Уроците на Норбеков

  • 109 472
  • 227
  •   1
Отговори
# 105
  • На село
  • Мнения: 873
1ниво - 250лв; за студенти, ученици и двама членове на семейство - 200лв
2ниво - 300лв - 380лв
Основен курс - 560лв
Мастерская - 1000лв

Цената на Мастерская е 1000 евро, не лева.

# 106
  • Мнения: 1 265
Освен трите линка предложени от lenny_pld :/Упражнения для восстановления зрения 1, 2, 3/, къде другаде могат да се видят упражненията на Норбеков в интернет за възстановяване на зрението /изключвам книгата/.

# 107
  • Мнения: 0
Искам да предупредя за нещо, което се е случило с мой колега. Той е посещавал 2 курса на Норбеков. Обяснява, че по време на курса, преподавателите вкарват групата в лек транс чрез медитативни упражнения, като така създават връзка със всеки един от хората. С всяко следващо упражнение тази връзка се засилва и съответно влияние върху човека става по-силно. Първоначалните резултати при моя колега са били много добри – подобряване на здравето, на благосъстоянието, подобряване на отношенията в семейството. Но се оказва, че това е една маска, под която седи система за манипулиране и енергиен паразитизъм. При повечето хора това може да остане незабелязано. Конкретно, моят колега след втория курс започва да чувства невероятна загуба на енергия, слабост и липса на концентрация. Говорил е с преподавател, Моника Балаян, и тя е твърдяла, че това е изпитание, което трябва да премине, за да продължи напред. В това време усеща изтичане на енергия и силно стягане в различни части на тялото. В същото време ясно се усеща присъствието на Моника. За около десет дни отслабва със 7-8 килограма. В един от дните състоянието му става изключително критично – силна загуба на енергия, невъзможност за поемане на дъх, силно треперене на цялото тяло, направо усеща, че умира. Обърнал се за помощ към “Бърза помощ” в гр. Троян, където бил на почивка през това време. Там нямат обяснение за тремора, не могат да му помогнат, правят му психологически тестове, които показват нормално възприемане на ситуацията. Той отново се опитва да говори с Моника, тя през цялото време твърди, че това част от изпитанието. Заедно с асистентката си, Симана Златева, започват да му се подиграват, казали са му, че им е “много вкусен и няма лесно да го пуснат”. В момента търси помощ от различни места, за да се прекъсне връзката. Иска да разкаже на хората това, което му се е случило, за да предпази други от подобна злоупотреба.

Здравейте,

Видях случайно това и щях да се спукам от смях.
Весела, аз го знам този колега. Момчето просто се влюби в Моника и се чуди как да стигне до нея. Първо и пшеше мейлове (от него го знам), като не се добра до среща се записваше на всичките й курсове. Накрая, като не успя с добро опита с лошо. Малко след нова година, всички получихме мейлове (много странно, не от неговия мейл, защото го имам), в който се разправяха всички тези небивалици. Аз говорих с него - той хабер си няма момчето че името му се използва за такива цели.
Цялата работа е, че от Септември месец Моника Балаян работи самостоятелно. Не се учудвам - почти никой не е успял дълго време да работи с Жана Иванова - организаторката на Норбеков за България - нито Галина Муравьова, нито Лариса Зарицкая, ното Светлана Аминева, нито Филип Калмиков, нито Андрей Макрица. Моника според мен търпя твърде дълго. А Жана започна да използва всякакви методи за да очерни Моника. Както беше и с Галина Муравьова, и с Лариса навремето, и с Филип и с останалите.
Аз лично харесвам системата на Норбеков. Но след като минах 3 курса - І ниво - при Лариса, ІІ Ниво и Основен при Моника, силно се двоумях за Мастерская. Разговарях с хора, които са били на този курс и някои от тях са силно разочаровани. Норбеков почти не се появявал, а когато се появявал обиждал хората - единият бил гей, друга пък не ставала за ръководител, защото била жена. Това на мен ми звучи твърде ориенталски. Може и да е парвилно в Узбекистан, но ние сме си в България и тук това че някой мъж е с дълга коса не го прави гей, а това че жена е управител на голяма фирма не е случайно.
Това обаче, което ме спря окончателно да ходя на курсовете на Норбеков беше нещо, което научих абсолютно случайно. Оказва се, че въпросната Жана Иванова, с парите, спечелени от курсовете и от книгите на Норбеков си е направила няколко операции на очите, за да си възстанови зрението. Въпреки че сигурно всеки има право да си харчи парите както намери за добре, на мен ми се струва неморално да събираш парите на хората за да им възстановиш зрението, и с тези пари да отидеш и да се оперираш.
Затова в момента не ходя на никакви курсове - не искам да спонсорирам чуждо лечение. Работя в къщи, намерих си и книгата на Бейтс в интернет и съм много доволна.

# 108
  • Мнения: 385
.......
Работя в къщи, намерих си и книгата на Бейтс в интернет и съм много доволна.
rosi-ros-21, може ли да споделиш от къде я намери /ако ти е удобно на ЛС, че не е по темата/ Hug

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 15:20 от Starlight'

# 109
  • Мнения: 1 265
Всички методи се базират на Бейтс/някъде го пишат Бейц/.
Многа лекари и автори след него го копират, както и част и подобни упражнения забелязах и в книгата на Норбеков.
Ето две упражнения с тибетско колело и с въже.
http://dostoenzivot.hit.bg/mdl/broi24-0309/JivotBezOchila.htm


Незнам дали е удачно да се дават тук методите на Бейтс или в темата за подсъзнанието или алтернативно лечение, защото определено заслугата не е на Норбеков за тези упражнения.

Последна редакция: пн, 05 апр 2010, 14:01 от viola2003

# 110
  • Мнения: 0
.......
Работя в къщи, намерих си и книгата на Бейтс в интернет и съм много доволна.
rosi-ros-21, може ли да споделиш от къде я намери /ако ти е удобно на ЛС, че не е по темата/ Hug

Пратих ти линк на лични  Rolling Eyes

# 111
  • Мнения: 0
За да не ми пращате повече въпроси на лични отворих нова тема за Бейтс. Там съм сложила линковете.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=488270.new#new

 Rolling Eyes

# 112
  • Мнения: 3
Разговарях с хора, които са били на този курс и някои от тях са силно разочаровани. Норбеков почти не се появявал, а когато се появявал обиждал хората - единият бил гей, друга пък не ставала за ръководител, защото била жена. Това на мен ми звучи твърде ориенталски. Може и да е парвилно в Узбекистан, но ние сме си в България и тук това че някой мъж е с дълга коса не го прави гей, а това че жена е управител на голяма фирма не е случайно.
Това обаче, което ме спря окончателно да ходя на курсовете на Норбеков беше нещо, което научих абсолютно случайно. Оказва се, че въпросната Жана Иванова, с парите, спечелени от курсовете и от книгите на Норбеков си е направила няколко операции на очите, за да си възстанови зрението. Въпреки че сигурно всеки има право да си харчи парите както намери за добре, на мен ми се струва неморално да събираш парите на хората за да им възстановиш зрението, и с тези пари да отидеш и да се оперираш.
Затова в момента не ходя на никакви курсове - не искам да спонсорирам чуждо лечение.
Норбеков абсолютно към никой не се е държал зле и обидно - това мога да кажа аз. На моменти, какот и в книгите, използва странни сравнения, но предполагам се обиждат хората, които сами се асоциират с тях - нищо в поведението на този човек не ме е засегнало.

Що се отнася до "гейовете", на нас Норбеков ни разказа как е наел група ексцентрични мъже, които носат дълги коси, боядисват си косите, носят обици на носа и ушите и т.н. - за да ги наблюдава. И след време видял, че те се държат точно като жени - сплетни, интриги, караници. Норбеков каза, че видим ли мъж, който има нужда от някакви украшения по себе си, да бъдем внимателни, защото едва ли е точно мъжът, който една жена иска да имадо себе си. Ако Норбеков каже това и някой се обиди, защото смята, че влиза в тази група - Норбеков ли е виновен? Човекът изследва психологията на хората и споделя наблюденията си. Не сме съвършени и всеки от нас има доста работа по себе си. Но аз лично не съм се почувствала обидена нито за момент - нито като човек, нито като жена.

