Болен е

  • 700
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 671
Имаме бронхит До онзи ден само леко кашляше и имаше сополки Ходихме на лекар нямяше му нищо на дробовете Кихането от капките позатихна но сополките се сгъстиха и започна да диша тежко и да кашля по-сериозно  и ето хоп бронхит
За първи път сме на антибиотик и ми е кофти и като го чувам как диша много се притеснявам Sad
Исках просто да споделя и да кажа пазете слънчицата

# 1
  • Мнения: 671
Здравейте отново изобщо не зная как протича един бронхит и съм много притеснена защото малкия диша трудно и му свирят гърдичките
Не зная дали е нормално така да му звучат дробовете като асматичен пристъп е зная това какво е защото таткото ни има бронхиална астма/получил я е след 3 годишна възраст вече май е поотшумяла/ ето за това и съм по-притеснена
Ето какво пием Цефизил, Салбутамол и Проспан дале е достатъчно добре
Трябва да ходим на контролен вСъбота а дали не е късно
Извинете ако имам грешки

# 2
  • Мнения: 1 655
Салбутамола (Вентолин) би трябвало да разширява бронхите и да улеснява дишането. Ако не помага особено, кажете на педиаръра, тогава може да реши да го влкючи чрез неболизатор или инхалатор.
Каква температура поддържа?
Синът ми е карал много тежки бронхити, но такова затруднено дишане, каквото описваш, никога не се е случвало. Сигурно ли е, че не прави пневмония например? Снимка на дробовете правихте ли?
При синът ми бронхитите се изразяваха в спазматична кашлица, която продължаваше с часове, без да може да спре да кашля и в повечето случаи поддържаше Т 37.3-37.5

# 3
  • Мнения: 671
Ох ами аз мисля че няма температура и кашля но от време на време
И аз просто се чудя защо така диша не се задушава но просто аз чувам че диша тежко както вякои възрастни по-дебели хора
Снимка не са правили само го чуха и каза че има сухи и тук таме мокри хрипове сигурно
Иначе на него му се щурее е като го гледам каква енергия хаби се притеснявам да не стане по-зле той пищи вика и пее със все сила даже откакто пие сиропите ми се струва че направо е подивял newsm78
Благодаря Ви

# 4
  • Мнения: 1 655
На децата много явно им проличава когато не са добре, отпуснати и апатични са. Щом дивее и му е до песен, явно се чувства добре.
Аз на твое място бих му следила температурата. При белодробните заболявания обезпокоителна температура е 37.3-37.5, ако се поддържа в тези граници повече от 3-4 дена, съобщете на педиатъра.
Утре да се похвалите с оздравяване вече!

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Аз лично не препоръчвам Вентолин, защото дори и при малко предозиране води до превъзбуда и свръхсензитивност. Прави на детенце чай от подбел и лайка за кашицата и слагай мед (от липа или Акация пом възможност). Давай и мед в устата да гълта, за да прочиства бронхите.
И помисли за хомеопатично лечение.
Бих ти препоръчала и алое вера гел с праскова, който да пие детето и след като се оправи, като имуностимулатор. Ако се интересуваш повече за това, пиши ЛС.
   

# 6
  • Мнения: 2 332
И аз си помислих дали не прави бронхопневмония... но пък Йоана като я направи миналия декември поддържаше едни температури (39, 39 и нещо) с дни, въпреки че пиеше Зинат. Наблюдавай го, ако  те притесни настоявай за рентгенова снимка.
Успех и бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт