домашно посещение на личан лекар

  • 2 324
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Моля да ми кажете как стои въпроса.
Имат ли право личните лекари да отказват домашно посещение .
Ситуацията ми е следната: Големият с кашлица и хрема от понеделник - няма Т, не е отпаднал. Малкото - 6 месеца от вчера с кашлица и сополи - яде, жизнено е, няма Т. Ако отида в болницата, ще почакам доволно, почти сигурно е, че ще пипнат и модерните за този сезон щамове. Личната ми отказа посещение с едно КАТЕГОРИЧНО НЕ. И сега кво правиме - дайте акъл.

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ха сега! Точно това се обсъжда тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441555.0
Мен ако питаш, когато се отнася за дете, е длъжна да дойде и това е. Кажи й, че ще се обърнеш към съответните органи. Ама и надутите лекари станаха ...

# 2
  • Мнения: 105
Сега мъжът ми беше при нея, за да и каже, че ще я докара и после ще я закара, където поиска. НЕ - била "на бебе" и защо не съм била отишла, в момента нямало никакви хора при нея /ама в коридора е пълно с кихащи и кашлящи/. Аз по-скоро се поддавам на паниката. Не мисля, че става дума за нещо сериозно, защото и двамата имат апетит и са жизнени, ма знае ли човек - при кашлица една слушалка никога не е излишна, особено при малкото. Ще видя утре каква е хавата и ще викам частен. Хич не ми стиска да ида в болницата.

# 3
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Мдаам,Бадемов цвят правилно ти е посочила темата......прочети я и ще видиш,че просто се лигавиш и безпокоиш един чудесен човек,нарушаваш работното му време и не му позволяваш  да има личен живот Wink Mr. Greenкво сега , що не искаш да си водиш 6 месечното бебе в заразите....ама пък си претенция.. Whistling
Сега сериозно,освен да потърсиш частен педиатър,който прави домашни посещения друг избор май нямаш.Можеш да подадеш жалба до Здравната каса и после да си смениш лекарката Grinning
Дано дечицата се оправят по-бързо.

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Права си, Марта. Безумно е при епидемия да водиш децата в среда, бъкаща от зарази. Личната е длъжна да дойде, щом се касае за бебе. Дори да не й предлагате превоз. Подай оплакване. Аз така смятам да процедирам оттук нататък.

# 5
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Бадемов цвят, усмивка и т.н, много бъркате понятията! В другата тема се обсъжда дали личния лекар е длъжен да обгрижва пациетите си 24 часа или не. Нищо останало, няма значение, че се обърна на съвсем друго  Naughty

А по темата - при така описаната ситуация, личната е редно да направи домашно посещение.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Бадемов цвят, усмивка и т.н, много бъркате понятията! В другата тема се обсъжда дали личния лекар е длъжен да обгрижва пациетите си 24 часа или не. Нищо останало, няма значение, че се обърна на съвсем друго  Naughty

А по темата - при така описаната ситуация, личната е редно да направи домашно посещение.
Хич не бъркам понятията. В много случаи, особено като този на авторката, ЛЛ е длъжен да направи посещение, но се прави на ударен. И какво сега да прави жената? Като не може да накара ЛЛ да си помръдне задника да дойде дори заради бебе? Да живеят правата на ЛЛ. Пък бебето да оцелява, както може.

# 7
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Бадемов цвят, усмивка и т.н, много бъркате понятията! В другата тема се обсъжда дали личния лекар е длъжен да обгрижва пациетите си 24 часа или не. Нищо останало, няма значение, че се обърна на съвсем друго  Naughty

А по темата - при така описаната ситуация, личната е редно да направи домашно посещение.
Хич не бъркам понятията. В много случаи, особено като този на авторката, ЛЛ е длъжен да направи посещение, но се прави на ударен. И какво сега да прави жената? Като не може да накара ЛЛ да си помръдне задника да дойде дори заради бебе? Да живеят правата на ЛЛ. Пък бебето да оцелява, както може.

Виж сега аз как си го представям - ЛЛ е с работно време от 9 до 5. Жената звъни и иска домашно посещение. ЛЛ трябва да намери начин да го направи в работното си време. Ако не този ден, на следващия (понеже явно не е спешен случай). А за спешните вече го коментирахме в другата тема. Какви чак толкова права се защитават тук?
Та така де....

# 8
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
 Извинявай, ~Елина~ ти как прецени,че случая не е спешен?Според това което чувам  и чета,клиничната картина на върлуващият вирус  се променя за часове! Да  ЛЛ е с работно време от 9 до 17(според теб),а до 19,30 когато се включват дежурните центрове какво да прави майчето? Кой ще защити нейните права и тези на децата и? ooooh!

# 9
  • Мнения: 105
След като пуснах темата съм длъжна да ви кажа какво се случи.

Снощи бебето вдигна Т - около 38, през нощта имаше Т - може би пак толкова, хъркаше ... и аз почнах съвсем да изкрейзвам и да кроя планове за сутринта. В крайна сметка заведохме бебето при личната - но това преключение като гангстерски филм - все едно правехме банков обир и си говорехме по "радиостанциите". Влетях в кабинета с бебето /сигурно операцията ми е коствала - 1 кг - нищо здравословно е/, при което госпожата започна да ми съска КЪДЕ БИЛИ ВИРУСИТЕ, и къв ми бил проблема и за 1/2 час как никой не бил влязал при нея и ..... Е просто ме застопори. Та, по някаква невероятна случайност при моето бебе нещото приличало на Вирусна инфекция - къв мал шанс за нея и за мен, апропо. Вкара ни на инхалатора, така че ако не сме пипнали нещо до момента със сигурност вече сме се подредили. Та така.
Цялата истина е, че аз съм пълна патица и повече никога, никога няма да се оставям да разчитам на GP-то. Със сигурност още днес ще изровя частен лекар, на който ще ползвам услугите.
М/у другото не съм имала никакви скруполи да платя, колкото трябва, за въпросното домашно посещение, нито пък да споря с някой, дали е редно или не. Фактът е, че и това не върши работа. Та търсете си и резервни варианти, ако лекарите ви държат на свобдното си време.

# 10
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Подай оплакване срещу нея и я сменяй другия месец. Проблемът е, че тя отказва да отиде да прегледа бебе с температура. Дано я накажат за това и да си понесе последствията.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 272
И аз смятам че трябва да дадеш оплакване срещу нея и да я смениш. Тя е длъжна да предпазва бебетата от такива инфекции, а не да ви отказва лично посещение. Нали и за това се спират консултациите на бебета да не лепнат нещо. Нашия педиатър винаги ми казва преди да отида да се обадя да ми каже кога да ида, като няма хора или както сега има епидемия изобщо не ме иска кракът ми да стъпва в кабинета й. И доколкото съм запозната след предварителна уговорка, след края на работния ден на всеки един лекар има домашни посещения.

# 12
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
     Мили боже,как е сега бебчето ти?  ooooh!За съжаление това е действителността в нашата мила  TiredРодина! Дано детенцето ти по-бързо се оправи!!Жалко,че такава история може да послужи за пример на ревностните защитници на бедния и многострадален български личен лекар. Naughty

# 13
  • Мнения: 3 157
От 1.12 до 31.12 можеш да я смениш.Само си вземи здравния картон,ако е при нея.
На кабинета на нашата педиатърка си има график-кога е в кабинета и кога на домашни посещения.Не знам дали е задължително,но можеш да попиташ в Касата дали педиатърката ти трябва да има такива часове или не.Ако не е задължително значи нищо не можеш да направиш в конкретния случай,ако пък е-пиши жалба.

Общи условия

Активация на акаунт