Какво ползвате срещу температура и болчици?

  • 3 297
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 214
Най-често използвам нурофен,понеже панадола и калпола не е много харесван от капризната ми принцеса,пък и ,когато вдигне Т. винаги е много висока,а нурофена е много подходящ в случая.Най-често го комбинирам със хладен душ(2 градуса по-ниска температура на водата от тази на тялото и има забележителен ефект).По-рядко го комбинирам със свещички ефералган.Имам още и от детският амидофен,който не се произвежда вече,употребявала съм го в много редки случаи.Аналгин съм давала веднъж,но съм против-много е вреден.Въпреки това,лятото като бяхме в инфекциозна болница нямаше как-биха и мускулно аналгин няколко пъти,но нямаше друг начин-нурофенът дразни стомаха и затова не се използва при стомашно-чревни разтройства,а панадол и калпол никой не успя да и сложи в устата на принцеската,дори и със спринцовка опитвах.Това моето е страшен борец.Не мож го пребори 3 сестри и една майка  Whistling
Дано не се стига пак до там. Praynig

# 16
  • Мнения: 3 360
До скоро ползвах Панадол,но сега взех Калпол-похвалиха ми го доста!А иначе не ми се е случвало отдавна да се боря с висока Т.Свещички ефералган в такъв случай

# 17
  • Мнения: 356
При висока Т /над 38,5/ ползвам Ефералган свещички - свалят Т веднага. При по-леки случаи - Нурофен /личния лекар смята, че освен обезболяващо има и оздравяващо действие - при настинки/

# 18
  • Мнения: 139
Предимно Нурофен,свещички не защото малкия не понася когато му ги слагам.При по-висока тем.и 1-2 капки аналгин(течен) бързо сваля температурата но е подходящ за по-големи деца

# 19
  • Мнения: X
Ахам, значи наблюденията ми са верни - Нурофена по-ефективно сваля висока температура, пък за обезболяващо веченезнам, защото малката неможа да си каже боли ли я или не Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 13 200
Нурофен ползвам почти откакто се е родила. Много по-бързо и трайно й сваля Т. За болки от зъби и пр. не съм давала никога нищо, само съм мазала с гелчета. Иначе при Т над 39,5 вечер давам едновременно през устата 5 мл. нурофен и свещичка ефералган 80 мг. Разбира се имам и Калпол, за да мога при кофти ситуации да редувам през 2 часа с Нурофена. Обаче основно ползвам Нурофен и почти не ми се е налагало да давам Калпол, май сано 1-2 пъти.

# 21
  • Мнения: 326
Изобщо не смъквам температурата. Лекувам само хомеопатично. Имам в хладилника някакъв Ефералган, отвреме на време презареждам като му изтече срока на годност, но не го ползвам.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 621
Предимно Панадол, а ако е по - спешно положението -  ефералган свещички.

# 23
Скоро ми се наложи да изпитам какво е да свалям висока Т Sad - 39.7

Та давам Tylenol, което е като Панадола с парацетамол
и редувам с Ибупрофен, което е американския вариянт на Нурофена. Давам ги през 3 часа.
Освен това правя хладки бани и слагам влажна кърпа на челото.

# 24
  • Мнения: 5 228
Сироп Ефералган или сироп Нурофен, но предпочитам първото. Също и хомеопатични свещички Вибрукол.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
До преди 3 месеца давах основно Нурофен. После влязохме в болница, попаднахме на добър лекар - педиатър и хомеопат. Оттогава, по негов съвет, до Т 38,5 не давам нищо (смъкваме я с оцетени чорапки и хладни бани), а, ако вдигне повече - Панадол. Според доктора ни Нурофенът сваля Т за по-продължително време, което "изиграва лоша шега" на имуннат система.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 819
До преди 3 месеца давах основно Нурофен. После влязохме в болница, попаднахме на добър лекар - педиатър и хомеопат. Оттогава, по негов съвет, до Т 38,5 не давам нищо (смъкваме я с оцетени чорапки и хладни бани), а, ако вдигне повече - Панадол. Според доктора ни Нурофенът сваля Т за по-продължително време, което "изиграва лоша шега" на имуннат система.
  ние правим почти същото - до 38 и 5 нищо като медикаменти - само хладни кърпи и събличане, след това Нурофен


@chockolina
какво ви е било, че сте били в болница - сори за Офф-а

Общи условия

Активация на акаунт