За яслите и гърнетата

  • 707
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 543
Аз съм от майките, които не са привърженици на ранното приучаване на гърне. Ето защо, едва това лято, малко преди да стане на 3 години, започнахме с обучението. И имахме успех. Синът ми се научи да ползва гърнето и махнахме памперса за цялото време, в което е буден. За да съм сигурна, че няма да има инциденти, го каня горе-долу на час и нещо. И така успява да бъде сух през цялото време. Когато спи му слагам памперс и сутрин почти винаги има пишкано, а след следобедния сън - различно - ту има, ту няма.
И така, дойде есента и времето за яслата (тъй като синът ми е с увреден слух, все още ходи в ясла, а не в детска градина). Обясних аз на лелките как стоят нещата и зачаках резултати. И те не закъсняха. Всеки ден Йоан се напишква по 2 пъти (поне).  #Crazy Говорих с лелките. Нищо не разбрах от техните обяснения. Разговорите се повтарят всеки ден и аз все по-малко разбирам как точно се грижат за децата там.
Моля ви, споделете опита си в тази връзка. Според вас как процедират тези жени? Слагат децата на някакви часове, а след това кой колкото устиска, така ли? Мога ли да ги накарам да поканват по-често Йоан, за да затвърди този навик и да се научи да си казва винаги, когато има нужда? Мога ли да искам това от тях или те имат право да ми кажат, че нямат възможност да го правят?
Извинете ме за дългия и объркан пост.  Embarassed

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
И при нас нещо подобно се получи - Мартин много лесно и бързо се научи да ползва гърне - казваше си и сам си носеше гърнето в къщи. В яслата бяхме обяснили какво е положението - че детето си ползва спокойно гърне, че дори и по време на сън не ползва памперси, но още първия ден се напишкал - по обяснения на лелките не разбрали, че им казва. После инцидентите продължиха и в къщи - моето обяснение е, че там ги слагат на определени часове ( тоест сигурна съм, че ги слагат на определени интервали - имат го в програмата за дена, а и сме го заварвали на гърне, когато го взимахме по обяд) и вместо той да си казва както преди, сега чака ние да ги сложим на гърнето Confused. В общи линии за кратко му трая объркването - около седмица някъде. От известно време не се напишква там, в къщи почнахме да го слагаме по-често на гърне и той пак започва да си казва.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Ани посещаваше ясла почти две години. Там я научиха да ходи на гърне, да си казва, това много ни помогна при махането на памперса. Със сигурност ги слагат в определени часове на гърне - след закуска, преди лягане и след ставане. В останалото време - когато детето каже или им покаже. Ние лично не сме имали проблеми с напикаване в яслата.

# 3
  • Мнения: 2 543
Благодаря за отговорите!

Със сигурност ги слагат в определени часове на гърне - след закуска, преди лягане и след ставане. В останалото време - когато детето каже или им покаже.

Ами, ето точно това ми е мисълта - мога ли да изисквам от тях, тъй като той не може да си каже, да го канят по-често? У дома не сме имали проблеми, защото аз сравнително често го канех. А когато той има нужда също ми е показвал, но не съм разчитала изцяло на това. И сега се получава много глупава ситуация.  ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 311
Сина ми още е с памперс, обаче разпитвах лелките в яслата за гърнето. Казаха ми, че децата, които са без памперс ги слагат на ~40 минути на гърне. Тези с памперс - преди и след закуска/обяд/сън/следобедна закуска.

Според мен 40 минути би трябвало да е период, който едно дете да може да устиска.

# 5
  • Мнения: 2 543
Сина ми още е с памперс, обаче разпитвах лелките в яслата за гърнето. Казаха ми, че децата, които са без памперс ги слагат на ~40 минути на гърне. Тези с памперс - преди и след закуска/обяд/сън/следобедна закуска.

Според мен 40 минути би трябвало да е период, който едно дете да може да устиска.

Ох, със сигурност, ако го слагат през 40 минути ще устиска. Ама в нашата ясла май не процедират така! ooooh! Днес пак водим преговори! Сякаш искам нещо кой-знае колко сложно! Cry

# 6
  • Варна
  • Мнения: 440
Малко офф
Задължително ли е детето да се слага на гърне в яслата  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт