Дубай

  • 185 467
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 1 839
Убеди ме! Съгласен съм с теб, Аni. Значи и този проблем отпадна. Сити тура ще си бъде с Биг Буса. Само едно нещо не мога да разбера от сайта им. Уж пише, че при закупуване на билети за фиксирана, а не произволна дата има отстъпки, а пък цената като я отворя е една и съща. 60$
За фиксирана дата и без дата newsm78.
http://www.bigbustours.com/eng/dubai/custompage.aspx?id=tickets%20and%20prices
освен това има и някакъв промоционален код отстрани в жълтото поле на онлайн купуването на билети, но какъв е не мога да разбера и как се ползва.
И ако купим комбинирани билети за Дубай и Абу Даби в два последователни дни ли трябва да извършим туровете newsm78
http://www.bigbustours.com/eng/dubai/custompage.aspx?id=dubai/abu%20dahbi%20combo
ПС. Мога ли да те помоля пак да пуснеш снимките на мейла ми, че им изтече срока за гледане на 13 септември

# 556
  • Мнения: 1 724
И при мен не сработва отстъпката при закупуване онлайн на билети, ако не успеете отивате директно на пункта им на Мол ъф Емирейтс и от там си купувате билетите (с двудневните  ще успеете да видите доста повече неща, а може да комбинирате и малко шопинг в моловете откъдето минава Биг Бъса). На място може да питате и как стои въпроса с комбинираните билети Дубай-Абу Даби  Peace

# 557
  • Мнения: 734
roje22, мисля, че бях писала и по-рано, но ще кажа пак, ако нещо съм в грешка....
Ние като ходихме, не беше пусната втората линия на метрото, работеше само тази, която минава по Sheikh Zayed Road, където се намира и Mall of the Emirates (до където е близо вашия хотел), Dubai Mall и т.н.. Тъй като синята линия на Биг Бъс се припокриваше почти изцяло с линията на метрото, затова използвахме червената линия на Биг Бъса за обзорна обиколка (за която алтернатива с метро нямаше тогава). Имай предвид, че за 1 ден няма никакъв шанс да се качите и да разгледате забележителностите по синята и по червената линия на Биг Бъс - трябва да си изберете едната само. Дори да не слизате на всяка спирка, времето си лети. Само круизът с лодка Dhow, който е включен към билета ви е към 1 час. Пък не се знае кога ще се стоварите покрай лодката, може да се наложи да почакате, докато потегли за круизчето по Dubai Creek. Може да се возите и с абра (към билета), но ние не се възползвахме. Имате безплатен вход не само за Dubai Museum, бяха 3 мисля безплатните билети за вход, другият беше за къщата на един от шейховете им (въобще не останахме впечатлени  Thinking ). Някъде съм ги смотала билетите, ако те интересува, мога да поровя вкъщи.

# 558
  • София
  • Мнения: 1 839
No_name, и ние мислим така да направим.
Ще хванем Биг буса от Mall of the Emirates, ще се придвижим до WAFI, където се пресичат двете линии и ще тръгнем по червената.
Тъй като това ще бъде предполагам някъде към 10ч. в петък/петък е първия ни ден и това ни е възможността да се придвижим до червената линия, защото метрото в петък нали работи от обед/ се надяваме до към 17 да свършим с червената линия и да хванем някой от последните Биг бус автобуси по синята, за да се приберем до Mall of the Emirates...
 До къщата на шейха ние също не мислим да слизаме.
Ще разгледаме основно музея, пътуването с кораба и с абра, пазара за злато и за другото ако остане време, но едва ли ще има. Все пак това са само 6-7часа.
А на другия ден ще се опитаме отново с Биг Буса рано сутринта да стигнем максимално близо до автостанция Al Ghubaiba, за да хванем експреса до Абу Даби и там с такси от автостанцията до Марина мол, както ми обясни Тити, за да се качим на Биг Буса...
Абе като гледам първите два дни ще ни е малко в повече пътуването, ама от третия ден нататък ще почиваме повече Simple Smile
No_name, ти наясно ли си с отстъпките на онлайн билетите, защото и на мен и на Ani не ми се отварят допълнителни отстъпки за фиксирана дата в сайта на Биг Буса. Линковете ги има в предишния ми пост...

# 559
  • Мнения: 734
roje22, ние си купихме билетите за Big Bus на място от представителите им в Deira City Center. Сега си избирам дата през сайта, но и при мен не се отразява на цената на билета - тъпотийка.  newsm78 Взимайте свободен билет и това е. Така, както го разбирам аз, трябва да се отиде в Абу Даби на деня, последващ 24-часовия билет. Интересното в случая е кой е този ден: ако билетът за Дубай изтича в 10:00ч. в даден ден Х (но е стартирал 1 ден по-рано - в 10:00 в ден У), тогава кой е този "следващ" или "subsequent" ден, за който пише - ден Х ли е или ден Х+1... newsm78
Все си мисля, че ако отидете, както сте го замислили, няма да ви върнат. Пробвал ли си да им пишеш на мейла?

# 560
  • София
  • Мнения: 1 839
No_name, не съм им писал на мейла, ама явно трябва да го направя, че иначе няма да разберем точно кой ден какъв е newsm78.
Ние мислим да обикаляме Дубай на 11/петък/, и на следващият ден /събота/ да сме в Абу Даби, за да ползваме комбинацията от 95$.
Може пък както казваш, следващият ден да е неделя. Ще им пиша да видим какво ще ми отговорят за това и за цената на билетите на фиксирана дата, защо няма разлика от свободните дни. Да се надявам, че ще ми отговорят.
Благодаря ти за идеята Simple Smile

# 561
  • София
  • Мнения: 1 839
Писах им на мейла и ми отговориха, че няма разлика в цената на билетите на Биг буса за свободни дни и фиксирани дни.
Сега им изпратих мейл, за да ги питам и дали въобще има разлика от онлайн и на място закупени билети, защото ако няма разлика е излишно да ги купувам от тук още. newsm78

# 562
  • Мнения: 734
Писах им на мейла и ми отговориха, че няма разлика в цената на билетите на Биг буса за свободни дни и фиксирани дни.
Сега им изпратих мейл, за да ги питам и дали въобще има разлика от онлайн и на място закупени билети, защото ако няма разлика е излишно да ги купувам от тук още. newsm78

Щом няма разлика в цената, значи няма никаква разлика.  Peace По-скоро да ти обяснят за неразборията с дните. Бързо са ти отговорили - браво на тях!  Sunglasses

# 563
  • София
  • Мнения: 1 839

No_name, а ти спомняш ли си колко струваха Вашите билети за Биг Буса. Те май бяха за 48часа?

# 564
  • Мнения: 734

No_name, а ти спомняш ли си колко струваха Вашите билети за Биг Буса. Те май бяха за 48часа?

За 24 часа бяха нашите билети, но си взехме и нощен тур с Биг Бъс, който минава по синята линия, но не спира, а просто обзорна обиколка с гид на живо.

# 565
  • София
  • Мнения: 1 839
Отговориха ми и на този мейл. Наистина са експедитивни. Simple Smile Няма разлика в цената на билетите. Дали ще са купени предварително онлайн или на място е едно и също като цена. Комбинирания билет за Абу Даби може да се използва в който ден искаш без да е следващ...
Eто какво точно ми отговориха:

Hi, Roje!
The price for the Adult ticket is AED 220.00 per person that is valid for 24 hours.
The combination ticket Dubai & Abu Dhabi is AED 350.00 per person. and you can used that ticket anytime you want.
For Further Information feel free to contact with us in the number below.
Best Regards;
 
Roselyn

# 566
  • Мнения: 734
Hi, Roje!
The price for the Adult ticket is AED 220.00 per person that is valid for 24 hours.
The combination ticket Dubai & Abu Dhabi is AED 350.00 per person. and you can used that ticket anytime you want.
For Further Information feel free to contact with us in the number below.
Best Regards;
 
Roselyn


Да вземат и да си ъпдейтнат сайта ли.... hahaha

# 567
  • София
  • Мнения: 1 839
И не само те! Направи ми впечатление като се ровя за информация, че доста сайтове от ОАЕ не са ъпдейтнати и информацията в тях е с крайна дата -примерно 2010год. Така беше с автобусните линии в сайта на Дубай транспорт/ разписанието е в сила до края на 2010год., а за 2011 няма ново разписание качено/ и още някои, за които в момента не се сещам... newsm78

# 568
  • Мнения: 734
И не само те! Направи ми впечатление като се ровя за информация, че доста сайтове от ОАЕ не са ъпдейтнати и информацията в тях е с крайна дата -примерно 2010год. Така беше с автобусните линии в сайта на Дубай транспорт/ разписанието е в сила до края на 2010год., а за 2011 няма ново разписание качено/ и още някои, за които в момента не се сещам... newsm78

За къде да бързат... hahaha Като ми бяха дръпнали пари за билетите за Бурж Халифа 2 пъти, да видиш как не отговарят...Добре, че mariabutti помогна тогава - да е жива и здрава.

# 569
  • София
  • Мнения: 1 839
Вече всичко е готово. Simple Smile Имаме самолетните билети, застраховката, ваучерите за хотела, визите, резервациите за Бурж Ал Араб и Бурж Халифа Simple Smile Само 10-ти да дойде, за да видим най-накрая осмото чудо на света Party

Общи условия

Активация на акаунт