Как да разбера дали е нахранено бебето ми?

  • 3 703
  • 15
  •   1
Отговори
  • на Русе
  • Мнения: 358
Здравейте,
имам малко тъп въпрос , но бебето ми не може да засмуче биберона, върти се и плаче, а когато това стане яде малко и започва да плюе. Сменях бибите, но със всички е така. В момента сме на силиконовите на Авент, пробвах каучука, но те са меки и само ги мятка с езика. Та след като изяде около 50-60 мл и започва да се върти и не иска да смуче. Оставям го да спи и след половин час пак е гладен - пъха си ръцете в устата и плаче. Предлагам му пак и храненето продължава, но след реване и въртене. Чудя се дали не го насилвам да яде или просто не може да захапе  newsm78 Или пък да сменя шишето newsm78

# 1
  • Мнения: 1 001
На всяко хранене ли прави така или само понякога?
Може да има колики детенце.  Rolling Eyes
Педиатър видял ли го е?

# 2
  • на Русе
  • Мнения: 358
На всяко хранене ли прави така или само понякога?
Може да има колики детенце.  Rolling Eyes
Педиатър видял ли го е?
Всяко хранене е така Sad Правиха му пълна кръвна картина и е напълно здрав. Заключението на педиатъра е колики.
Днес взех БиоГайа, че Еспумизана и Колийф-а не помогнаха. Сменихме и млякото от НАН на Фризолак.

# 3
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Специално това мляко няма да помогне ако са колики не че има мляко което на 100% помага при колики но от Лактаната определено децата имат по-малко колики.

# 4
  • на Русе
  • Мнения: 358
Специално това мляко няма да помогне ако са колики не че има мляко което на 100% помага при колики но от Лактаната определено децата имат по-малко колики.
Редно ли е да сменим с Лактана Био? На Фризолака сме на втора кутия, но ме е страх да не навредя на коремчето с тази честа смяна на АМ.

# 5
  • Мнения: 1 001
Всяко хранене е така Sad Правиха му пълна кръвна картина и е напълно здрав. Заключението на педиатъра е колики.
Днес взех БиоГайа, че Еспумизана и Колийф-а не помогнаха. Сменихме и млякото от НАН на Фризолак.

А вода пие ли? В смисъл засуква ли добре биберона с водата?  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 973
колики са,но докато не стихнат,оправия няма.Аз пробвах с розов Хип и все тая беше Thinking

# 7
  • Мнения: 27 524
Това, което описваш, ше навежда на мисълта, че не е гладен и/или избързваш с предлагането на млякото. Кога и как предлагаш?
Бебе на 1 месец не върти ей така биберон с предлагано мляко. Биберон-залъгалка ползва ли?

# 8
  • Мнения: 10
защо не пробваш с розовата храна на Хип тя е с пробиотик който намалява коликите и моите бебки я приеха много добре

# 9
  • на Русе
  • Мнения: 358
Със биберона-залъгалка е същото - трябва да му го държа докато смуче, иначе се изнервя и започва да плаче. Предлагам чай Бебезан и вода, но ги плюе. Иначе захапването на биберона е по същия начин

# 10
  • Мнения: 1 001
Със биберона-залъгалка е същото - трябва да му го държа докато смуче, иначе се изнервя и започва да плаче. Предлагам чай Бебезан и вода, но ги плюе. Иначе захапването на биберона е по същия начин


Проверили ли сте да няма къса юздичка? Не трябва да не може да засуче. Сукателният рефлекс им е вроден. Заведи го при някой добър неонатолог.

# 11
  • на Русе
  • Мнения: 358
Проверили ли сте да няма къса юздичка? Не трябва да не може да засуче. Сукателният рефлекс им е вроден. Заведи го при някой добър неонатолог.
Педиатърката го гледа обстойно, но не е споненавала, че може да има къса юздичка. Пък и се плези  Simple Smile
Сега взехме розов Хип. Обаче май има два вида - Плюс и едно друго... На различно цени са и се приготвят с различно количество вода  newsm78

# 12
  • Мнения: 1 473
Не искам да те плаша, но от честата смяна на АМ също се засилва коликите.
Моят син от раждането само на розов Хип беше и въпреки това 4 месеца беше с колики.
Нищо не помогна. Но коликите изобщо не му пречеха на апетита.

Според мен трябва с повече търпение да храниш бебето, да не бързаш. Всяко бебе има свои ритъм, с който трябва да се съобразяваме.
Храни го бавно, като не иска повече направете почивка, но без да го оставяш да спи, а пак му дай и гледай горе долу да изпива количеството, което е посочено на кутията на АМ. Гледай да се уригва.
При хранене с АМ интервала между храненията не трябва да е по-малък от 3 часа.
Успех!

# 13
  • на Русе
  • Мнения: 358
Храни го бавно, като не иска повече направете почивка, но без да го оставяш да спи, а пак му дай и гледай горе долу да изпива количеството, което е посочено на кутията на АМ. Гледай да се уригва.
При хранене с АМ интервала между храненията не трябва да е по-малък от 3 часа.
Успех!
Така правя, с изключение на това, че няма как да го оставя да не спи, защото започва да плаче и не иска да чуе за храна. Оставям да дремне около 15 мин, събужда се и търси. И така си доизяжда дозата. Но това става в рамките на час-час и 1/2. Ако не му дам след това започва един рев и след това не мога да го нахраня изобщо, докато не заспи пак.

# 14
  • Мнения: 173
Щом изяжда 50-60мл, значи толкова му стигат според мен.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт