Нуждая се от информация за кв. Надежда- София

  • 1 339
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
Здравейте, спешно се нуждая от помощта ви, попитах в друга тема ,но ме посъветваха да си задам въпроса тук,тъй като Клюкарника е много посещаван.
Копирам

Имам въпрос към вас -моя близка иска да закупи жилище в Надежда ,няма представа коя част е-ориентирът и е ,,много близо до Билла''.Не съм чела цялата тема, реших ,че вие може да ми помогнете и затова се обръщам към вас.
Интересува я какъв удобен транспорт има за централната част на града, тъй като не е разполага с кола. Иначе е без деца, няма нужда от училища и градини.
Жилището много и харесва, но я притеснява това ,че работата и е извън София и пътува  до нея влак от централна гара, дали ще има удобен транспорт до там. До няколко дни трябва да реши дали е съгласна-разчитам на вас за информация.

Моля за съдействието ви.
Предварително благодаря на всички отзовали се.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 785
До Била е шеста част - транспорт има да, най-удобен за мене е маршрутка (до Централна гара има няколко, много начесто са и за десетина минути е горе), трамваи има, ама сега мисля заобикалят. Скоро предстои затваряне на Ломско шосе, за да копаят тунел за метрото, копаят и на Централна гара, т.е. след някоя и друга година ще има метро, което ще я свързва с няколко централни точки в София  Peace

Но за мен, фактът, че през Ломско на Била минават няколко маршрутки през минутки и ще я карат до ЦГ бързо си е супер. Сигурно има и още транспорт, но аз не ползвам градския (освен маршрутки) и не се сещам  Peace

Само за справка - къде е работата?

# 2
  • Мнения: 81
Тия 5-та и 6-та при Билла не са ли вече с други имена - Връбница 1 и 2?
Нещо такова подочух....

# 3
  • Мнения: 1 065
 Благодаря  treisy, Hug  според теб офертата си заслужава , така ли да го разбирам?
А работата на приятелката ми е на 60-тина км. извън София, около час път с влак.

# 4
  • Мнения: 4 300
Кметтството е Връбница- включва Надежда и Обеля.
Иначе маршрутка 8 тръгва близо до Била-та, тя минава покрай гарата и е много редовна. 2 и 9 маршрутки също минават покрай Била и съм 99% сигурна че ходят до гарата. Трамваи 1  и 7.

Оффтопик- Трейси, за мен от НАдежда към Гарата е надолу Wink

# 5
  • Мнения: 4 785
Кметтството е Връбница- включва Надежда и Обеля.
Иначе маршрутка 8 тръгва близо до Била-та, тя минава покрай гарата и е много редовна. 2 и 9 маршрутки също минават покрай Била и съм 99% сигурна че ходят до гарата. Трамваи 1  и 7.

Оффтопик- Трейси, за мен от НАдежда към Гарата е надолу Wink

Знам ли накъде е - аз влизам от Надежда и ми идва "нагоре" (всъщност май по-правилно си е надолу де, ама....)  Grinning 8 маршрутка първа спирка е близо до Била, да. 2, 9, 12 ходят също до ЦГ, минава и 7-ца маршрутка, която идва от Обеля - тя е най-редовна (заедно с 8-цата) - абе най-много 5 минути да чака маршрутка, при все че 5 ходят до там, има и една черна 5-ца, ама тя  е много рядка - само за инфо я споменавам.

И според мен я устройва да - тази част на Надежда е удобна, откъм транспорт  Peace А като прекарат метрото - има ли съмнение вече  Flutter

Така че djily, ако транспортът до ЦГ й е било проблемът - да взима апартамента щом й харесва. Това както видя не е проблем  Peace

# 6
  • Мнения: 1 065
 И още нещо да ви попитам -34-35 000 Е за стандартна гарсониера, не е ли малко височка цена за този квартал?
Тя казва, че жилището е скоро ремонтирано, и веднага може да се нанесе, но все пак...
Вие, които сте по запознати с нещата какво ще кажете?

# 7
  • Мнения: 1 065
 Момичета, златни сте Hug
Винаги мога да разчитам на помощ на някой от БГ Мамма -благодарности!!!
Освен да и казвам да започва да брои паричките Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
И още нещо да ви попитам -34-35 000 Е за стандартна гарсониера, не е ли малко височка цена за този квартал?
Тя казва, че жилището е скоро ремонтирано, и веднага може да се нанесе, но все пак...
Вие, които сте по запознати с нещата какво ще кажете?


Ами не, не е висока цена. Колкото и да са паднали цените на жилищата. Това според мен е добра цена за ремонтирано жилище.

# 9
  • Мнения: 940
Цената според мен е добра. Също и района е добър. Скоро ще има метро, ще стига и до влака си бързо (нали така пътува за работа). Доста комуникативно място е около Билла и Ломско като цяло. Един вид всичко ще й е под ръка.

Общи условия

Активация на акаунт