Мислите ли се за "сектантки"??

  • 1 545
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
... по отношение на кърменето ...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
 hahaha hahaha hahaha
Не  Laughing
Макар че правя доста на този фронт (форума, лекции на бременни, акции и празници по темата, ЛЛЛ в проект за първа среща в началото на зимата), мисля, че не съм награбила факлата, вилата и робата с качулка с дупки за очите.
(Малко все едно да питаш някой, който да речем, се занимава с благотворителност за сираци, дали е сектант по темата...така поне ми звучи).

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зависи какво се разбира под сектантство Grinning Мисля,че съм питала и преди да се дефинира понятието - ама никой не ми обясни какво е точно Grinning
Ако е това да се привърженик на определена цялостна философия по отношение отглеждането и възпитанието на детето,включваща еретични за българските (пък и не само) представи неща като продължително кърмене на поискване,носене на ръце,откликване на желанията на детето без бавене и т.н.,то да - привърженик съм на този стил и правя това,което е във възможностите ми да го популяризирам заради безспорните ползи от него за  здравето и развитието на детето.Ако това е сектантство,ок - ще си сложа и аз като Хапка една лична титла Wink
Мисля,че у нас за сектантство се счита това да си горещ привърженик на някоя идея и да защитаваш позицията си,а не да биеш отбой и да се свиваш,защото позицията ти не е популярната и не се подкрепя от народните маси Rolling Eyes - което е глупаво,естествено - и в добавка не се покрива с дефиницията за секта.

# 3
  • Мнения: 35 961
май не Simple Smile Simple Smile Simple Smile
както не приемам вегетарианците за сектанти /просто пример/, въпрос на гледна точка точка и вече май не я напрапвам на околните /след като щях да си отнеса боя няколко пъти по градинките/, вече съм на принципа - ако някой пита, казвам иначе не се занимавам с просвещение на масите

# 4
  • Мнения: 4 915
Според Български Тълковен Речник (изд. Наука и Изкуство, София 1999):

религия: 1. Система от възгледи и представи, основана върху вярата в съществуването на свръхестествените сили, на един или много богове, който или коити са сътворили и управляват света. 2. Вероизповедание

секта: 1. Религиозна група, отделила се от господстващата църква 2. Обособена, затворена група от хора, обединена от тесни интереси.

учение: 1. учене 2. Времето, когато някой учи, получава образование 3. Сбор, система от теоретични положения, възгледи на отделен човек или група от хора; доктрина 4. Система от знания в за някоя област на действителността; наука 5. Строеви или други практически занятия с войници.

Мдааааааааа....Да видим как да го приложим към темата:
1.Отцепили сме се от "господстващата църква" - ако под нея се разбира преобладаващото хранене с добавка в по-преклонна бебешка възраст (да речем 4-5 месеца)....?... newsm78 Joy
2. "Затворена група" чак не сме (щот се навираме навсякъде, и по ТВ-тата, и по форумите, и между шамарите  hahaha), а и не сме водени от "тесни интереси", щото интересът към детето е възможно най-широк по принцип. За всяка майка, предполагам, грижата към рожбата е първостопенна.

И така...Не се смятам за сектантка, пък ако някой ме смята, не ме интересува.  Mr. Green

# 5
  • София
  • Мнения: 1 121
Намирам го за напълно естествено и ако някой ми направи изречение от типа "Ама как така още... кърма?" или нещо от вида, давам да се разбере, че това си е лично мое и на детето решение и тях не ги бърка. Както мен не ме бърка храненето на чуждите деца. Всеки сам си решава - ако ме попитат за мнение - казвам как е при нас и толкова. Може и да съм малцинство, но смятам, че нещата нормално трябва да са такива.

# 6
  • Мнения: 1 547
 #Crazy нееееее. в никакъв случай.
нещо не ми пасва понятието "сектантка" приложено към кърменето  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 722
Вчера се изпокарахме със свеки:
Как ги слушаш тия по интернет, някакви непознати, може да те лъжат нарочно  #Crazy, педиатрите са учили, а ти на някакви психясали непознати вярваш, ду-ду-ду-ду и т.н.
 Sick

# 8
  • Мнения: 6 243
Ми то за мене е ясно  Laughing
Аз както съм вегетарианка - кърмачка, май само качулката с дупките ми липсва. Но не е страшно, нали си имам метла.

Не, естествено. Ние (поне дето сме в тоя форум) не се мислим за сектантки, други ни мислят.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 250
Не се смятам за сектантка по отношение на кърменето, тъй като за мен е съвсем естествено като родиш да кърмиш детето си.  baby_neutral

# 10
  • Мнения: 2 784
На мен пък тая работа с млечната секта ми е много смешна и даже сама казвам на майтап, че ме е глътнала млечната секта. След като непросветените вземат кърменето едва ли не за мания, нямам нищо напротив да съм "млечна сектантка", по-добре е от религиозна фанатичка.  Wink

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не се смятам за сектантка, но ми харесва да ме наричат така newsm36

# 12
  • Мнения: 854
Не Crossing Arms Ех, ако беше по-многобройна тая секта... щяха да фалират производителите на адаптирани млека hahaha

# 13
  • Мнения: 3 161
Цитат
Вчера се изпокарахме със свеки:
Как ги слушаш тия по интернет, някакви непознати, може да те лъжат нарочно  , педиатрите са учили, а ти на някакви психясали непознати вярваш, ду-ду-ду-ду и т.н.

Ами има някакво право жената... И аз не бих се доверила само на някакви непознати от Интернет.... Аз първо повярвах на близка приятелка в Германия, която каза, че там това го препоръчват педиатрите официално; после прочетох  няколко книги, и никъде (дори и в съвременното издание на Спок) не се казва за строг режим - което съвпадаше с поведението на моето бебе, което искаше да яде през час; и накрая, познавам вече доста други майки (с някои от тях се запознах чрез този форум - мога да те уверя, че не са психясали  Wink), които са отгледали децата си по този начин и съм спокойна, че правя нещо наистина добро за детето си.

А иначе, каква файда бихме имали да лъжем другите как да си гледат децата? Виж ако почнем да събираме пари за експертен съвет (особено пък ако си сложим едни екстрасенски титли примерно), никой не би се усъмнил в нас. Но понеже даваме съвети доброволно и без лична изгода, всички ни подозират в сектантство! Не, на въпроса - не се чувствам сектантка и смятам, че подобни квалификации от хора, които не биха си мръднали пръста за някой друг, без да имат лична полза от това, са най-малкото обидни.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Ма уазбиуа се Misc Ghost

Общи условия

Активация на акаунт