Уроците на Норбеков

  • 109 279
  • 227
  •   1
Отговори
# 90
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Интересна и полезна тема. Засега само запис и в следващите дни, при наличието на повече време ще я изчета.

# 91
  • Мнения: 3
maggee Би ли споделила, кои нива премина преди работилницата, първо ниво предполагам и други какви, основния курс ?
Също живо ме интересува реално успя ли да развиеш интуицията си, изобщо на какво набляга курса, възстановяването на здравето или развиването на интуицията, в блога ти прочетох за упражненията с карти, които сте правили, тях ги има описани и в "Къде на майната си зимуват звездите по пладне...". Бих се радвала да споделиш ако е удобно какви резултати постигна в тази насока конкретно. Simple Smile
Аз започнах да се занимавам сама и за месец-два постигнах много добри резултати, най-вече с очите и с една хронична гръбна болка. Не смятах да ходя на курсове. Но един ден реших, че искам да видя Норбеков, защото имах страхотно усещане за него. Организаторите на курсовете му в България ми казаха, че за собствена сигурност трябва да мина поне първо ниво. То започваше след 2 дни, така че направо се записах без много да мисля и останах много приятно изненадана от общата атмосфера. Много би помогна това, че вече бях усвоила упражненията, усещанията, преместването тна усещанията, създаването на образи. Тогава разбрах какво не правех точно както трябва. Матерская започна месец по-късно, така че от първо направо скочих на високото. Но при мен специално не беше проблем, дори имах предимството, че в старанието си да компенсирам пропуснатите нива (и особено третото), положих повече концентрация и имах чудесни резултати.

За интуицията.
При мен започна една седмица след началото на заниманията ми вкъщи. Не бях чела другите книги на Норбеков. Един приятел ми каза за него, намерих една книга с упражнения и като любител на експеримента започнах да ги правя. След десетина дни настъпви много силно изостряне на сетивата ми, особено на вибрацията - усещах движението на асансьора като земетресение. Усещах стъпките на съседите от долния етаж. Много дискомфортно беше. Зопчнах да сънувам и сънища, които до няколко дни или седмица се сбъдваха - почнях да живея с няколко дни напред.

Не знаех какно се случва и много се стреснах, зарязах упражненията за 1-2 месеца, но после започнах отново. По-късно разбрах, че това изостране на сетивата и интуицията всъщност е нормално. Не се случва при всички, по-скоро е изключение, но аз винаги съм имала по-изострена чувствителност и промяната беше осезаема.

За Мастерския курс - там се работи за интуицията. По принцип човек трябва да се занимава с това едва коато е разрешил здравословните проблеми. Просто защото те са показател, че нещо в мисленето на човека не е както трябва. Упражненията за развитието на интуицията разкриват съкровенните кътчета на човека и процесът е двупосочен  - всяка мисъл, правилна или не, се превръща в програма на подсъзнанието, както и вътрешните процеси започват дасе усещат по-добре, човек започва по-добре да разбира себе си и околния свят.

На този курс аз се събудих. Писала съм и в моя блог, че усещането бе като че цял живот бях живяла в полусън. На третия ден от курса видях целия си живота като на карта - с всички причинно-следствени връзки. Дори само заради това усещане си заслужаваше. На самия курс по време на упражненията се убедих, че мислите могат да се предават и приемат от хората. Норбеков каза, че скоро ще започнем да разбираме кои мисли са наши и кои не. На мен ми прозвуча като научна фантастика, но факт - 2-3 седмици след курса започна а се случва. Това е уникално усещане. Смятам тези дни да напиша отделна тема за това в блога си.

Неговите ученици, които водеха курса заедно с него, провеждат тук т.нар. VIP оздравителни курсове. През декември имаше VIP I ниво, на което ни обясниха кое как и защо точно се прави. Беше изключително интересно. След 2 седмици ше има VIP II ниво. Но те са само за тези, които са преминали Мастерская.

Общо взето, първо ниво е концентрирано върху здравето - то е достатъчно. От II ниво започват "страничните" ефекти - развитието на интуицията. И човек трябва да помисли много добре дали действително го иска, защото връщане от там няма. В смисъл такъв, че отвориш ли очи, светът вече никога няма да бъде същия. Отношението към живота се променя, към близките хора, всичко става съвсем различно. Позитивните преживявания нарстват, но и негативните също. Има много плюсове и също толкова минуси. Просто се усеща всичко в повече.

maggee, скрих очилата, за да е ясно, че повече няма да ми трябват  Peace
Сега като се замисля, наистина е така с таблицата - колкото по-добре се чувствам, толкова по-ясно виждам.
Всъщност мисля, че вече проблема почти е изчезнал, но съм в период на "заприходяване" на все по-доброто зрение. Набелязвала съм си един ориентир и забелязвам, че като погледна ненадейно към него /най-вече сутрин/ го виждам съвсем ясно и безпроблемно. Със следващото мигване обаче образа помътнява, сякаш си спомням, че по принцип не би следвало да го виждам ясно. Това е нещо много интересно и ново за мен. Успоредно чета за позитивното мислене и подсъзнанието, което наистина много ми помага, не само за зрението  Peace Радостна съм, че ви има и вас, които споделяте и още повече се убеждавам че съм на правилния път!  Hug
Да, познато усещане Simple Smile Всечко е ОК, докато не си спомним, че има проблем Simple Smile)

# 92
  • София
  • Мнения: 201
Да вметна само нещо и аз,
за основния курс, курс за интуицията.
Ако се пропусне със сигурност е нещо, от което се лишаваме, нещо от което идва много много любов, към себе си, към всичко и всеки.
Особено с добър преподавател.
Ако мога да ги класифицирам според собствения си опит, то 1вото ниво е ниво на опознаване, 2рото на утвърждаване, на придобиване, а основния курс е ниво на любовта и много голям скок нагоре.
Не мисля,че можеш да вземеш  всичко от Мастерская, преди да си преминал всички други стълби, не че няма да е добре, по-скоро няма да е пълноценно.
Дори и без да си минал 1во ниво, общуването с преподавателя или другите от работилницата е добро, вдъхновявашо и полезно, но ако си получили и си си дал сам отскока, онова за което си си отворил очите...ще те отведе много  по-напред.

Но това е само мое мнение, не искам да констатирам нещо за всички.

А преподавателите - същшествената част,
шанса да се докоснеш до личности като Лариса, като АНдрей Макрица...никак не е за подценяване,
само от тях взимап няколко скока наведнъж и с лекота.

Поздрави за всички и успех и мноооого много Любов към Вас самите!

# 93
  • Мнения: 3
Съгласна съм, че е най-добре да се върви по ред, защото става въпрос за нещо, към което трябва да се подходи с цялата възможна отговорност.

На мен от години ми се случваха нещата, за които хората отиват на курс за развитие на интуицията. 4 пъти съм проваляла връзката с любимия си мъж, защото не съм знаела, че с мисълта си човек умее да влияе на другите хора и на света. Всяко желание, което съм имала, се е сбъдвало - дори когато не съм го искала наистина и сериозно, понякога е достатъчна една мисъл. При мен е точно така. Преди 3 години преживях много драматична ситуация (на живот и смърт) и всички тези процеси започнаха да се случват още по-бързо. В няколко ситуации забелязах, че влияя върху волята на хората около себе си - това е страшно. И ме блокира за дълъг период от време, следях всяка своя мисъл, за да не направя някоя глупост - защото всяка моя мисъл се случваше и в повечето случаи до 24 часа. Преди това ми се е случвало да имам усещания за това какво ще се случи в бъдещето.  В един момент започнах да усещам много повече. Знаех какво се случва с любимия ми човек на 2000 км без никаква връзка - с детайли.

Започнах да търся информация и така стигнах до книгите на Норбеков, там той беше описал точно това, което ми се случваше - и му се доверих.

Това беше моята причина да ида на Мастерская - да разбера по-добре какво точно се случва и да се науча да го владея. Ако зависеше от мен да пожелая да развивам тези способности, никога нямаше да пристъпя към това дороволно. Аз съм лекар, бях приела това, което съм учила в университета и толкова. Не съм вярвала в живота сред смъртта, дори не съм мислила за това, никога не съм се интересувала от паранормалното. Но то започна да ми се случва спонтанно. Мисля, че всеки човек си има свой път на развитие и няма смисъл да го насилва. Когато нещо се появи в живота, дали искаме или не, налага се да го приемем и да продължим да живеем с него. А което не се е появило още - вероятно не му е времето.

Вярно е също, че от Мастерская, какво и от всеки друг курс, всеки взима колкото може и колкото му трябва за момента. Повечето от хората на Мастерская не бяха там за първи път и няма да бъдат за последен. Всеки момент, прекаран заедно с Норбеков и учениците му, е истинско вълшебство - дори човек нищо друго да не цели за развитието си.

За мен I ниво е нивото, в което чомек се учи как да въздейства върху себе си и върху света. За да пормени нещо в тялото си, трябва да намери пътя към себе си - без насилие, с любов. Работейки върху себе си, човек разбира кое и как действа. Как да дадеш команда на тялото, как то я изпълнява - това е процес на проба/грешка (както и всичко в живота). Същият механизъм на взаимодействие важи и при общуването с другите хора и със света. Състоанието, в което успяваме да променим тялото си, е състоянието, в което можем да предизвикаме сбъдването на желание или определена реакция от друг човек към нас. Следващите нива дават повече информация за усилването на личната енергия, за да стане волевото желание на човека по-силно и целенасочено - многостепенната Октава.

Но не е необходимо дори да се ходи на курс - тези неща се случват в живота ни, защото те са част от него и е достатъчно човек да наблюдава себе си. Когато отидох на Мастерская повечето от нещата вече ги знаех от личен опит. Както ги знаят и повечето хора, но просто не осъзнават това.

Последна редакция: ср, 10 мар 2010, 08:19 от maggee

# 94
  • Мнения: 286
Искам да попитам тези, които са правили ставната гимнастика как са се чувствали след първите една две тренировки. Аз започнах вчера да ги правя и рамената и врата ми са схванати в момента, едвам се обърщам на ляво. Незная дали е от упраженията или съм спала накриво, но се притсних все пак. Днес пак правих, но парди схващанието ми много от тях почти не можах да изпълня.
И още нещо да попитам относно упраженията за очите. Всеки ден ли ги правите или както Норбеков казва по 3-4 пъти в седмицата?

# 95
  • Мнения: 554
elzbieta, нормално е да има схващане при първите упражнения, защото това се равнява на бягане, фитнес и т.н. Тоест това си е като мускулна треска. Би трябвало за няколко дена да мине, като съвсем се разгреят мускулите, освен ако не прекаляваш с това. Къде пише Норбеков за упражненията за очите само няколко пъти на седмица? Напротив, моят спомен е, че първите 10 дена се правят всеки ден по 2-3 пъти и по малко време, за да не се претоварят очите. Както и останалите 30 дни, за да се затвърди условният рефлекс. Поправи ме - може да греша, отдавна бях на курс, а сега не ми се рови в материалите  Wink

# 96
  • Мнения: 385
И аз съм със същото впечатление като eldivine  за упражненията за очите. Аз ги правя поне веднъж на ден, всеки ден. Peace

# 97
  • Мнения: 286
Останала съм такова впечатление от книгата, хем я четох наскоро. Но няма значение, щом вие ги правите всеки ден значи не вреди. Няма да се ограничавам с дните и ще ги правя и аз всеки ден. Вие кога усетихте първите промени? Че аз при себе си все още не забелязвам такива, а подходих с голям ентусиазъм.

# 98
  • Universe
  • Мнения: 1 556
ДОМАШНА РАБОТА  


    Курсът приключи  newsm44!
    Можете да си починете, да побездействате няколко дни, два или три, а после ще пристъпим към работа.  thumbsup

    На първо място, упражненията трябва да се правят в прекрасно разположение на духа! Само в добро настроение! Помнете, че по време на упражненията вие като че увеличавате това състояние, в което се намирате докато работите.

    Вземете като правило: през седмицата 5 дни работим, 2 почиваме. Просто почиваме. Нищо не правим  

    А през петте работни дни постройте работата си по следния начин:

1. Загрявката за тяло е нещо чудесно. Нея можете да правите всеки ден.
2. Загрявката за очи - всеки ден, дори може и три пъти на ден.
3. Работа с табличката - три пъти дневно.
4. Корекция на орган /внимание - отклик - образ - така да бъде!/ три пъти за пет дни, като на ден могат да се поемат да 7 органа или области от тялото.
5. Любим орган - два пъти седмично.
6. Шумен град. Който има проблеми с червата - три пъти през седмицата, а който няма - два пъти.
7. Медитативно дишане - кой колкото иска.
8. Преместване на усещанията - два пъти седмично, а ако има проблеми със съдовете - три пъти.
9. Идиомоторен масаж - 2-3 пъти седмично, както дойде.
10. Работа с дефектите по кожата - 2 пъти седмично. Щом дефектите изчезнат спираме да работим по този въпрос.
11. Трилистник - 2 пъти седмично.
Постройте си работата така, че да не работите в един ден върху един и същ орган с няколко упражнения, свързани с чувствата за топлина и прохлада!!!
12. Медитация за очи - веднъж седмично.
13. Масаж на лицето - ако щете всеки ден преди лягане.
14. Корекция на фигурата - две седмици, всеки ден без прекъсване!  
какво остана?
15. Прошка - според необходимостта.
16. Образ на младостта - ЖИВЕЕМ В НЕГО!
17. Октава - веднага, щом загубите чувството за сила и увереност!
18. Гинекологичния и урологичния масаж.
      За Кралиците три пъти седмично, по-често не е необходимо.
      За Кралете - АКО ЩАТ И ВСЕКИ ДЕН!!! както винаги за мъжете повече  


    И с това темпо ще работим още 30 дни за закрепване на получените и за постигане на нови резултати.
    Ако не успеете да приключите с проблемите за тези 30 дни правите почивка, а после работите още
 
    Коригирайте целите си, отделяйте повече внимание на своите качества и черти от характера!
    Много радости успех!
    Короната да не се сваля!
    Можете да продължите да пиете водичката сутрин и вечер.
    В бурканче можете да спрете да пишкате.
    Усмивката да е на лицето, раменете изправени! Напред!!!!  
    И късмет!

    

 newsm51

# 99
  • Мнения: 286
А за отсраняване на дефекти по кожата каква техника се прилага? Или ако има определена книга, моля препоръчайте ми!
Благодаря!

# 100
  • Мнения: 0
Здравейте, аз също се интересувам от системата на Норбеков, но имам няколко въпроса Simple Smile

maggee каза, че си започнала сама да развива интуицията си. С помощта на книгата "Един милион решения" ли беше и кои точно бяха упражненията Simple Smile Също искам да попитам дали е безопасно ако тренирам сам.

Много бих искал да посетя курсовете на Норбеков. Когато става въпрос за здраве парите не са от значение, но каква е приблизителната сума на курсовете. Благодаря.

Последна редакция: нд, 21 мар 2010, 11:51 от s1mm3r

# 101
  • софия
  • Мнения: 756
Здравейте и от мен.
И аз ще бъда благодарна ако някой даде ориентир на питането по-горе за курсовете

# 102
  • Мнения: 19 269
Може да погледнете на сайта какви курсове се предлагат в кои градове. Отляво на страницата http://norbekov.bg/
Интернет курсът последно беше 120евро.

# 103
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Миналата година мисля, че беше 250лв. за първо ниво. Аз тогва много исках да отида, но не можах. Всяка вечер от 18 до 22ч. е доста ангажиращо, пък и става късно. Сега  с 3 деца хич, но започнах да чета книгите, пък да видим.

# 104
  • Мнения: 471
1ниво - 250лв; за студенти, ученици и двама членове на семейство - 200лв
2ниво - 300лв - 380лв
Основен курс - 560лв
Мастерская - 1000лв

Общи условия

Активация на акаунт