Кърмене и екзема

  • 3 281
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Здравейте!
Моля за помощ кърмещи майки, които са имали подобен проблем.
Боря се една много упорита екзема вече 2 години. Беше се махнала за известно време, но след раждането се появи отново. Ходих на кожен лекар, който ми изписа Елосалик. В края на първия месец на Диана й се появиха едни пъпчици, които тогава помислих, че  са от претопляне. Екземата се махна, но след месец отново се появи. Пак ходих и лекаря пак ми изписа същото. Мазах три дни и пъпчиците отново се появиха. Спрях го, но екземата все още си е там и май става повече. Преди да забременея съм я махала с кортикостероидни, но сега вече ме е страх...
Пробвах с вани със смрадлика и мазах с крем Здраве, колкото и да е странно от това се повлия, но за известно време.
Много искам да продължа да кърмя, а се притеснявам, че ще се наложи да се мажа с някакви препарати, ако продължи да се увеличава Sad Можете ли да ме посъветвате какво да правя?

# 1
  • Мнения: 22
Здравей,
Аз имам атопичен дерматит, който се обостри жестоко след раждането. Вероятно се дължи на понижения имунитет, оскъдния сън и денононщно кърмене. Вече 7ми месец след всяко кърмене започват едни сърбежи... Мнението на кожната лекарка е, че трябва да ме лекува с лекарства през устата, но кърменето не го позволява и направих една кратка серия с кортикостероид за мазане. Мисля, че по принцип не е добре, но абсорбцията през кожата е много малка наистина и не забелязах да дава някакво отражение на бебето (въпреки, че ние сме хипер-чувствителни и от най-малкото ни избиват обриви). Като цяло, ефект нямаше и сега си стоя така и се чешам търпеливо, докато някой ден спра да кърмя и тогава ще си обърна по-специално внимание.
Не знам какъв е твоят случай, но бих те посъветвала да се консултираш отново с твоя лекар, за да смениш лекарството или пък да си купиш на Д-р Тайс нахткерцен балсамчето, но пак казвам, много е важно какъв е твоят случай. При всички случаи трябва да се консултираш наново. Аз за себе си съм се примирила в името на кърменето и въпреки, че ставам все по-зле, търпя и чакам. Успех!

# 2
  • Мнения: 102
Аз също съм с атопичен дерматит (навремето му казваха просто екзема ), имам го от както се помня. В определени периоди затихва, в други се обостря.... Докато кърмех (1г. и 2 мес) нямах проблеми обаче. Но освен кортикостероидните препарати има други мазила, които са съвместими с кърменето. Някои от тях не са лекарства, а дълбоко овлажняващи кремове за много суха кожа (българския Eudermol 8 при мен има страхотен ефект, Atopiclair е италиански препарат за атоп. дерм, който обаче на мен въобще не ми повлия....). Наистина трябва да се посъветваш със специалист, защото той знае точно какъв вид екзема е твоята и да ти изпише друг препарат, който да не преминава в кърмата (или ако преминава, да не е вреден за бебчо). Успех.

# 3
  • Мнения: 346
Защо не пробваш с класическа хомеопатия?

# 4
  • София
  • Мнения: 6 673
Според кожната лекарка, с която се консултирах заради екзема, кортикостероидите не са подходящи при кърмене, затова ми препоръча да мажа с Lipobase крем - като спомена, че може да отнеме и 2-3 месеца лечението по този начин, но поне е безобидно за разлика от кортикостериодите. Имам подобрение засега, но вероятно трябва да посетиш специалист за твоя случай.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Мерси за отговорите! Моята екзема е дисхидротична или още дисхидроза. Притеснявам се, че повечето специалисти изписват кортикостероиди, които уж не били толкова вредни...

Защо не пробваш с класическа хомеопатия?
Бих, но нямам представа от къде да започна и как.

# 6
Здравейте,
аз имам подобен проблем и при проверка на лекарството Atopiclair попаднах тук.
Така, мъж съм та не знам умесна ли е темата. Интересувам се за хомеопатичния
метод които тук някой загатна? Ако бъде така добър да каже лекар или лекарство.
Лек Ден !

# 7
  • Германия
  • Мнения: 327
Здравейте,аз имам уртикариа,много неприятно Sad.появи се 1 месец след второто ми раждане. Мен ме лекуват с Фенистил (за сега),защото и  аз кърмя,не съм забелязала да се отразява негативно на малкия.

# 8
  • Мнения: 561
ceco, хомеопатични лекарства се предписват от специалист-лекар-хомеопат. Можеш да посетиш хомеопатичния форум за повече подробноси за метода:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.0

Общи условия

Активация на акаунт