Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 юли 2004, 09:45 ч.

Лилавите стрии

• 20 629
  • 73
  •   2
Отговори
Моля ви, кажете ми как изглеждат лилавите стрии? Приличат ли на спукани капиляри? Целите ми бедра са в такива лилави нещица и умирам от ужас да не би да са стрии  cry Спукани капиляри си имах и от преди бременността, но сега просто са навсякъде и са големи. Ако това са стрии .... ще умра Sob

# 1
Не бях чувал за лилави стрии. Това са си капилярчета според мен.

# 2
  • София
Здравей Силвия!
Ами, аз мисля че са стрии.и моля те недей да умираш Grinning  Grinning  Grinning  Grinning , чака те най- хубавото преживяване в живота ти.  Аз имам и по краката и по корема и по гърдите такива лилави линии( не мога да намеря по точна дума). Появиха ми се в 7 месец, първо бяха малко и съвсем мънички, но после се увеличиха и станаха повече.  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad  Sad и сега вече незнам какво да ги правя. Гледката никак не е приятна. Незнам дали има начин да се премахнат. Ако някой знае как да сподели.

# 3
Е как да не си чувал?!  Shocked На всякъде във форума в темите за стрии пише, че можеш да се пребориш с тях само докато са "лилави"! Станат ли бели - край. Аз бели съм виждала, но лилави не.

# 4
Мила, във форума мамите казват, че лилавите стрии се махали с Контракюбекс. Мисля да пробвам. Така се надявах това да са капилярчета .....  Sad

# 5
да се премахнат не могат, ама ще избелеят след време.
аз имах такива лилави стрий по корема като бях бременна, и сега почти не се забелязват!

# 6
  • Добрич
Цитат на: kristal_97
да се премахнат не могат, ама ще избелеят след време.
аз имах такива лилави стрий по корема като бях бременна, и сега почти не се забелязват!

И аз така мисля!
Стриите са нарушение на структурата на кожата и не мисля, че могат да се коригират някак. Могат само да се позаличат.
А като позабледнеят, а лятото се понапекат, почти не се забелязват. казвам го от личен опит.

# 7
Цитат на: Silviya
Мила, във форума мамите казват, че лилавите стрии се махали с Контракюбекс. Мисля да пробвам. Така се надявах това да са капилярчета .....  Sad

Само да коригирам мазилото  - Контрактубекс. Ефикасно е срещу пресни белези и лилави стрии. Трябва да се маже човек повечко време редовно.

# 8
Контрактубекс може ли да се използва от бременни?

# 9
Мисля, че може. Ако не се лъжа на упътването пишеше, че може. Тази вечер ще погледна. Аз съм се снабдила с 1, за да имам готовност да реагирам светкавично.  Wink Ако някой знае, че не може, моля да каже.

# 10
Вече проверих. Пише, че няма данни да е противопоказен. Но дали това означава че не е?
Иначе съставките не изглеждат вредни. Дали да не се запася и аз с една тубичка. Не е много евтин - 10 лв за 20 мл?
Незнам..

# 11
  • Varna
Цитат на: niika
Контрактубекс може ли да се използва от бременни?

На лекарството пише че няма противопоказания за бременни.
Мен ме интересува друго-щях да пиша в другата тема,но видях тази тук- някой знае ли със сигурност,че това лекарство е за стрии? Има ли мнение на специалист? Вчера в една аптека продавачката ми се изсмя-че смятам да ползвам лекарството за стрии- каза че е предназначено за белези след операция.

# 12
Цитат на: rali4ka

Вчера в една аптека продавачката ми се изсмя-че смятам да ползвам лекарството за стрии- каза че е предназначено за белези след операция.

Аз като си го купувах беше същото. Аптекарката много се учуди, че го купувам за стрии. Същевременно в рекламата на лекарството (в сп. "9 месеца") пише, че е и за стрии. Все пак стриите не са ли пак някакъв вид белези? Thinking

# 13
  • Добрич
Цитат на: Silviya
Все пак стриите не са ли пак някакъв вид белези? Thinking

Стриите са нарушение на структурата на кожата и не мисля, че могат да се коригират някак. Могат само да се позаличат.

# 14
Аз дочух, че стрийте могат да се премахнат само докато са още лилави с лазерна терапия, която масово се прадлага на запад, но вече я има и в БГ. Ако се поразровите в разните му там женски списания и си харесате кой да е голям козметичен и дерматологичен център и питате ще разберете и точната цифра. До колкото знам скин лайн предлагат тази услуга. А имаше и тема някъде, забравила съм вече точно къде, и една от мамите от USA разказваше, точно че с лазерна терапия си е премахнала стрийте. До колкото съм чела за тях, те не избледняват чак толкова бързо, така че спокойно може да изчакате раждането на бебо и след това да си направите лазерната терапия. А дотогава ако искате пробвайте с кремчета, аз лично се съмнявам в ефективността на кремовете (особено по отношение на стрийте).
Дори и да не ви се махнат стрийте, не са болка за умиране. Дори ги намирам за много ниска цена, която трябва да платим за нашите бебета.  Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт