
  • Мнения: 1 161
Тази история е от едно списание, което четох преди няколко години. Петнайсетгодишно момиче имало леки стомашни болки и диария. Предположила, че това се дължи на вирусна инфекция и си легнала рано. Няколко часа по-късно се събудила от плача на нещо, което се бутало в краката й под одеалото. Тя отгърнала завивката и видяла гърчещо се розово бебе – момиченце, все още свързано с нея чрез пъпната връв, лежащо между краката й. Тя даже не е знаела, че е бременна.
Ludmil    ...ти приемаш ли тази история за чиста монета?
ама честно .........!
 newsm78 newsm78 newsm78

Мдаа, да не е разбрала че е бременна- как да е, ама да си роди насън, без да усети, ще ме прощаваш... Stop Боже.... ooooh!
Иначе може да прозвучи странно, но дори и в днешно време има случаи на жени, които идват в някои от последните месеци на бременността, без да знаят, че са бременни! И не говоря само за 15 годишни девойки, а и за жени на възраст! Мислили примерно, че имат миома. Crazy
Абсолютно, лично познавам едно семейство в което майката роди на... 52 години. Заиграли се родителите в леглото, след време почувствала нещо, отишла на лекар, казали й че е миома, та от лекар на лекар и накрая с оказало че е бременна....  Joy И го роди -- здраво, хубаво момченце.

# 26
  • Мнения: 1 161
Тук в Англия се практикува раждането вкъщи, НО...
1. майката трябва да отговаря на определени условия (това май не е точния израз, но  Embarassed) - да е нямала проблеми през бременността, бебето да е в подходящата позиция и др.
2. задължително с (най-малко) 2 акушерки - едната се грижи за майката, а другата за бебето!
3. ако нещо не стане както трябва викат линейка. Но колкото и да са бързи се губи ценно време!!!

Всяки четвъртък вечер по ББС3, дават "Desparete midwifes" един час. Това е филм за работата на акушерките. Дават всякакви раждания - в болница (нормално/секцио), в домашни условия, във вода. Предполам ще ти е интересно и ако имаш възможност го гледай. Ще видиш, че дори и всичко да е вървяло нормално, винаги нещо може да се "обърка" в последния момент! И когато нещо се обърка изтръпвам само докато гледам, а представям си как се чувства майката.

Тук има и "Birth centers". Там обстановката е домашна - кухня, спалня, тв, микровълнова и всички други екстри. Има само акушерки, няма лекари. Целта на тези центрове е майката да се чувства като у дома си, защото много жени се стресират от болничната обстановка (апаратури, лекари и др) и се забавя раждането. Ако нещо се обърка те водят с линейка в най-близката болница. Ако аз бях решила да раждам в такъв център и ако се беше наложило да ме водят в болницата това щеше да отнеме 15 мин, които аз мисля, че в такъв момент са много ценни!

Всеки има право да избира как и къде да ражда, ако естествено нямало проблеми по време на бременността (което не значи, че в последния момент нещо не може да се обърка).
Знаеш ли адресите на такива центрове? Идеята ни е да намерим местна акушерка за целта и разбира се, на видеозона всичко трябва да е наред за да може да роди във вкъщи. Методите на 21-ви век ще послужат да сме по-сигурни че всичко ще мине наред. А между другото, хорих по турските села в Еленския балкан да се видя с едни познати. Там най-близката болница е на 35 км. и то лош път. Хората си раждат по няколко деца у дома без проблем и не казаха да е имало смъртни случаи.

# 27
  • Мнения: 7 186

Странно защо, откакто медицината се е заловила да "изкоренява болести" те не само не са намалели но са се удвоили и утроили??? Thinking Сега човека има повече болести от всички животни на земята взети заедно. И това наричаш успех на медицината?

Имам книги за долината Хунза в Тибет, където хората не знаят болести и живеят по 120-150 години. Там болници и лекари няма и се прилагат методите, за които говоря. И не им трябват "успехите на медицината" за да "изкореняват болести" защото те изначално ги нямат. Няма рак, няма диабет, апандисит...

А на теб ясно ли ти е каква е разликата между това да живееш в Тибет и в големия мръсен град, където хората са подложени на стрес, всякакви канцерогени и неправилно хранене? Това си е резултат от прогреса на цивилизацията, затова има повече болести и хората умират по- рано, затова съответно и медицината работи с пълна пара и хората боледуват често. Така че няма нужда да правиш пропаганда срещу медицината, защото за заболяванията не е виновна тя, а начина и средата ни на живот. Naughty
И с едно допълнение- не се пише апандисит, а апендицит. Явно толкова и разбираш от медицина.
Нищо лично...

# 28
  • Мнения: 1 613
Ето този линк, надявам се да ти е полезен. Има адреси в Англия, Уелс и Скотланд.

http://www.babycentre.co.uk/refcap/548756.html

# 29
  • Мнения: 1 613
Идеята ни е да намерим местна акушерка за целта и разбира се, на видеозона всичко трябва да е наред за да може да роди във вкъщи. Методите на 21-ви век ще послужат да сме по-сигурни че всичко ще мине наред.

В коя държава сте? (извинявам се ако си писал - не съм видяла)
Лошо няма. Ако предпочитате раждане вкъщи и ако всичко е нормално и присъства акушерка/и тогава съм за, но аз лично не бих се навила за раждане вкъщи. Някак си по-спокойна се чувствам в болница. Както и много жени се чувстват по-спокойни вкъщи, от колкото в болницата.

Забравих да кажа (то се подразбира, де), че в такъв център не могат да ти сложат епидурална упойка, но има и други като Петидин например, който е по-слаб от епидуралната, но акушерка може да го сложи.

Общи условия

Активация на акаунт