Кога и как давате физиологичен разтвор?

  • 2 155
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Привет!
Можете ли да споделите как и при какви случаи давате физиологичен разтвор?
Моето бебе няма секрет от носа, но на моменти диша така, сякаш й е запушен носа и се чудя дали да давам нещо? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 827
На нас идеална работа ни върши едно спрейче-Sterimar, много е ефикасно за подобни случаи, а и за ежедневно профилактично прочистване на нослето, икономично е също. Обикновено тази процедура я правим сутрин.

# 2
  • Мнения: 8 505
Точно в случаи като този,който си описала.Капваш по1-2 капки във всяка ноздра,изчакваш 10-20 секунди,за да се втечнят сополките и задължително подсушаваш с памучен тампон или тъпфа за уши.От мой приятел-в момента специализира УНГ знам,че не трябва физ. разтвор да се оставя в нослето,а да се обере с памук.

# 3
  • Мнения: 87
ми аз му давам и когато му е запушето нослето и когато прехърква,всмисъл когато е много сух въздуха или просто усещам ,че не му е много комфортно Hug

# 4
  • Мнения: 2 910
Физиологичен разтвор давам,когато е запушено нослето или похърква-по 2 капки в ноздра,но това,че трябва да се попива не съм го знаела и ще трябва да си взема забележка newsm78

# 5
  • Мнения: 5 183
но това,че трябва да се попива не съм го знаела и ще трябва да си взема забележка newsm78
И аз, ама ние ве4е не ползваме. За второто дете, живот и здраве, ще знам.

# 6
  • Мнения: 206
Когато е запушено нослето или похърква капвам по две-три капки в ноздричка. Каката като малка беше с вечно запушен нос и често сме посещавали спецовете по УНГ. От тях знам, че физиологичния разтвор е безвреден. Просто почиства нослето, а при хрема - разводнява секрета и така той се стича по - лесно. Сега и бебо когато прохърква понякога също го промивам така.

# 7
  • Мнения: 1 250
Не подсушавам с тампон, ами направо изтеглям с помпичката.
В порастнал вариянт - духаме нослето - то така си пише и на утпътването

# 8
  • Мнения: 35 891
ако похърква с нослето, направи изследване на носен секрет; при нас с тези симпхтоми откриха стафилококи, заразяване от родилното

Общи условия

Активация на акаунт