На Мастерская Норбеков не присъства през цялото време, защото има и други упражнения. Норбеков идваше в ключови моменти, за да провери докъде сме стигнали, направи с нас определени упражнения и да отговори на въпросите ни. Но какъв смисъл има да си губи време докато ние по групи си предаваме мисли или правим гимнастика? Човекът цени времето си. 

А що се отнася до Жана - аз мисля, че всеки човек има право да се грижи за здравето си и да прави каквото прецени с парите, които сам изкарва. Цената на тези курсове е смешна за знанието, което дават - става въпрос за здравето и смятам че за това всеки може да отдели по 4 лв на час.

От Мастерская Жана Баскакова и Вадим Шишкин идваха 2 пъти, за да провеждат допълнителни курсове за хората, които са минали Мастерская - първо и второ ниво. И двата курса бяха страхотни - първият беше по-теоретичен, обясниха ни какво и защо точно се прави. Вторият беше изключителен (който се интересува може да прочете за оздравителния курс VIP2 и за семинара "Време-виждане-предназначение"). На мен ми прави впечатление, че няма предварително записване, няма предварително сформиране на групи и цени - те идват от Русия и преподават независимо колко хора ще заварят в залата. Значи не става въпрос за пари. Парите са просто начин за оценка на мотивацията и то най-простият възможен - ако човек не е готов да даде пари за здравето си, значи още по-малко готов ще бъде да положи истински усилия да го възстанови.

# 113
  • Мнения: 554
maggee, относно Жана мисля, че не си разбрала какво е искала да каже Роси. Мисля, че тя има предвид следното: Жана през 2005 г. рекламираше курса на Норбеков за възстановяване на зрението на базата на личен опит. По интервюта казваше, че благодарение на неговата система си е излекувала отлепване на ретината. Тогава отишла в Москва и лично го потърсила, за да поиска оторизация да прави курсове в България. Нещо такова беше историята. Та Роси има предвид, че не е етично да казва, че по същата тази система си e излекувала очите, а в същото време си прави операция точно на зрението. Отстрани излиза така: уж е възстановила зрението си по системата на Норбеков, а всъщност май не е. Не знам каква точно е истината и честно казано, не ме интересува - за мен е важно, че методите на Норбеков работят. Но също така е факт, че прекрасната Лариса Зарицкая, която ми водеше курса, както и другите, вече ги няма... по причини, изброени от Роси.

# 114
  • Мнения: 0
Във Велико Търново предстои курс по системата на Норбеков, ще го води Вадим Шишкин. Не съм бил до сега на курс, този ще е 1 ниво. Чел съм книги на Норбеков и много ме плени. Мисля да се запиша на курса и след това ще бъда по категоричен дали е оправдало очакванията ми. Има мнения и за и против. Всичките тези сплетни и интриги не ми харесват, които се ширят из организаторските съсловия. Говорих с една жена, която се записала на курс при Моника Балаян и ми говори от типа Норбеков бил шарлатанин да съм отишъл при Моника. Аз не знаех за тези неща но ми се стори неетично да говориш така за своя "бивш работодател" от позицията на Моника , който те е създал.  Защо тази жена чак ми държеше тон. Норбеков не бил измислил нищо, упражненията били на Бейтс.......

# 115
  • Мнения: 0
Норбеков абсолютно към никой не се е държал зле и обидно - това мога да кажа аз.

Към теб може би. В Русия има заведени дела срещу него именно за това. За обида по време на курс. За един случай знам със сигурност. По време на курса Норбеков го е нарекъл гей, защото бил с по-дълга коса и не се съгласил с него, че това означава че не е мъж. Норбеков му казал, че щом не е съгласен значи е гей. Дали е обиждал или не ще решава съда. Имам приятели там, които познават човека, когото е обидил. Оказало, че човека не е гей и освен това има достатъчно мощен бизнес в този град и не иска да му петнят името. И сега го съди.


maggee, относно Жана мисля, че не си разбрала какво е искала да каже Роси. Мисля, че тя има предвид следното: Жана през 2005 г. рекламираше курса на Норбеков за възстановяване на зрението на базата на личен опит. По интервюта казваше, че благодарение на неговата система си е излекувала отлепване на ретината. Тогава отишла в Москва и лично го потърсила, за да поиска оторизация да прави курсове в България. Нещо такова беше историята. Та Роси има предвид, че не е етично да казва, че по същата тази система си e излекувала очите, а в същото време си прави операция точно на зрението. Отстрани излиза така: уж е възстановила зрението си по системата на Норбеков, а всъщност май не е. Не знам каква точно е истината и честно казано, не ме интересува - за мен е важно, че методите на Норбеков работят. Но също така е факт, че прекрасната Лариса Зарицкая, която ми водеше курса, както и другите, вече ги няма... по причини, изброени от Роси.

така е

Говорих с една жена, която се записала на курс при Моника Балаян и ми говори от типа Норбеков бил шарлатанин да съм отишъл при Моника. Аз не знаех за тези неща но ми се стори неетично да говориш така за своя "бивш работодател" от позицията на Моника , който те е създал.  Защо тази жена чак ми държеше тон. Норбеков не бил измислил нищо, упражненията били на Бейтс.......

Това Моника Балаян ли го е казала или някаква жена? Аз от Моника Балаян, на всичките й курсове съм чувала само добри думи за Норбеков. Според биографията на Моника
http://monikabalayan.com/index.php?page=masterDetails&mid=3
тя май се е занимавала с тренинги и курсове цял живот. Струва ми се, че devor бърка нещо, Моника е арменка, а Норбеков узбекистанец, няма как тя да му е дъщеря за да я е създал  Laughing
Не знам дали Норбеков е шарлатанин, но много хора, в това число и аз смятат, че методът за възстановяването на зрението не го е измислил той, а Бейтс. За останалото мненията са противоречиви. Като прочетох Опита на един глупак ми се струваше много мъдър човек. Когато прочетох книгата на Лариса Фотина - ако там поне половината неща са верни излиза че Норбеков е просто добър актьор и хипнотизьор. Като Кашпировски. Объркано е всичко с него.

# 116
  • Мнения: 0
Не познавам Моника Балаян, не съм я виждал никога, преразказах думите на тази жена, от нея разбрах, че са се оформили два лагера поне тя така ми представи нещата. Жената говореше строго и строснато против Норбеков. Останах с впечатление, че всички които подражават на Моника изтиват лоши чувства към Норбеков. Дано не е така.

Аз не пиша тук за да се дразним, не мога да определя кой е по- голям светец, за всеки си има по нещо.

Но сега започвам да се замислям, че явно нищо не се научава на курса при Моника, след като нейни почитатели злобеят и не мислят позитивно Simple Smile)))).
Иначе е вярно, че Норбеков обижда и в книгите си обижда, личи си. (може тая жена да се научила от него да обижда Simple Smile))   )

# 117
  • Мнения: 0
На 12 април във Велико Търново започва оздравителна програма с Моника Балаян от 18 ч в хотел Панорама.Заповядаите на презентацията и сами си създаите мнение.За мен тя е вълшебница, а не вещица. Изключителен професионалист,много добър психолог (това го твърдят и лекари,и психолози, посетили курсовете й. Колкото до "сплетните" сред организаторите,имам въпрос към господина: нали сега се е наел да организира курс, откъде е наясно,че има интриги, кой му е подсказал да се изкаже във форума два дни преди началото на курса? И защо точно сега плакатите с курса на Моника изчезнаха, а на тяхно място се появиха тези на Норбеков? Кой инсценира "войни".Системата на Норбеков е работеща,без значение откъде точно е компилирана,но от голямо значение е кой ти я преподава. За огромно съжаление добрите преподаватели - Андрей Макрица,Лариса Зарицкая, Любов Чернова и т.н. си тръгнаха от България огорчени.Защо? Заради сплетни и интриги.Моника Балаян просто реши и остана и това че събира хора за курсовете си е факт. Чест й прави, че не отговаря на оплювките по неин адрес. Посетете курсовете й, а ако не можете да го сторите по финансови или други причини, посетете сайта й http://monikabalayan.com   

# 118
  • Мнения: 0
Аз ще дойда на презентацията на Моника и ако ми хареса ще изкарам курса.

# 119
  • Мнения: 0
Аз ще дойда на презентацията на Моника и ако ми хареса ще изкарам курса.
чудесно доведете и приятели  Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт