Раждане във вкъщи

  • 4 804
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 932
Да ви кажа и аз съм ги чувала тези глупости, че фармацефтичните компании правят болести за да продават лекарства и медицината уж им помагала. Само че никой не се замисля че едно време сапиели вода директно от реката, а днес ако опиташ само се молиш да се разминеш с диария. Да не говорим за храната. А те тогава са живеели и доста по-кратко. Аз след като родих съвсем нормално, след перфектна бременност се оказа, че трябва да ми правят ревизия, защото плацентата не излизаше. С пълна упойка. Къде щях да съм сега ако бях родила в къщи? Не смятам че риска си заслужава

# 46
  • Мнения: 1 735
Само че никой не се замисля че едно време сапиели вода директно от реката, а днес ако опиташ само се молиш да се разминеш с диария. Да не говорим за храната.
Вярно е това-да. Пиели са директно от реката,храната е била хубава,естествена и не е имало медицина.Сега всичко е (с извинение) в гъзъ,та затова и съществуват фармацевтични компании и други такива.Проблемът не е едностранчив,съгласна съм.Вината не може да се търси само в последиците... Но ако задълбаем сега,по добре да пишем нова тема  #Crazy Иначе определено има какво да се каже по въпроса  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 2 142
На това му викам, всеки луд с номера си! Аз никога не бих се навила на тази опция. Вкъщи може, но с лекарски екип! Дано всичко да е наред с експеримента ви, но мисля че сте просто безрасъдни, не просто екстремисти. Стискам ви палци и отивам да се обадя на съпруга ми за да му кажа, колко много го обичам и че е най-голямото съкровище на света.

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А по въпроса за медицината: най-успешния и доходен бизнес в света.

...благодарение на който доста хора са прескочили трапа...а някои и по няколко пъти.
Съгласна ли си да се откажеш от медицината и когато живота на някой твой близък виси на косъм и може да бъде спасен от лекарите?

Тогава дали ще сте толкова природосъобразни, че да приемете избора на природата....и да си кажете "ми...какво да се прави...щом трябва, нека си умре...медицината е кофти бизнес и не щем да се занимаваме с нея...."........

е това се чудя...


Пак казвам МОЖЕ всичко да е ОК и да няма проблеми и тнт...но да се отрича с лека ръка постигнатото от медицината..простете но е несериозно.

Последна редакция: пн, 19 сеп 2005, 16:33 от Reza

# 49
  • Мнения: 7 186
Чудя се тези от вас, които плюят по медицината и я наричат "доходен бизнес" колко пъти досега са се възползвали от лекарски услуги и защо въобще ходите по лекари? Съжалявам, ама звучи много обидно и неблагодарно да се възползваш от нещо и след като получиш съответната помощ да говориш такива неща. Rolling Eyes
Ами в крайна сметка никой насила не го взимат в болницата, всеки може да подпише документ, за да откаже лечение и да се лекува както намери за добре или да хване гората и да ходи в Тибет ако ще.
Не ви прави чест да се възползвате от медицината, а след това да я отричате. Naughty 

# 50
  • Мнения: 1 735
Светът е тъй устроен(както вече споменах),че всичко се върти около това(доходния бизнес,който изглежда незаменим и благороден)!
Хайде сега,върлите защитници на медицината да споделят колко доктори познават-лично и какви са впечатленията ви от тях? Къде е благородството и хуманността в цялата тази история и къде са кинтите!
Разбира се има и свестни докторя,но те горките са толкова малко и толкова настъпани от другарчетата си бизнесмени...

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хайде сега,върлите защитници на медицината да споделят колко доктори познават-лично и какви са впечатленията ви от тях?

Познавам много доктори.
Истинските се борят на пръстите на двете ми ръце.
Това не променя нещата.
Медицината ми е помогнала много и немога да я отрека.

Байдъуей...ти на зъболекар ходила ли си? Имаш ли идея колко хора са умирали от зъбни инфекции в недалечното минало?
Много...
Баба ми е една от тях.
Така че....не ми говори, че медицината трябва да се отрече, а помисли малко преди да пишеш.

# 52
  • София
  • Мнения: 8 932
Това че има "доктори", които се интересуват повече от печалбата, не означава че медицината не е хуманна и полезна наука. Още повече като се има предвид първоначалната идей-визирам Хипократовата клетва. И физиците са изобретили атомната бомба, но и много полезни неща покрай нея.

# 53
  • Мнения: 1 735
А по въпроса за медицината: най-успешния и доходен бизнес в света.

...благодарение на който доста хора са прескочили трапа...а някои и по няколко пъти.
Съгласна ли си да се откажеш от медицината и когато живота на някой твой близък виси на косъм и може да бъде спасен от лекарите?

Тогава дали ще сте толкова природосъобразни, че да приемете избора на природата....и да си кажете "ми...какво да се прави...щом трябва, нека си умре...медицината е кофти бизнес и не щем да се занимаваме с нея...."........

е това се чудя...


Пак казвам МОЖЕ всичко да е ОК и да няма проблеми и тнт...но да се отрича с лека ръка постигнатото от медицината..простете но е несериозно.

Човече,от доктори най-ме е страх.От смъртта не ме е толкова шубе ,колкото от тях!
Мои близки,в техни ръце-опазил ме Господ.Скоро горчив случай имахме:наш роднина,да си беше заминал от този свят по-добре щеше да му е.Отваряха му главата 2 пъти и сега-МАМКА МУ-не е с всичкия си  #Cussing out А беше невероятно интелигентен и забавен човек.Трябваше ли да пиша за това пред толкова много хора,че да разберете за кво говоря?
П.С: Мен колко са ме "лекували" да не споменавам! Но тогава нямах право на избор.Била съм малка,та са ме водили при чичо доктор не веднъж.Е ,не са ми помогнали.
Мога да изреждам още хиляди случаи,но не мисля че има смисъл.Който разбира,разбира.

# 54
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стискам ви палци и се моля експериментът ви да се окаже успешен Praynig Сигурна съм, че второто ви дете ще се роди в болницата. Защото само една раждала жена знае какво е изпитанието за психиката й, докато не види бебето си и не го чуе да изплаква...
А ето това въобще не отговаря на истината - в действителност в болница обикновено се ражда първото дете,а ражданията вкъщи са най-често на втори и последващи деца,когато жената има известна представа от нещата и е уверена,че може да се справи.В съвсем нередки случаи жените избират да родят вкъщи с помощта на акушерка именно заради ужасно травмиращо раждане в болницата.Проучвала съм въпроса от естествен интерес,докато бях бременна - нямаше начин да родя вкъщи,предвид че съм си в БГ,но ако имаше - нямаше да се колебая въобще.Както съм казвала и друг път - и без друго за една бройка щях да родя вкъщи,защото стана много бързо и в болницата,която е на 15мин път от нас,стигнах с пълно разкритие,напъни и прорязваща главичка.Не ме е било страх,нямах особени болки (раждала съм 2х и двата пъти не мога да кажа,че е било много болезнено - по време на мензис ме е боляло доста повече) и имах свободата да се движа и да заставам в поза,каквато ми е удобна и съответно да се чувствам максимално добре - нещо,което ми беше моментално отнето в болницата,където трябваше да лежа по гръб,за да е удобно на акушерката,не на мен.Не го смятам за правилно!Да не говорим пък,че в споменатата от някого потенциално опасна ситуация с падането на детските тонове много често е достатъчно просто да се промени позата,в която е родилката,за да се нормализират - поправете ме,ако греша,но в българска болница това изобщо не се прави,не съм нито чела,нито чувала да са предложили на родилката такова средство като опит да се овладее положението.При това е известно и го пише дори в учебниците за акушерки (правила съм си труда да прочета такива - естествено,не български) и го има дадено като статистика,че позата лежане по гръб има доста рискове за майката и бебето,макар че е удобна за лекарите и акушерките,и че на практика изправената,коленичила или странична поза са по-естествени и свързани с по-малко усложнения.Затова раждането вкъщи с акушерка е много повече за предпочитане според мен,защото тези неща се отчитат и прилагат,наред с много други техники за облекчаване не само болките,но и цялостното състояние на раждащата .
Поувлякох се с разсъждения - както и да е.
Людмил,не е  лошо да има подобни статии - най-малкото провокират с различно мислене.Надявам се да сте много добре подготвени психически и съвсем детайлно практически за предстоящото събитие и да сте подходили практично,не само емоционално - нужно е да имате много ясна представа къде е най-близката болница,какви са вариантите да стигнете до нея,кое е по-разумното - да ходите вие или да извикате линейка и т.н. - просто за да сте спокойни и сигурни,че можете да отреагирате във всяка ситуация.И предвид,че е първо раждане (или с такова впечатление останах),по-добре да е с акушерка,а за неасистирано можете да пробвате другия път Wink
Успех и нека да е наистина вълшебно неповторимо преживяване и за трима ви Grinning

# 55
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
infinity имаш пълното право да НЕ ходиш на какъвто и да било лекар.
Но нямаш право да отричаш медицината.

Мисля, че е смешно да обяснявам защо.

# 56
  • Мнения: 1 735
Това че има "доктори", които се интересуват повече от печалбата, не означава че медицината не е хуманна и полезна наука. Още повече като се има предвид първоначалната идей-визирам Хипократовата клетва. И физиците са изобретили атомната бомба, но и много полезни неща покрай нея.
За атомната бомба: Айнщайн,ако е знаел........
Той и комунизма е замислен като нещо идеално и прекрасно за всички ни,но уви!
Та и на мен идеята за медицината ме очарова по някакъв начин.Обаче ние от идеи не живеем за съжаление.Реалността е груба ,сива и брутална.Реализацията на хуманните идеали-много жалки Sad

# 57
  • Мнения: 1 735
infinity имаш пълното право да НЕ ходиш на какъвто и да било лекар.
Но нямаш право да отричаш медицината.

Мисля, че е смешно да обяснявам защо.

Реза,не искам да споря с теб,но трябва да ти кажа че имам пълното право да отричам каквото си искам  bowuu

# 58
  • Мнения: 2 596
Успех в начинанието и Бог да ви е на помощ. Само не разбрах, а после ти ли ще я зашиеш? Не се подигравам, просто искам да знам дали сте помислили за това, защото да ти кажа не е никак лесно, иска се професионализъм.

# 59
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

... имам пълното право да отричам каквото си искам  bowuu

Разбира се.
Имаш право и да си вадиш зъбите с клещи.

Само че, един ден си спомни за думите, които написа тук.
Може би ще е деня, в който  разбереш, че живота и здравето са доста крехки и макар да се правим, че не ни пука......много...ама много ни пука, особено когато става дума за децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт