ПЛЕВЕН - 122

  • 30 389
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 857

Мира,робота искам заради сокоистисквачката,после с него мога да си купувам месо и сама да си правя каймата,а лятото обожавам да пия млечни шейкове Heart Eyes
:
За тези ти цели малък робот няма да ти свърши работа.Месомелачка нямат всички роботи.Аз поне държах на такава и си взех робот с месомелачка.Една прилична малка такъв робот се движи към 450лв.Не съжалявам за покупката,ползвам го постоянно.

# 46
  • Мнения: 220
Бочко,забранени са женски и детски консултации до 16,10.
Вчера говорих с личната ,че ние не сме слагали нито една ваксина досега ,чакаме Марти да се оправи и тогава - могат да се отлагат с месеци ,не се притеснявай и не влачи детето по кабинети ,че е лудница от болни.

Личната предложи да дойде с кантара в къщи да го измерим ,че втори месец незнам колко е наддал ,но пък му личи ,но аз отказах -тя е в контакт с толкова болни ,че не ми трябва в къщи ,ще разберем по -късно колко тежи ,иначе си го меря с ролетката на баща му Laughing -расте .

Абе и аз не влизах във форума и реших ,че проблема е при мен ,че и Мозила инсталирах  ooooh!.

# 47
  • Мнения: 560
Абе да му се не знае- от 1час се ровя и не мога да намеря тоя каталог с детските играчки.Може ли някой да даде едно рамо -помощ Praynig Praynig Praynig Praynig

# 48
  • Мнения: 2 070
Валенце, не знам дали правиш пълнозърнест хляб и какво брашно купуваш, но е факт, че повечето брашна, които се предлагат като такива не са наистина пълнозърнести, нито пък типовите и ръжените са такива, а са бъкани с всевъзможни импровизации на оцветители, включително канела, кафе и прочие, а наскоро за пореден път казаха по тв, че в България почти не се отглежда ръж и наличната не е достатъчна за хлябовете, които се продават като уж ръжени или полутакива
Истински пълнозърнест за да е трябва да си го купиш или от биомагазините - тип на Маги Малеева или Слънце и Луна, които си мелят брашното, което продават - но те са скъпи, в смисъл че за ежедневна консумация малко в повече идват като цена
Другият вариант е да се внесеш със 100-200 лева за истинска домакинска мелничка, която не заема място  и да си имаш чувал жито

Баба и дядо имат от много много години машина за хляб, но никога не са си правили някакъв по-здравословен, на мен този, който тяхната машина изкарва ми е ужасен - квадратен, прекалено набухтял и с въздух, като изстине става ронлив
Аз обичам тези на Вита и Бонус, само те са ми вкусни и с една-две филийки мога да се наям, не съм сигурна и те колко са качествени обаче, както и на свекървата содените питки - мн са яки  Laughing

Другото е онзи квасен хляб, за който ви бях пускала линк, но ние така и не можахме да хванем кваста и да го направим, нещо не направихме както трябва и така и не опитахме втори път - такъв ако успее човек да си прави ще знае, че яде качествен и здравословен хляб, без мая и други

Да ви напомня ли, че ми се яде тестено постоянно и тая дискусия едва я преглъщам, само моля не пускайте снимки напитки и кифли и кексове  Laughing

За холестерола - сиренето и кашкавалът са много сериозни скрити лимонки в това отношение, трябва да се избягват
Препоръчва се да се хапва риба и леща, боб, ей такива неща
Солта за кръвното, не че тя го вдига но прави така че да се задържа вода в организма, то си е и до хормони обаче  Peace

Цвета, не съм те забравила, но ти и нямаш много изисквания конкретни, според мен специалистите ни са добри и на който и да попаднеш би трябвало всичко да мине наред или както те обичат да казват - важен е накрая резултатът - живи майка и бебе
Не ги бърка тях това, че ще има я шеф и кройка, я стрес, я други гадории  Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 9 857
Деси,сто пъти предпочитам да купя брашно в пакет дори,пред готов хляб.Иначе ние си взимаме пълнозърнесто брашно основно на едро,от мелница някоя.Не знам какъв хляб си яла,но определено хляба от машина е далеч от описанието,което си дала
този, който тяхната машина изкарва ми е ужасен - квадратен, прекалено набухтял и с въздух, като изстине става ронлив

В хляба аз слагам всякакви семена,започвайки от сусам,ленено семе,слънчогледово семе и подобни.Може и да не го докарвам с перфектен вид,но смея да твърдя,че е в пъти по здравословен от Бонус и подобни.

# 50
  • Мнения: 22 427
Аз взимам и бялото и типовото брашно от село. Като им дадат рентата и баба го дава на мелница и им го мелят, така че брашно не купувам. ))))
Иначе хляба си става страхотен, пак е по-добре да го ядеш от машината, че знаеш какво си сложил....а не всичките Ета и набухватели с които тъпчат магазинският хляб.

# 51
  • Мнения: 2 070
Валенце, един съвет - за да има ефект от сусама, лененото семе  и прочие - трябва да се консумират стрити, смляни, иначе не се усвоява там каквото трябва от тях, освен ако не сдъвчеш много старателно и продължително всяко едно поотделно
Аз съм си мелила в чопър, стават на брашно буквално  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 9 857
Валенце, един съвет - за да има ефект от сусама, лененото семе  и прочие - трябва да се консумират стрити, смляни, иначе не се усвоява там каквото трябва от тях, освен ако не сдъвчеш много старателно и продължително всяко едно поотделно
Аз съм си мелила в чопър, стават на брашно буквално  Peace

Да,Деси,така правя и аз!
 Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 070
Сега ще ги сънувам тия хлябове  Crazy Crazy
Ние пък ще си правим глинена пещ на двора на Радишево, като тази, която гледахме как я правят на Беглика
Но сигурно напролет като се засуши

В тия вашите пекарни може ли да се прави хляб без мая?

Ето ви идея за готини Монтесори пособия от магазина на Пумпелина, от тук може да се откраднат вариантите, а някой да ви сглоби дъсчиците и зашие подобни "пъзели"
Или пък да си ги купите, тези ги даваха, когато даваха Бубка по К1

http://shop.pumpelina.eu/product_info.php?products_id=1559

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 14:36 от ДеЩоВиди

# 54
  • София
  • Мнения: 9 857
Може,Деси.В темата за пекарни имаше съфорумки,които правят с такава квас,за каквато писа ти.Може и соден хляб да си направиш.Може всичко.Тестени закуски всякакви може да омесиш също.
Направо ако си бях в Плевен щях ей сега да ти донеса един хляб,щото направо тва обяснение за ужасния хляб уби всичко детско в мен. Mr. Green LaughingНека и да прозвучи нескромно,ама на доста съфорумки навремето правих хлебче и нито една от тях не остана недоволна,напротив.Освен ако не са ме излъгали Laughing.Ама ей на на Пламси мъжа даже на една сбирка лично ми благодари човека. Flutter
Хайде спря да вали,излизаме.Сутринта виках педиатърката вкъщи да прегледа децата.Откакто преди три седмици бяха с хрема,всяка сутрин кашлят по малко.Обадих и се и я извиках на частен преглед Tired.Каза,че нищо им няма на гърдичките и гърлата,обаче и двете имат лека задна хрема,за която ми изписа Коларгол.Ще ходя да търся.

# 55
  • Мнения: 5 277
Евче,ти си виновна за състоянието на мъжа ти,да знаеш  Wink То не може такива вкуснотии да му приготвяш и да не напълнее човека Simple Smile
Иначе сериозна баща ми също свали килограмите и холестерола с ябълков пектин и овесени трици - той ги разтваря в нискомаслено кисело мляко. Също и майка ми. Освен това след 6 ч. вечер нищо повече от салати и разни такива леки неща,без месо,особено свинско,повече риба. Но при Юли,както се прибира късно ще е гадно да го оставиш вечер само на салати Simple Smile
И с Музето може да направите размяна - тя подлага мъжа ти на диета,а ти им спретваш сватбата догодина  Laughing
Аз също ползвам машина за хляб,но не правя редовно хляб.Харесва ми да си правя питки и козунаци,защото много обичам,но никак не ми се отдава месенето. Миналата седмица правих козуначета по рецептата на Дивиана и станаха направо страхотни. За първи път беше.
Ох,Деска,забравих те и се улях в писане.За наказание може да ме глобиш един козунак Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 951
Ама сте пописали , де  Crazy
Що не излизахте? Ние изкарахме по центъра три часа, от които един ни валя и дъжд, но с дъждобрана нямаше проблем. Даже по едно време го махнах и него, че е доста топло, а покрива на количката го пази да не му вали на главата, но много почнаха да ме заглеждат хората и взех, че пак го сложих  Laughing

Валнце, и аз като Тесс, ще надебелея от домашните хлебчета, щото сега хляб гледам да не купувам. Само едни малки Вита, да има по някоя филийка за Митко, ако случайно и той поиска хляб.
Иначе ако знаеш как искам такава пекарна..........

А новият ни робот е доста компактен и много го ползвам - за сокове, за цитруспреса, за стъргане на тиква, дюли, за зеле....... За разлика от един голям лумбурник преди.

# 57
  • Мнения: 2 070
Евала ви Дикси, завиждам
Аз по време на бременност съм бавна и мързелива, съответно - трудно се вдигам да изляза и лесно си намирам оправдания да не го направя, но пък изляза ли ми е супер и не се прибирам цял ден
Тъкмо да излезем, че Ели да спи навън и то заваля

Но ще трябва да се замъкна по някое време за някоя кифла или кексче навън  Laughing

# 58
  • Мнения: 4 390
Моята хлебопекарна изгоря. Щот сме индианци и двамата с мъжа ми. Изгорихме едно зарядно за батерии с преобразувател за ток и не светнахме, че в него е проблема, ми и машината включихме. Бум и дотам. Сега съм в траур, докато си купя друга. Моята правеше и конфитюри, бегъли и др., както и всичко останало - пити, козунаци, хлябове, тесто. Не ми е повлияло на теглото честата й употреба!

Робот ползвах много в Канада, когато ми беше малко детето - да меля месо, да режа зеленчуци, да стривам кубчета лед за соковете и коктейлите...
Сега нямам нужда особена от такава вещ. Месото ми го мелят в магазина, за соковете имам машина, зеленчуците ги реже мъжът ми. Виж, когато вкарам тиквата в менюто на малкия пърлеж, ще си купя некъв уред-помощник, щото ще се изчанча да режа на дребно и/или да стържа.
Джине, обривът затихна. Смених млякото на дребното, защото ми докара куп неприятности на детето - няколко дни не спа горкото - пъшка, охка, повръща свирепо, обрина се много яко. Виках на частно неонатолог у дома, че подозирах нещо нередно - рече че няма общо млякото, да не го сменям. Confused Да, ама не. Смених го и да видиш детето как спи спокойно, не повръща, обривът изчезва все повече. Че и акането му се нормализира. Та тъй.
Радвам се, че козунакът ти се е получил. Последно една девойка в Готварския изрева от моята рецепта.  Rolling Eyes Аз случай на провал с козунаци, докато имах машина и правех, не съм имала.
Помня, че и Атракция ми се беше доверила на рецептата, и нейните се получиха.
Евак, да се оправя мъжът ти!

# 59
  • Мнения: 5 277
А,супер станаха този път.Тя рецептата си е добра,ми мен много в оплитането не ме бива и докато го овъртоля и го омачкам,на нищо не заприличва.Но този път ми се получи.На вид де,иначе и преди си ставаха вкусни Simple Smile
Браво на малкото сладкишче,уцелили сте му от какво се мъчи.
Аз пък все да питам някой правил ли е кроасани и имате ли рецепта? Не съм влизала скоро в готварския да проверя.
Номадка,аз забравих да ти кажа,че ако има подписка или митинг или каквото и да било и мен ме бройте ,защото макар и косвено и мен ме засяга проблема с близнаците ( еднократната помощ имам предвид). Пък и момичетата от СБМН толкова усилия положиха да го прокарат това увеличение и сега хайде пак назад Sad
А,и да те питам -сега се сетих какво сънувах нощес - че съм улучила 6-те цифри от тото Simple Smile Само не разбрах дали спечелиш или фиша не е бил за точния тираж  Laughing

Последна редакция: вт, 10 ное 2009, 15:53 от Djina

Общи условия

Активация на акаунт